Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Manapság tényleg annyira el...

Manapság tényleg annyira el vannak nyomva a nők, mint ahogy azt hallani lehet?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy mi a véleményetek arról, amiről már egy jó ideje hallani a médiában és különféle fórumokon, hogy a nők és férfiak közötti egyenlőtlenségek mennyire jelen vannak a világban, a nők nem keresnek annyit, mint a férfiak, nincs akkora beleszólásuk a közügyekbe stb... Azért tettem fel ezt a kérdést, mert szerintem, ha létezik ilyen probléma, akkor minél előbb el kellene kezdeni megoldást találni arra, hogy ez mielőbb megszűnjön, ha pedig nincs ilyenről szó és ez is egy gerjesztett dolog, akkor pedig talán be kéne fejezni ennek a nemlétező társadalmi jelenségről szóló pletykáknak a terjesztését. Én személy szerint itthon soha nem érzékeltem se az iskolában, se a munkahelyeimen, hogy a nők bármilyen módon negatív elbánásban részesültek volna, sőt, én úgy gondolom, hogy a kulturált magyar férfiak igenis tisztelettel viselkednek a gyengébbik nem képviselőivel szemben. Ettől még természetesen lehet, hogy valaki érzékelt ilyen dolgot, de én a közvetlen környezetemben még soha nem tapasztaltam ilyet. Mi a véleményetek? Kíváncsi lennék mindkét nem válaszára, életkorral együtt! Előre is köszönöm! 34/F

2018. nov. 14. 10:41
1 2
 1/12 TappancsMancs ***** válasza:
23%
Az elnyomás azért erős túlzás. A fizetésekben amennyire tudom van némi különbség, de ez még közel sem elnyomás. Még általános értelemben vehető hátrányos megkülönböztetésnek sem venném, hanem simán hátrányos de részleges megkülönböztetésnek.
2018. nov. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
#1 És ez jogszerű, hogy kevesebb fizetést kapnak ugyanazért a munkáért? Ezt sohasem értettem... Elvégre ugyanazt a feladatot kell elvégezni, akkor nem teljesen mindegy, hogy férfi vagy nő? Miért kell többet fizetni egy férfinek és kevesebbet egy nőnek? Ha mondjuk fizikai munkáról lenne szó, amit értelemszerűen egy nő nehezebben tud elvégezni, pont, hogy nekik kellene többet kapniuk érte. Semmi logikát nem látok ebben...
2018. nov. 14. 11:05
 3/12 anonim ***** válasza:
18%

A fizetéskülönbségek lapvetően arra vezethetőek vissza, hogy az emancipáció megvalósulása során, mikor a nők is elkezdtek dolgozni a munkáltatók figyelembe vették azt, hogy a nő alapvetően az a személy aki a gyermekek gondozásában közreműködik. Azért kerestek kevesebbet mert benne volt, hogy ha gyermeket vállalnak akkor a nő kiesik a munkából akár évekre is, ha a gyermek beteg lesz akkor a nő táppénzre fog menni, nem lehet túlóráztatni, mert a nő viszi és hozza a gyereket az oviból/iskolából. A cég szempontjából a férfiak megbízhatóbb munkaerők voltak. Ez az évek során a nemi szerepek változásával már szinte teljesen megszűntek. Ahogy a különbségek is. Egyedül a neofeminista szekták harcolnak még többletjogokért. És jó hangosak, ezért hallod őket a médiában. Ők azok akik akik kikérik maguknak ha "gyengébbik nem"-nek nevezed őket. Ők azok akik a politikában és a cégek vezetői tanácsaiban kvótákat akarnak. De valahogy a bányában már nem zavarja őket a 100%-os férfi foglalkoztatás.

Érdekes kérdés, csak ez és maga a gender az ami szerintem darabokra törte a régi családi modellt (az sem működött, de legalább biztosította, hogy a gyermekek családban nőnek fel). a legnagyobb probléma, hogy társadalmi feszültséget generálnak két olyan személy (nő és férfi) közt, akiknek a harmonikus kapcsolata elengedhetetlen a jövőnk szempontjából.

2018. nov. 14. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Manapság nem annyira mint régen, csak az utóbbi évtizedekben lett szóvá téve.


Én férfi vagyok és tapasztaltam pozitív és negatív megkülönböztetést is. Egyáltalán nem olyan szinten ahogy azt néha lefestik, de attól még létezik a jelenség. Viszont a pozitív megkülönböztetés általában a huszonéves lányokat éri, nem pedig egy életen át tartó dolog.

2018. nov. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
58%
Nézd meg, hány parlamenti képviselő nő van és hány férfi!
2018. nov. 14. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
#5 És az nem lehet, hogy egész egyszerűen arról van szó, hogy a politika olyan szakma, amit inkább férfiak űznek? Ez még nem jelent elnyomást vagy kirekesztést, lehet, hogy eleve kevesebb nő jelentkezik politikusnak. Persze értem amit írtál, korábban én is gondoltam erre.
2018. nov. 14. 13:54
 7/12 anonim ***** válasza:
18%

Mindig ezzel jönnek: mennyi képviselő nő?

Csak egy kérdés: melyik demokratikusabb? Bárki váladztható. Vagy egy adott helyre CSAK nő választható? Nem gondolom, hogy az utóbbi. Talán ha a pártok több nőt indítanának akkor többet választanának meg, nem?

Másrészt nézd meg mennyi dokkmunkás/ bányász/ nőgyógyász/ villanyszerelő stb nő van! És hány ápoló, óvóbácsi, titkár, műkörmös, bölcsödei nevelő mittudomén FÉRFI van? Ja, hogy ne is legyen, mert ha férfi az óvóbácsi akkor már biztos pedofil, mi? De most komolyan...

2018. nov. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddig válaszokat, viszont nemet és életkort jó lenne ha írnátok, sok minden kiderülne belőle! :)
2018. nov. 14. 14:04
 9/12 anonim ***** válasza:
46%
Úgy közelítsd meg a témát, hogy egyáltalán tud-e ennyi férfi olyan törvényeket alkotni, amelyek által a nők jogai is érvényesülnek! Szerintem nehezen..
2018. nov. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
71%
ok. közelítsük meg onnan. Magyarország lakosságának több mint 20%-a nyugdíjas. miből gondoljuk hogy az ő jogaikat megfelelően képviselik. Hasonló a romák aránya. akkor hol a roma kvota? Van vagy 10% meleg. Hol az ő kvotájuk? Pontos számot nem tudok de kb 30% ra tippelem a 18 év alattiak arányát akik még csak nem is szavazhatnak. Hol az ő kvótájuk? Soroljam még? Vagy a női kvóta univerzálisan és jobb szinvonalon képviselné az ő jogaikat is? Győzzetek meg! Miért kell nemi alapon kvótát állítani? Miért számítson többet az, hogy kinek mi van a lába közt mint az, hogy mennyire rátermett egy fekadat elvégzésére? És lehet hímsovinisztázni de nem vagyok az. Én lennék a legboldogabb ha szavazhatnék egy olyan nöi jelöltre aki a kompetenciája miatt van a szavazólapon nem pedig azért mert vaginája van. Egyáltalán nem érzitek végtelenül sértőnek azt, hogy azt állítják(tok), hogy egy nő csak úgy kerülhet a törvényhozásba ha kvótát kap; úgy nem hogy a választókörzetében azonos esélyekkel több szavazatot szerez mint az ellenlábasai? Szerintetek egy nő erre nem képes?
2018. nov. 15. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!