Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mitől lehet az, hogy én ilyen...

Mitől lehet az, hogy én ilyen nehéz felfogású vagyok? Lehet ellene tenni valamit?

Figyelt kérdés

20 éves srác vagyok. Alapjáraton nem tarom magam buta embernek egyszerűen ha valaki sok dolgok mond el nekem egyszerre teljesen elvesztem a fonalat. Villanyszerelő segédként dolgozom és csak úgy tudom megérteni, hogy mit kell csinálnom, ha oda jönnek a helyszínre és lépésről lépésre elmondják és sokszor utána is kérdezek mert egy idő után elbizonytalanodok, hogy biztos, hogy úgy kell-e, ezzel csak az a baj, hogy a kollégáknak már elegük van, hogy elsőre nem tudom felfogni és megkapom, hogy megkorra fogyatékos vagyok aztán meg jól össze veszek velük, de álltalában végül egész jól szokott sikerülni.

Félek, hogy így a jövőben nem fogom sokra vinni emiatt. Iskolában olyan voltam, hogy a humán tantárgyakat könnyebben megértettem érettségin 4-es, 5-ös lett, egyedül a matek lett 3-mas. Reál tantárgyakat nagyon nehezen értettem meg abból sokszor bukásra is álltam, csak úgy tudtam megérteni, ha valaki külön elmagyarázta. Egyébként nincs semmilyen szociális problémám barátkozós típus vagyok.

Van olyan aki hasonló gondokkal küzdött vagy küzd? Minden tanácsot szívesen meghallgatok. Előre is köszönöm.



2018. nov. 19. 18:17
 1/3 A kérdező kommentje:
Véletlenül rossz kategóriába tettem, aki észre veszi az kérem jelezze. Köszönöm!
2018. nov. 19. 18:36
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Nem biztos, hogy a felfogásod nehéz. Lehetséges, hogy mivel nyomás alatt dolgozol egy olyan területen, ami nem a szakmád (volt valaha szakkönyv a kezedben?), tényleg túladagolnak információval a munkatársaid. Ne érezd magad fogyatékosnak! Nem kizárt, hogy csak az elvárásaik irreálisak veled szemben, és idővel, ahogy a gyakorlatot a villanyszerelésben megszerzed, javulni fog a helyzet.


Azt is elképzelhetőnek tartom, hogy egyszerűen pályát tévesztettél, nem az építőiparban kellen dolgoznod. Van lehetőséged váltani, tanulni?


Üdv egy egykori villanyszerelősegédtől.

2018. nov. 19. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én ha új területre kerülök jegyzetelek mindig mindent pontról pontra, jó részletesen, szájbarágósan. Ha kell youtube-on is utánanézek annak amit nem értek.

A kollégáid meg a fenti jellemzés alapján jó nagy fszkalapok.Gyakorolni kell,és egy idő után rögzül a tudás.

2018. nov. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!