Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Haza áruló ez a személy?...

Haza áruló ez a személy? Többi lent>

Figyelt kérdés
Ismerek 1-2 Vajdasági Magyart, fél Magyar- Szerb nemzetiségűt, akik csak azért vették fel a Magyar állampolgárságot, hogy külföldön munkát vállaljanak, de Szerbül és Magyarul keverve beszélnek, semmit sem tudnak a történelmünkről, és magyarország lakóit szidalmazzák, magyar nyelven, s nem bírják elviselni ha nem értem amit mondanak, mert sok szót szerbvel helyettesítenek, annak ellenére higy állítólag magyar iskolába jártak Szabadkán! Nagyon dühített ezzel a viselkedésével az egyik és hazaárulónak neveztem, s mondtam neki hogy tőled bevinnám az útlevelet, ja és magyar neve van a 25 éves fiúnak! Mit gondoltok erről?

2018. dec. 23. 15:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
Össze kellene fognotok, nem ellenségeskedni.
2018. dec. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
42%
Ezzel az erővel téged is lehetne hazaárulónak nevezni, mert amilyen helyesírással írtad a kérdésedet és ahogy fogalmazol, az kritikán aluli.
2018. dec. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Egy analfabéta is lehet hű a hazájához, nem ezt kérdeztem!....de látom van aki helyesen olvas de nem tudja értelmezni a szöveget!😁
2018. dec. 23. 15:18
 4/14 anonim ***** válasza:
41%

NEM analfabétáról volt szó az elöző válaszában, hanem arról, hogy nem tudsz helyesírási hibák nélkül írni, képtelen vagy egyetlen normális mondatot megfogalmazni, nem használsz vesszőket a mondataidban, alapvető hiányosságaid vannak, amiket az általános iskola alsó tagozatában sem fogadhat el egyetlen tanár sem.


Ha érdekel, felsorolhatok egy csomó hibát, de szerintem te is rájössz, ha nem csak felkapod a vizet, hanem gondolkozol!

2018. dec. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Hát ez most nem jött be....nem használok vesszőt? Ha ha ha, nézd meg a fenti írásaim! Hol nincs vessző? Ellentmondasz önmagadnak!😁
2018. dec. 23. 15:31
 6/14 A kérdező kommentje:
A témára válaszókra vagyok kíváncsi, nem a kötekedőkre! Aki Szidja szóban a hazáját és minket Magyarországi magyarokat, áruló vagy sem? A B.T.K. szerint igen....
2018. dec. 23. 15:34
 7/14 anonim ***** válasza:
Hogy lenne az, ha egyyzer nem tartja hazájának? Én is szoktam szidni, attól még nem vagyok az.
2018. dec. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem.


Hazaárulás


Btk. 258. § (1) Az a magyar állampolgár, aki Magyarország függetlenségének, területi épségének vagy alkotmányos rendjének megsértése céljából külföldi kormánnyal vagy külföldi szervezettel kapcsolatot vesz fel vagy tart fenn, bűntett miatt öt évtől tizenöt évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


(2) A büntetés tíz évtől húsz évig terjedő vagy életfogytig tartó szabadságvesztés, ha a hazaárulást


a) súlyos hátrányt okozva,


b) állami szolgálat vagy hivatalos megbízatás felhasználásával,


c) háború idején vagy


d) külföldi fegyveres erő behívásával vagy igénybevételével


követik el.


(3) Aki hazaárulásra irányuló előkészületet követ el, egy évtől öt évig, háború idején két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

2018. dec. 23. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

"nem bírják elviselni ha nem értem amit mondanak"


itt a "ha" előtt hiányzik a vessző


"szerbvel"

helyesen szerbbel


"annak ellenére higy állítólag magyar iskolába jártak"


a "hogy" (itt van egy elírás, de az nem annyira vészes) előtt szintén nincs vessző!


Szóval van böven hibád.


Emellett a magyar, szerb, vajdasági szavakat kis kezdőbetűvel kell írni.

"fél Magyar- Szerb nemzetiségűt" ilyen nincs, legfeljebb félig magyar, félig szerb nemzetiségű


Szóval az értelmetlen hőzöngés helyett tanuld a magyar nyelvet!

2018. dec. 23. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Viszont igazad van. Engem ne szídjon semmilyen bunkó külföldi.
2018. dec. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!