Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogy kell elképzelni a régi...

Hogy kell elképzelni a régi barnabőrszínű (nem tudom mi a nem sértő megnevezésük) rabszolgák napjait?

Figyelt kérdés

Mondjuk tegyük fel, hogy Nana és Jakub egy házaspár, akinek van egy 10 éves Nina nevű lánya és egy 8 éves Matius nevü fia és a családot elhurcolják rabszolgának.

Miért őket vitték - mi alapján választották (mit néztek a választás során?)?

Már egyből egy családhoz mennek vagy csak elvitték őket Amerikába és ott megveszi őket valaki?

Matius férfi munkát lát el vagy még Anyukának segít?

Hogy néz ki a feladat osztás? Reggel elmondják, hogy ki mit csinál aznap vagy a családnak fel kell magukat találniuk?


Ha Nina gyereket szül később, Ő is a "Gazdájuk" rabszolgája lesz?


Tudom hogy nincs rabszolgaság - SZERENCSÉRE - és a rabszolgák sorsa szörnyű volt, de kíváncsi vagyok, hogy zajlottak a napjaik.



2018. okt. 20. 20:32
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Illetve; ha valaki rabszolgát vett, kinek fizetett és az illető mihez kezdett a befolyt összeggel (saját magára költötte vagy az álamnak adta)?
2018. okt. 20. 20:35
 2/12 anonim ***** válasza:
16%

Feketék.Örülj hogy vége van.Én kb életük végéig kínoztam volna a rabszolgakereskedőket.Vagy kilógattam volna őket egy krokodilokkkal teli tó fölé.Aztán aki kapja marja.Utána jöttek volna a nagy felfedezők, meg az uralkodók akik minderre engedélyt adtak.



Szóval ne ábrándozgass, mert te is ott végzed.

Idióta.

2018. okt. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
48%

Miért őket vitték?

A munkára legalkalmasabb nőket és férfiakat vitték, egy gyerek, főleg ilyen fiatalok szerintem kisebb eséllyel jutottal el az Új-Világba. Érdekesség, hogy a rabszolgavadászok gyakran maguk is négerek voltak. Egyszerűen nem érte volna meg őket átvinni, a másik meg, hogy a gályaút alatt nagyon sok rabszolga odaveszett, főleg a rosszabb egészségügyi állapotúak közül.

Hova vitték el őket?

A rabszolgapiacra, majd onnan vették meg őket a keresett munkára az érdeklődők.

Milyen munkát végez?

Természetesen kétkezi munkát, igazából úgy tekintettek rájuk mint egy munkaeszköz. Olyan munkát végzett amire képes volt és legalkalmasabb volt.

Munkamegosztás hogyan alakult?

Megmondták nekik, nem lett volna hatékony máshogyan.

Rabszolga lesz a gyerek?

Igen, a gazda tulajdona lesz ugyanúgy, sok helyen “tenyésztették” is őket lsd Kuba. Persze, ez ellen erőszakos terhességmegszakítással lehetett védekezni.

Valamilyen történetet írsz? Legalábbis a kérdéseid természete azt mutatja, ha esetleg mégis, akkor javaslom olvass el egy-két könyvet a rabszolgaságról, hogy történelmileg hiteles legyen.

2018. okt. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Szétszedték a családokat, ha egyben fogták is el őket. Nem volt jellemző, hogy egyben egy családot, hanem csak egyes embereket. Így lehet, hogy valamelyik családtagot aznap hiába várták haza.


Olyan nem nagyon volt, hogy egy családot egyben vett meg valaki. A legtöbb rabszolgát a gyapotültetvényeken foglalkoztatták. Megmondták nekik, hogy ki melyik csapatban mit csinál. Voltak mások is, például szobalányok, dajkák, szakácsok, kertészek, de ők voltak a legtöbben. A rabszolgaság örökletes volt, a gyerek is rabszolgának született.


Koronként eltérő volt, hogy hogyan szereztek rabszolgákat. Az első évszázadokban még európaiak fogták el őket, de a XVII. században sikerült megszervezniük, hogy Afrikából vásároljanak rabszolgákat. Ott büntetésből lett valaki rabszolga, a leggyakoribb vád a boszorkányság volt. A Gyökerek egy kissé pontatlan, Mária Terézia idején már nem a fehérek vadásztak.

2018. okt. 20. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
Utolsó vagyok. A rabszolgatartás nem volt államosítva, persze lehet valamilyen adó lehetett rájuk, de nem tudok róla. Nem kellett “odaadni” az államnak. Arra költhette amire akarta, kereshetett magának másfajta befektetést stb.
2018. okt. 20. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
A kettes számú kivételével (aki leidiótázott) mindenkinek köszönöm a válaszokat és hasznos információkat!
2018. okt. 20. 21:13
 7/12 A kérdező kommentje:

Érdekesség, hogy a rabszolgavadászok gyakran maguk is négerek voltak.


Ezért külön köszönet!

2018. okt. 20. 21:15
 8/12 Mansour ***** válasza:

"nem tudom mi a nem sértő megnevezésük"

Néger.

A fekete sem jobb semmivel, mert az is a bőrszínre utal. A píszí úgy hülyeség, ahogy van.

2018. okt. 21. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Én egyszer régen azt mondtam még a gimiben, hogy néger (ezt a szót fordítottuk spanyolról magyarra) és kiakadt mindenki (tanár is). Azt mondták ez olyan, mint a romát cigánynak mindani.
2018. okt. 21. 06:56
 10/12 Mansour ***** válasza:
Szerintem a cigány is teljesen rendben van. A magyar nyelvben ennek a népcsoportnak ez a neve. Mi is ugyanúgy megsértődhetnénk, hogy más nyelveken nem magyarnak hívnak minket. Tiszta őrület.. Írd ki nyugodtan, hogy néger rabszolgák.
2018. okt. 21. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!