Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért van olyan sok ország,...

Miért van olyan sok ország, akiknek zászlaja piros-fehér-zöld, vagy piros-fehér-kék?

Figyelt kérdés
Egyáltalán kik voltak az elsők, és miért vette át/hogyan/mikor/stb. a többi nép? Értem én, hogy "Piros, fehér, zöld: ez a magyar föld", de akkor mi van a többi ilyen országgal? A színek jelentését persze tudom: vér, béke, föld, ég, stb.
2010. jún. 27. 21:14
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Megnéztem wikipédián, de sok kérdésemre még mindig nem adott választ :S
2010. jún. 27. 21:14
 2/17 anonim ***** válasza:
83%
Itt a szimbólum rendszerről van szó. Nem mi találtuk fel a spanyol viaszt... Kedvelt, gyakori elterjedt szimbólumok, így nyilván gyakran felbukkannak.
2010. jún. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Na még annyit, hogy sok európán kívüli országban pedig azért bukkannak fel a színek, mert a gyarmati korból átvették a szimbólum rendszert, zászlót... A franciáknak, angoloknak is kék fehér piros a zászlójuk, és nekik volt egy pár gyarmatuk. Az USA zászlaja, Ausztrália...
2010. jún. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Azt gondoltam, hogy nem a mienk volt eredetileg az ötlet :D:D De akkor kié lehetett?
2010. jún. 27. 21:29
 5/17 MyItBe válasza:
14%
Miért érdekel? Nem tök mindegy? Amúgy meg kétlem, hogy olyan sok ember tudná rá a választ, maximum a tudósok, akik ilyesmivel foglalkoznak.
2010. jún. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Ja igen, a gyarmatok zászlajai nem is voltak kétségesek számomra :) Bár azért ott van Mexikó, akiket a spanyolok hódítottak meg sárga-piros színekben... De azért elég bosszantó ez a helyzet, nem?? Hogy most akkor hosszában vagy széltében, és melyik szín van elől, melyik követi, stb...
2010. jún. 27. 21:31
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
szerintem többen egyszerre találták ki, mert elég kézenfekvő színek ezek
2010. jún. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

21:29: Mert engem érdekelnek a világ dolgai, és nyitott szemmel járok. Az sem fog hozzájárulni a túlélésemhez, hogy tudom, mikor született Petőfi, de mégis érdekel. Többnek érzem magam tőle, és jobban alszom, mert a tudás az egyetlen dolog, amit soha senki nem vehet el tőlem. Így most jobb? Mellesleg honnan tudod, hogy ide nem járnak tudósok is válaszolgatni? Ez olyan, mint a lottó: felteszem a kérdést, és remélem, hogy megválaszolják, de ha nem, az sem baj, mert legalább tudom, hogy én tettem valamit azért, hogy megkapjam az információt.

A mai fiatalokkal ez a baj: magasról tesznek a világra, és egy idő után már mindenre, ami nekik is segíthetne. Ezért nem tanulnak, nem figyelnek órán, mert a tudás már nem köti le őket, és ezért van egyre több iskolakerülő buta tök az utcán! (Illetve ezért IS)

2010. jún. 27. 21:37
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen, a zászló felosztása, színek, sorrend, méret... Eléggé összetett a dolog, ha komolyan érdekel a dolog, olvass el egy heraldikai szakkönyvet, ha csak kíváncsi vagy, akkor ajánlok figyelmedbe Történelmi segédtudományokkal foglalkozó könyveket.
2010. jún. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Naszóval. A színeknek jelentése van, de nem az, amit te gondolsz. A piros az erőt jelképezi, a fehér a hűséget, a zöld pedig a reményt.

A francia lobogót sokan másolták, annak a trikolórját a wikipédia elég jól leírja. Mivel a forradalmukkal ők etalonnak számítottak, őket sokan másolták, így a zászlót is. Pl. mi is onnan vettük a három színt, meg a kokárdát.


De az is fontos szempont, hogy a zászlóban benne van a múlt, az ugye köztudott, hogy a magyar zászló eredetileg piros-fehér volt, ezt csak bővíteni kellett.


És hát az összes jelkép az uralkodók jelképeiből levezethető, ők meg össze-vissza házasodtak folyton :)

2010. jún. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!