Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Voltál már kitéve szexuális...

Voltál már kitéve szexuális vagy egyéb zaklatásnak?

Figyelt kérdés

Vagy van olyan ismerősöd, akivel ez megtörtént, akár élőben, akár közösségi oldalakon vagy telefonon?

Mit tettél, mi lett a vége?



2018. nov. 5. 13:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Aham. Egyszer mentem haza késő este vonattal, és szembe leült velem egy szatír. Kimenekültem a két kocsi közötti részre, de utánam jött és gombolgatta a nadrágját. Addig futottam, míg olyan kocsit nem találtam ahol több ember ül. Éjjel volt, és alig ültek a vonaton.
2018. nov. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

"Sima" zaklatásban volt már részem,pedig nem annak indult.A zaklatóval egész jól el is beszélgettünk egy darabig, aztán teljesen összefüggéstelenül kezdett beszélni.

Ez egy parkban volt estefele.

Miután ráuntam a halandzsázására,elköszöntem és otthagytam.

Kicsit meg is nyugodtam, mert már a zagyválása kiborító volt és én pont egy érzékenyebb időszakomban voltam.

Csakhogy az illető követni kezdett.Ezt onnan tudtam hogy utánam kiáltott, de olyan hangszínnel, mintha valami súlyos bűnt követtem volna el.

Megijedtem és elkezdtem futni.

Az illető meg utánam.

Csak azért tudtam lerázni, mert jobban ismertem a környéket mint ő.

Így is hazáig futottam, nagy kerülőkkel.

2018. nov. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is csak szatírokkal találkoztam. Kutyasétáltatás közben fiatal srác előadta, hogy neki nagyon kell pisilni, segítsek már neki, hová mehet. Mivel a felajánlott közeli kocsma nem tetszett neki, egy bokrot választott, de aztán kezdett gyanús lenni a dolog, amikor kérte, hogy menjek már oda nézni, nem-e jön valaki, mert ő szégyenlős. Utána meg eljátszotta, hogy nem tudja felhúzni a cipzárját, menjek oda segíteni neki. Na akkor otthagytam.

A másik munkába menet reggel volt, az út szélén állt egy idősebb "úr" és recskázott, miközben nézett. Én meg direkt elfordítottam a fejem, és siettem tovább.

2018. nov. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Minimálisan. Volt két eset, amikor megfogták a fenekem (elmentem onnan és annyi) és persze verbálisan rengeteg eset volt, a szatír volt a legpoénosabb, bár idegesítő is, folyton ott volt az egyetem mellett s a végén már terveztem, hogy megtámadom egy késsel, csak ugye nem akartam börtönbe kerülni miatta, úgyhogy elhúztam a tervezést (nem gondoltam ám 100-osan komolyan) s szerencséjére elkapták :D

Meg volt egy kisgyerekkori eset hasonló korúval, de nem akarom kifejteni s nagyon homályos is. Nem történt ám semmi különös akkor sem, úgyhogy lelki károsodás nem ért, ahogy a többi eset miatt sem.


Egyéb zaklatás gyermekkoromban volt, volt egy csúfolódó lány, aki csak a nevemet kiabálta utánam, de nagyon gúnyosan, azt megpróbáltam ignorálni, végülis jó gyakorlat volt.

Plusz kétszer megtámadtak, amikor Pesterzsébeten laktam. Igen fiatalok, az egyik esetben azért, mert bakancs volt rajtam s az adott emberke utálta a rockereket (nem mintha a kettő között szoros összefüggés lett volna, de végülis pont volt nálam két jegy egy Rammstein-koncertre, ahol egyébként az egyik fenékfogás történt).


Szerencsésnek tartom magam, ezek igazán semmiségek voltak, bár a pesterzsébeti esetek után már kevésbé szívesen mentem haza. De ama bérleménynél akkor is a számítógépem ellopása vitte a prímet. Nem volt szerencsém azzal a hellyel biztonsági szempontból.


Úgyhogy egyiknél sem tettem lépéseket.

2018. nov. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, sajnálom, hogy ilyesmiben volt részetek.

Én inkább olyasmire gondoltam, hogy az iskolában vagy a munkahelyeteken ért-e benneteket olyan zaklatás (nem feltétlenül szexuális), amely kihatott az életetekre.

