Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Kultúra és közösség » Egyéb kérdések

A kérdés

Megváltoztathatom a nevem?

Jelenleg Adrien vagyok. Így egy n-el, zavar. Arra gondoltam, hogy megváltoztatom a nevem Adrienne-re. (Kiejtés ugyanúgy Adrienn, e nélkül.) Ha már fizetek akkor ne csak egy betűért fizessek és amúgy is tervezem egy külföldi kiköltözés lehetőségét. Szóval ebből a szempontból az Adrienne jobb lenne.

Szerintetek lehetséges, hogy elfogadják ezt az indokot? Többe fog kerülni mint 20000?

Keress kérdéseket hasonló témákban: név, változtatás

jan. 10. 17:39  Privát üzenet  

A válaszok
1 2
[link]

A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/14Időpont jan. 10. 18:09 Privát üzenet

Hát, ha van felesleges 10 ezred rá. ..

Ennek így semmi értelme. Ugyanaz lenne a neved, csak másképp írnák (amit amúgy se lehetne, mert a magyar kiejtés szabályai szerint lehet adni, ott meg nincs néma e.

Külföldön meg így is, úgy is betűzgetni kell, minek akarsz még nem plusz két betűt mondogatni folyton?

A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/14Időpont jan. 10. 19:30 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Az Adrienn két n-el írandó. Magyarán a nevem nem felel meg a magyar helyesírás szabályainak? Mert érdekes módon egy n-el anyakönyveztek. Nem tudom milyen analfabéta állat lehetett de szívesen elbeszélgetnék vele.

Tulajdonképpen csak engem néznek hülyének amikor leírom a nevem. Mindegy.

Az a plusz "e" lehet, hogy felesleges, de tetszik, vagyis csak tetszene.

# 3/14Időpont jan. 10. 20:28 Privát üzenet
Egy plusz n-t betetethetsz, de néma e-t nem. Legalábbis itthon nem.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/14Időpont jan. 10. 21:31 Privát üzenet
Az MTA listáján csak az Adrienn szerepel, szóval nem tudom te hogy a fenébe lehetsz Adrien egy n-nel. Ez valami nyomdahiba lenne? Biztos hogy egy n-nel szerepel az anyakönyvi kivonatodban a neved?

A válasz 73%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 61%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/14Időpont jan. 10. 22:06 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Igen.

# 6/14Időpont jan. 10. 22:09 Privát üzenet
Akkor adminisztrációs baki lesz ez. LOL

A válasz 47%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 61%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/14Időpont jan. 10. 22:14 Privát üzenet

Adminisztracios hiba elofordul nekem egy ismerosom Birgitta lett Brigitta helyett mert elcsesztek neki szegeny lany azota Birgitta neven eli az eletet....:D

Egyebkent Adrienn lehetsz de Adrienne nem lehetsz itthoni szabalyok szerint .

10.000 forint egyebkent a nevvaltoztatas, nem kerul 20ezerbe de az a nema e nem fog sajnos belekerulni semmilyen modon.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/14Időpont jan. 10. 22:41 Privát üzenet
Énszerintem helyes meg elfogadott változat az Adrienn, meg az Adrien is. Amúgy asszem, Erdélyben szoktak így írni pl, hogy Bernadette, bár nem biztos. De itthon így nem. Amúgy érdekesség képpen, van asszem Izabel egy L-lel is, meg kettővel. Vagy lehet, hogy az az Annabell, nemtom, de mindegy. Énszerintem barátkozz meg a neveddel; szerintem fölösleges lenne erre áldozni. Nem is valami gáz neved van, hanem tökre vállalható, meg szép is; és nem szokták, meg talán nem is nagyon lehet trágár módon kiforgatni, szóval szerintem jó ez így; ügyet se vess rá. Lehet, hogy picivel nagyobb jelentőséget tulajdonítasz, tanúsítasz neki, mint kéne. Amúgy pl érdekesség képpen; van ilyen névmisztika, meg számmisztika/numerológia, az változhat pl névmódosítással:) Meg pl ha valaki felveszi a férje családnevét, állítólag azzal azonosul a férje családi karmájával is:):) Ami nem feltétlen célszerű:) Szóval meg szerintem jól van így a neved.

A válaszíró 69%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/14Időpont jan. 10. 22:53 Privát üzenet

Nekem vagy egy professzorom, aki Bernadette hivatalosan :D Az is hiba lenne?

Figyelj, ezt te döntöd el, úgy használod ahogy tetszik, a hivatalos iratokon meg amúgy is szépen kell aláírni. Nekem összetett családnevem van, de csak az egyiket használom a hétköznapokban, van aki nem is ismeri a másikat. A szüleim felajánlották mikor nagykorú lettem, hogy kifizetik, de akkor már nem volt szívem lemondani róla. Így maradt ez. Máshogy használom, és csak a hivatalos papírokon van rendesen. Mert nekem így tetszik.

Azt csináld amit jónak látsz, ne hagyd hogy mások befolyásoljanak! :)

A válaszíró 65%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/14Időpont jan. 10. 23:22 Privát üzenet
1 2

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Lol-ban, ha megkérem az embereket, hogy reportoljanak az idéző nevem miatt, akkor van esélye, hogy megváltoztathatom?
MesterMC-ben megváltoztathatom a játékos nevem?
Házasságkötési névváltozásnál megváltoztathatom egyszerre a születési nevem is?
Megváltoztathatom-e így a nevem?
Megváltoztathatom a nevem John Kramer-ra?
Ha megkapom az állampolgárságot egy adott országban, akkor megváltoztathatom a nevem arra a nyelvre, ami ott a hivatalos?

Kérdések a Kultúra és közösség rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!