Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ciki a Budapestiek előtt...

Ciki a Budapestiek előtt elárulni, hogy vidéki vagyok?

Figyelt kérdés
Makón születtem, ott is nőttem fel. Disznókat, nyulakat, csirkéket tartottunk, földet műveltünk. Egy hónapja vagyok Pesten és még 6 hónqpig maradok, de nagyon cikinek érzem a vidéki létemet a pestiek előtt. Itt minden olyan elegáns, éjjel fényáradatban úszik az egész város, nincsenek disznók, nincs disznóól takarítás, kapálás, ásás, mont egy teljesen más dimenzió az egész. Itt éjszaka világít az egész város, otthon pedig maximum az utcában van 2 lámpa és az világítja meg a kihalt földes utat.
2018. nov. 9. 18:15
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Vidéken nincs szórakozási lehetőség sem, maximum Szegeden van valami, de az messze van oda és közel sem olyan, mint a főváros, Szeged is csak egy vidéki kisváros
2018. nov. 9. 18:18
 2/18 anonim ***** válasza:
81%

"nincsenek disznók" - hát dehogy nincsenek, két lábon járók különlegese példányok vannak... "nincs disznóól" - dehogy nincs...

"nagyon cikinek érzem a vidéki létemet" - aki előtt "cikinek érzed", azzal ne foglalkozz, nem érdemes, mert azok a cikik

2018. nov. 9. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
34%

Nem ciki. De tényleg elég furán néznek rád.

Nemrég a Pesti unokanővérem hazahozta a pasiját, aki mindenki előtt megkérdezte tőlünk hogy mégis mit tudunk itt egyáltalán csinálni ? Annyira unalmasnak látta a vidéki életet. Aztán kimentünk megetetni a nyuszikat. Csávó jön , hogy segít, úgy sem csinált még ilyet.

Megszólal: hol van a szalma?

Én: a nyuszi szénát eszik.

Srác: nem ugyanaz?

....


Fogalmuk sincs ezeknek semmiről...azt hiszik a lábunkat lógatjuk itt falun egész nap. Lenéznek minket. De mire fel ? Sokat lehet ezen filozofálni..


Én személy szerint sosem költöznék Pestre. Sok anonim ember, nagy forgalom.. , állandó zaj..sosem bírtam ezeket .

2018. nov. 9. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
51%

Könyörgöm... Mekkora gátlás kell egy ilyen kérdéshez??? Én Pesti vagyok, itt lakom, itt nőttem fel, egyáltalán nem nézek le senkit, csak azért mert nem egy nagy városban született. Mert legjobb tudomásom szerint Makó egy város...

Te lehetsz a másik véglete, azoknak a gyökereknek akik itt GYK-n a cigányok által összeszart zsákfalvakból írják, hogy Bp milyen koszos...

Az indulatokat félretéve: Egyszer (igaz, rég) jártam Makón. Szerintem egy tök normális, kulturált hely, de még ha nem is lenne az sem kéne szégyenkezned, mert nem a szülővárosa határozza meg az embert. Bp magyar viszonylatban egy kulturált hely és most a Tarlós nagyon sokat költ rá (hülye lenne nem költeni, nyakán a Puzsér), de azért vannak nem túl jó részek, nem csak a Váci utcától a Vörösmarty térig terjed ez a város

2018. nov. 9. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
38%
4, Na pl amiről beszéltem, a másik véglet a 3. válaszoló...
2018. nov. 9. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
58%

Hasonlóan gazdálkodó családban nőttem fel egy nyugis falu szélén. És hozzád hasonlóan én is így láttam a városi életet ahogy te, minden elegáns, stb. Ezért vettem is lakást. Aztán idővel rá kellett hogy döbbenjek hogy ennek a látszólagos előnyöknek súlyos ára van. Fizethetek mindenért, ami eddig ingyen volt jobb minőségben. Például a közös költségért a nagy semmire. És ez pénzteremtési kényszerrel jár, ami városi alkalmazotként nem ugyanaz mint amikor unalomból termeltem a pénzt a saját gazdaságban. Vagy az éjszakákat nem lehet nyugodtan végig aludni mert az emberek mindig valami zajt csinálnak éjjel is. Elkezdtem szegény nincstelennek érezni magam, én aki néhány év laza munkával kitermeltem az áhított városi "luxus" lakás árát.

