Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Most 2018-ban Budapesten ha...

Most 2018-ban Budapesten ha nem nagy lábon él az ember mennyiből jön ki havonta?

Figyelt kérdés
Gondolok itt albérletre, közlekedésre, kajára elsősorban.

2018. nov. 6. 20:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Bp.- minimálalbi (de az nagyon gagyi) 50.000+reszi (1 szoba csak a fele+rezsi): a hiénaságtól függ ez is. De inkább 100.000 az alap.×

Innentől kezdve kérdés, hogy minimáldesign életmód vagy egy átlagos, de nem kirívó életmódot kell számításba venni? Akkor kb. az előzővel× együtt 200.000ft.

2018. nov. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
38%

Első, 50ért szobát se nagyon kapsz nemhogy komplett albit.


Én azt mondom, mindennel együtt, nem nagylábon olyan 300 ezerből már el lehet tengődni egy főnek-.

2018. nov. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A közlekedés a legegyszerűbb, az havi 10 ezer.

Mi nem szoktunk spórolni a kaján és havi szinten így fejenként kb. 60-70 ezret költünk (de tervezünk belőle lefaragni). Egyéb kiadásokkal ez legyen eddig 100 ezer.

A problémás rész az albérlet, mert nyilván nem mindegy hogy egyedül vagy többedmagaddal bérelsz lakást/szobát/szállót... stb.


Szóval azt mondom a biztonság kedvéért számolj 200-zal, de nyilván oodafigyeléssel lehet kevesebből is. Amikor felköltöztem Pestre, a fizetésem harmadát költöttem el csak, mert találtam olcsó szállást, a munkahelyen kaptunk kaját és mindig nagyon takarékos voltam.

2018. nov. 7. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Bérlet 10E, ennivaló 40E, rezsi 20E. (Na persze mi vizet iszunk a csapról.) Ennyit muszáj kiadni, ha marad abból lehet ruhát, luxuscikket venni. Aki nem él nagy lábon, az nem fizet albérletet, hanem abban a szobában hal meg, ahol 80 éve megszületett.
2019. júl. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!