Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan kell online beszélgetni...

Hogyan kell online beszélgetni/chatelni?

Figyelt kérdés

Tudom, furcsa kérdés, de megpróbálom kifejteni. A személyes találkozások során remekül kommunikálok, könnyedén megtalálom a közös hangot a legtöbb emberrel, viszont abban a pillanatban, hogy egy gép vagy telefon előtt ülve pötyögök a másiknak, minden megváltozik. Hirtelen elbizonytalanodok, nem tudom, hogy mit írjak, hogyan válaszoljak, stb. Nekem a kommunikációhoz szükségem van arra, hogy halljam a másik hangját, lássam az arc mimikáját, meg úgy általában a reakcióit.


A furcsa az, hogy rengeteg esetben ezt fordítva látom. Azok az emberek akik online remek érzékkel és nyitottan tudnak kommunikálni, a személyes találkozók során alig szólalnak meg.


Hogyan fejleszthetném magam az online kommunikáció terén?



2018. okt. 21. 10:54
 1/3 anonim válasza:

Szia!

Ha nem tudod megtalàlni a közös hangot akkor ne chatelj!Ha pedig megtalàlod a közös hangot akkor aktìvan vegyél részt benne.


Am. vannak olyan emberek ahol "élöben" jobban megy a komunikàciò/beszélgetés/nem verbàlis komunikàciò.

2018. okt. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Gyakorolj, majd belejössz. De lehet, hogy igazán sohasem lesz ez a te tereped. Azt részesítsd előnyben, ami jól megy!
2018. okt. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ez roppant jó kérdés.

Én is hasonlóan vagyok.

Nálam, ha megvan a téma, akkor nincs gond, de magamtól nem tudok témát felvetni még olyan emberrel sem, akivel egyébként személyesen, de még telefonon is órákat tudok beszélgetni.

Sok távol élő ismerősömmel, régi barátommal épp emiatt szakad meg a kapcsolat. :(

2018. okt. 21. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!