Pl. Facbookon való hazugságok, rendszeres csúfolódások, a súlyotok vagy a kinézetetek miatti általános gúnyolódás, a munkahelyeteken igazságtalan félretevés vagy valami miatt nem a képzettségeteknek megfelelő munka elvégzésére való kötelezés, mondjuk bosszúból, ilyesmi.

2018. nov. 5. 15:56
 6/11 anonim ***** válasza:
Sajnos még nem.
2018. nov. 5. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Én fiú vagyok, és egyszer ért.


Az volt az eset hogy sétáltam haza buliból, és Budapesten ugye éjszaka szoktak barna bőrű prostik ácsorogni a belvárosban erre-arra. Amikor látják hogy egy fiatalember egyedül sétál az éjszaka közepén akkor mindig le is szólítják. Egyszer volt egy aki nem elégedett meg azzal a válaszzal hogy "nem", jött utánam, kérdezve hogy "há de mé nem?". Én mulatságosnak találtam akkor alkoholmámoros állapotban a helyzetet, meg az éjszakai buszra is kellett sokat várni így azt válaszoltam hogy "fuhh ma már kivertem háromszor". Aztán mondta hogy meséljek arról hogy hogy szoktam kiverni, én meg -a helyzetet még mindig mulatságosnak találva- válaszolgattam a kérdéseire. Aztán pár mondattal később elkezdte tapogatni a farkamat (gondolom azt várta hogy a beszélgetés hatására bekeményedek). Józanul valószínűleg rácsaptam volna a kezére vagy valami (bár bele se megyek hogy válaszolgassak a kérdéseire), mindegy, nem lett semmi érdekes vége a sztorinak.


Jó most ez nem olyan helyzet ami miatt bármi lelki sérülés ért volna, csak fordított esetben ha egy lány punciját tapogatják a beleegyezése nélkül az is rohadtul szexuális zaklatásnak számítana, akkor is ha a lány "házhoz megy a pofonért", ahogy én tettem.

2018. nov. 5. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Metionin ***** válasza:
Nekem iskolai volt, általánosban kb. 5. osztálytól vertek és csúfoltak a többiek.
2018. nov. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
7-es: A te eseted is rohadtul szexuális zaklatásnak számít. Nem "olyasmi", hanem az. Senkinek nem tapizzuk a nemi szervét, akár nő akár férfi. Szerintem ez egyértelmű.
2018. nov. 5. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer iskolában odajött egy h_lyegyerek és csak úgy megfogta a mellemet ebéd közben. Akkor nem tettem semmit, a mai eszemmel megfogtam volna és belenyomtam volna a mosogatóvödörbe a fejét.

Egyszer mentem haza kb. 16 évesen, az út szélén, mert nem volt járda, és leállt mögöttem egy autó. Aztán ahogy gyalogoltam lassan jött utánam egész hazáig. Szerencsére pont olyan utcában laktunk, ami kocsival nem végig járható, így továbbmentem a házunk előtt, és mikor láttam, hogy visszafordul, hogy körbe jöjjön, gyorsan befutottam a házba. De utána nem láttam többet.

Aztán a munkahelyemen az egyik felsővezető szállt rám, mert valamiért az a kényszerképzete volt, hogy a női beosztottak, mind az ő k-ái. Próbált fogdosni a folyosón. Behívott az irodájába és "rámugrott". Fenyegetett mindenféle elég durva dologgal, hogy mi lesz, ha nem " járok vele" (férjem van). Délután bejött az irodámba, és mindenféle h_lyeségeket mutatott, hogy nézzem meg a telefonján, és mikor mondtam, hogy sok dolgom van, arra azt mondta, hogy majd megcsinálom otthon. Jövök föl a lépcsőn, ő lefelé, majd átnyúl és megsimogatja az arcom. Egyszer hallottam, hogy a saját hangom szól a telefonjáról. Gondolom fel akarta venni a beszélgetésünket, de véletlen egy régit játszott le a szerencsétlenje...

Mit csináltam? Jogilag semmit :( Igazából nincs kedvem bíróságra járni egy ilyen genny alakkal. Amúgy meg a hétköznapi illem és udvariasság minden formáját beszüntettem vele, még csak nem is köszöntem neki, mert különben már azt hitte, hogy akkor megint "jóban vagyunk".

2018. nov. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!