Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Németországban vagy Franciaors...

Németországban vagy Franciaországban magasabb az életszínvonal?

Figyelt kérdés

Fizetésere, hó végén megtakarítható jövedelmek alapján.

(Átlagos vagy kicsit átlag feletti bér esetén mondjuk.)


Tudok németül és franciául is, de nincsenek egyik országból sem ismerőseim, nem tudom melyikben érdemesebb új életet kezdeni.



2018. dec. 10. 21:53
 1/4 anonim ***** válasza:
78%

Nehéz ezt megmondani, mert állandóan változik a kép és nem mindegy, az egyes személy hol helyezkedik el a palettán.

Az eurója a franciáknak jobban inflálódott, vagyis az a helyzet, hogy ott sokkal többet lehet keresni, de drágább is az élet. Én laktam két évig a svájci, francia határ közelében Németországban és a legjobb, ha ilyen kis határ közeli német faluba költözöl és átjársz Franciaországba dolgozni, ennél jobb nincs.

A német nyelvtudással már tudsz így boldogulni, mivel a francia oldalon is beszélik többnyire, fordítva már nem igaz ez.

Munka, érték, bevétel, kiadás szempontjából szerintem a németek átlagban jobban élnek és ezt bizonyítják a mostani sárga mellényes francia tüntetések is, de mint mondtam, ott többet lehet keresni, téged meg a bevétel érdekel, mert Németországban meg jobban tudsz spórolni.

2018. dec. 10. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
58%

Németországban, de nem számottevő mértékben, szóval mindegy.


[link]

2018. dec. 11. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
12%
Macron óta mindenképp jobb Németország. :)
2018. dec. 11. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nyugat-Németország biztosan gazdagabb, mint Franciao. A volt NDK már nem olyan biztos, sőt.
2018. dec. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!