Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Elveszett Anyakönyvi kivonat...

Agnetha kérdése:

Elveszett Anyakönyvi kivonat hol szerezhető be? /Budapest-i születésű illetőről van szó/. Előre köszönöm a segítséget.

Figyelt kérdés
2018. okt. 18. 04:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Kormányhivatalba lehet intézni szerintem. Ugyanúgy mintha a személyit pótolnák.
2018. okt. 18. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
2018. okt. 18. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Régen annak a kerületnek az önkormányzatához kellett elmenni, amelyikben születtél, ott pótolták. Egy telefon a legközelebbi kormányablakhoz, hogy ne járkálj feleslegesen.
2018. okt. 18. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Vigyél személyit fogják kérni.
2018. okt. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 sanyó9999 ***** válasza:
3-as válasza tökéletes
2018. okt. 21. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Bármelyik település anyakönyv vezetőjétől kérhető.
2018. okt. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

A Kormányablakban tudod elintézni, szerencsésebb ahhoz menni, ahol születtél (én pl. Budapest VI. kerület)


Vicces adalék:

...csak egy történet, még 2012-ből...:

Édesanyám második keresztneve hibásan szerepelt az eredeti születési anyakönyvi kivonatomon (Margit helyett Mária), így minden iratomon és az okiraton/szerződésen/tulajdoni lapon, amihez közöm volt akkor. Nekem el kellett mennem a "központi javítóba" (így nevezték az oktogoni irattárat), vinnem kellett az eredeti születésimet, anyukámét, édesapám halottiját és a házasságijukat. Kaptam egy "ideiglenest" (ideiglenesen megszületőst :D )és 15 nap múlva mehettem az új eredetiért.

A Kormányablak jó találmány. Becsüljük meg, jó ügyintézést. :)

2018. okt. 22. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos tanácsokat!
2018. okt. 22. 08:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!