Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hol találhatnék remete közössé...

Hol találhatnék remete közösségeket?

Figyelt kérdés

Olyan csoportokra gondolok, amelyek elszigetelve élnek egy Isten háta mögötti helyen. Lehetőleg valamelyik vadonban, ahol nincsenek emberek. Messze a legközelebbi lakott településtől.

Szívesen csatlakoznék egy ilyen önfenntartó csapathoz.



2018. nov. 11. 17:49
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van egy rokonom egy kisalföldi erdei tisztáson lévő tanyán, teljesen önellátóan él boldogan, szabadon, kiegyensúlyozottan.

Éltem ilyen életmódot a szülői gazdaságban és életem legboldogabb időszaka volt.


Napjainkban ökofalvaknak nevezik az olyan közösségeket akik minél inkább önfentartóak próbálnak lenni és bio életmódot élni. De ezek az ökofalvak különbözőek. Van amelyikben tényleg kivonultak a társadalomból és például még a villanyt is napelemmel termelik maguk, ahogy az élelmet is. De vannak olyan ökofalvak is amik csupán a bio életmódra való törekvés miatt lettek annak nevezve és a lakóik például a szokásos állásból élnek.


Az 1950-es évek államosításai előtt például a Bakonyban 100-nál is több tanya volt. Lakóik ilyen életmódon éltek boldogan és szabadon.

Azt tapasztaltam hogy a társadalomból való részleges kivonulás is kellemes. Például itt ez a hölgy aki erdő széli házba költözött:

[link]

Egyértelműen jobbnak találom én is a társadalomból való kivonulást. Most tervezem a visszaköltözést a már üres szülői házba és akár kapirgáló tyúkok tojását sütöm meg ismét mint régen. Meg lehet ott méheket is tartani, stb. A gondolattól is jó kedvem lesz ha például dél-amerikai dzsungelben való élettér keresésre gondolok. A határ és Bécs közti nemzeti parkban kerékpározva sokszor töltöttem egy-két napot a Tüskevár Matula bácsijaként, isteni volt.

2018. nov. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Ez a család még gyerekekkel is a természetbe költözött:

https://www.youtube.com/watch?v=Nl8M7K8JehU

Az államosítások előtt gyakori volt ez az életmód, persze nem jurtában hanem például tanyasi házban. Örülnék neki ha olyan gyakori lenne ismét ez az életmód mint 1950 előtt volt.

2018. nov. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!