Úgy jártam mint a kandúr macska kölyke. Azt is elhívta az apja udvarolni. Majd megcsúsztak a tetőn és az első mancsukkal lógtak lefelé az eresz csatornán. 1 órás lógás után megszólal a kisebbik kandúr:

- Te apu, én még legfeljebb egy óráig közösülök itt aztán megyek folytatom a nőstény cicák kergetését mert ez a közösülés egyáltalán nem oylan jó mint ahogy tőled és másoktól hallottam. Már majdnem leszakad a mancsom.


A társasházunk folyosólyán a gipszkartonnak nekitámasztják a lakók és albérlők a biciklijüket mint kocsma előtt a részegek. Elárulom neked hogy a falusi disznóólamnak a fala belül hófehér és a disznók így megbecsülték hogy akár ágyat lehet bele tenni és jó lehet nyári pihenőhelynek. Ezt a városi társasházunk közös helyiségeiről nem lehet elmondani.


Azt mondod sötét van otthon? Vegyél LED-izzókat, nappalinál is kellemesebb világosság lesz. Vagy ha érdekel nekem van eladó fél zsák hagyományos izzóm.

Városon te hol szoktál lovagolni? Még azért is fizethetsz ha kedved támadna hozzá. Hol veszel valódi mézet amit nem forraltak szét és benne van a teljes élettani hatása? Vagy tetszik az hogy 1 kiló paradicsom vagy burgonya több száz Ft? Amit otthon vontatószám etettél az állatokkal is. Vagy az hogy fizethetsz a vízért? Ami otthon a fúrt kutadban ingyen van korlátlan mennyiségben és még tiszta is. Jobb a városi szmog a tanyasi fenyőillatnál? Az éjszaka is szirénázó rohamjárművek, amikor forgalom híján nincs is kinek szirénázni? Ha tetszik ez a sok csillogás akkor van elég lakás eladó. De olyat végy mint én, amit eladni is könnyű lesz. Mert sürgősen el fogod adni, majd meglátod.

2018. nov. 9. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Nyáron biciklivel mentem el Bécsig és vissza. Tudod mi volt a véleményem a világ legélhetőbb városáról? Már ettől a kifejezésről hogy "világ legélhetőbb" nem tudom eldönteni hogy sírjak vagy nevessek rajt. Mert a bécsiekkel együtt koncentrációs tábornak tartjuk a mentális atmoszférája miatt. Minden lakó úgy érzi mint szavannán a zebrák, hogy mikor támad az oroszlán. Bécsben meg azt hogy mikor jön a végrehajtó ha nem fizeti a rezsit vagy a hitelt vagy a lakbért. Meg azért hogy időben a munkahelyére érjen mert ha kirúgják akkor nem tud fizetni sem. Ez ám a csillogás! A bécsiekkel együtt rohantunk a nemzeti parkba, ahol a Tüskevár Matula bácsijához hasonló rendes élettér várt ránk a természetben.

https://www.youtube.com/watch?v=IgIJuAGju3I

2018. nov. 9. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
73%

"Itt minden olyan elegáns"


Elegáns?! Ugyanarról a városról beszélünk, tesó?


Nem ciki amúgy. Biztos vagyok benne hogy jön most sok vidéki aki meg fog cáfolni, de én ezt a budapesti-vidéki ellentétet kizárólag vidéken tapasztaltam ("jaj, a bunkó pöstiek"), a saját környezetemben nem. Vagyis akkor jöhet elő ha mondjuk a metrónál a mozgólépcső tetején megállsz nézelődni és alig bírnak kikerülni az emberek, ha vezetsz és csiga vagy (a bp-i tempóhoz képest), vagy ilyesmi.

2018. nov. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Alain Delon ***** válasza:
0%
Tudod mi a ciki? Mikor itt Debrecenben olyan cuccban mászkál valaki, hogy BUDA-FCKN-PEST. Majd ő 'megmutassa' vidéken, hogy ő mekkora pesssti!
2018. nov. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

De minek kéne

elárulni?

2018. nov. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!