Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az emberek miért tartanak...

Az emberek miért tartanak fenn prekoncepciókat a tetovált emberekkel szemben?

Figyelt kérdés

2018. dec. 25. 19:48
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Mert csak úgy
2018. dec. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezek nem feltétlenül prekoncepciók. A kelet-középeurópai kulturákban a tetoválás nem hagyományos, nem megszokott, nincsen kultikus vagy egyéb jelentése. Ha tehát valaki tetováltatja magát, az a többséggel szemben saját magának az elkülönítése, különválasztása, ami mégis csak arra mutat, hogy egyéb személyes kiválóságok, érdemi teljesítmény hiányában így kívánja felhívni magára a figyelmet.
2018. dec. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha nem idétlen, akkor kevesebb az ítélet is.
2018. dec. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Bennem nincs ilyen irányukban. Van ami jól néz ki, de azért olyan is, amiről mégiscsak lekövetkeztetek valamit az illetőről. Ilyenek a csípő feletti nonfiguratív ábrák, vagy a horogkereszt meg a 666, könnycsepp az arcon, kínai étlapról a leves neve.
2018. dec. 25. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Magam sem vagyok az a karót nyelt mintapolgár, biztos nem izélgetek és ítélgetek másokat... De azt azért hadd jegyezzem meg, elnézvén számos ilyen remekművet, mind esztétikai megjelenését, mind tartalmi mondanivalóját illetően, hogy azért jó lett volna még rá aludni nem három napot, inkább harminc évet. Idővel azért már okosabb, és mélyebb tartalommal bír az ember. Én például fiatal koromban szerettem rajzolgatni, farigcsálni fába, kőbe ilyesféle dolgokat. Nem bánom most, hogy nem a hátamon van, mert tudom, hogy évtizedekkel később mennyivel különbeket és másmilyeneket tudok.
2018. dec. 25. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Csupán azért, mert a tetoválást a bűnözők nyilvántartására , megkülönböztetésére használták eredetileg.
2018. dec. 29. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Hozé don Padrafos ***** válasza:
42%
Mert kevesebb álláslehetősége van egy durván összetetovált alaknak, és következtetni lehet a megélhetése módjára. Spontán agresszív és nem becsületes ember. Ez csak az én véleményem, másoknak a környezetemben a törzsi szokások jutnak eszükbe, meg a primitívség. Nekem inkább a veszélyes élethez alkalmazkodott magas intelligencia, alattomosság, szociopaták jutnak eszembe, akiket hajlamosak vagyunk alábecsülni, pedig nagyon nem kéne.
2018. dec. 30. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
7-es ezek is durva prekoncepciók.
2018. dec. 31. 11:08
 9/9 anonim ***** válasza:
62%
Az előítélet alapja a tapasztalat !
2019. jan. 14. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!