Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a baja ennek a két népnek...

Mi a baja ennek a két népnek egymással?

Figyelt kérdés
Mi a bajuk egymással a románoknak és a magyaroknak? Én Romániában élek és nem értem hogy egyes embereknek mi a bajuk az elöbb említet két nemzettel,bárhová felmegyek,mint pl.Youtube,Instagram stb. azt láttom hogy nincsenek túl jóban egymással. Én Romániában élek és szerencsére olyan román emberek lettek a barátaim akiket nem érdekel hogy én magyar vagyok,máshol mégis azt láttom hogy marják egymást.Én megértem hogy a magyarok fújnak a románokra mert elvették egy elég nagy földrészüket,de most már ideje tovább lépni és azért a románok is beválhatják hogyha a magyarok nem lennének Romániában az ország nagyon ellustulna. Nektek Mi a véleményetek?

2019. jan. 11. 15:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%
A románokat szerintem a franciákon kívül minden nép lenézi/rühelli. Jó, előbbi a franciákra is igaz.
2019. jan. 11. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%

Hát, kivel lenne rosszban az ember, ha nem a szomszédjával? Chile vagy Banglades nem sok vizet zavar, sok magyar azt se tudja, hol van :)


Sok szomszédos ország így van ezzel egyébként: történelmi konfliktusok, határviták, a népek keveredése miatti kisebbségek kérdése, stb.


Egyébként egy átlag magyarnak semmi baja nincs egy románnal és fordítva is igaz. A feszültséget a buta, hőbörgő, nacionalista emberek keltik, meg persze azok a politikusok, akiknek ilyen-olyan okból érdekük ez.

2019. jan. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
75%

A történelemben jól el kellene mélyülni.

A Románok elárulták a Magyarokat a háború során és ezért oda lett egy gazdaságilag is jelentős földterület. A föld még csak egy dolog lenne, de ezzel családokat szakítva szét, rengeteg magyar embert csatoltak el tőlünk a föld által. Az egész trianoni béke diktátum igazságtalan volt és még is elvették tőlünk azt a földet és az embereket. A Románok törvényeket hoznak hogy szivassák a magyar kissebbséget. Ugyan ez a helyzet Szovákiával is.

Nem mondanám éppen, hogy egy szomszédi viszály. Az ausztriai emberekkel semmi bajunk, tudtommal. Ők is sok mindenről tehetnek, de még se az ő szőrös talpú anyjukat szidjuk nap mind nap. Szóval szerintem ez az egész túlmutat azon, hogy csak az a baj, hogy szomszédok vagyunk.

2019. jan. 11. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
81%
A népeknek semmi bajuk egymással. Minden ilyen "ellentétet" a politikusok hoznak létre majd szépen tovább szítják, akár évszázadokon át.
2019. jan. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A Youtube kommenthuszárai nem mérvadóak semmilyen tekintetben.
2019. jan. 11. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Csakhogy a romanok egy resze nem is tudja hogy Erdely Magyarorszag resze volt regen.

Neked, aki Erdelyben szuletett es ott vannak az oseid is, hanyszor mondtak eddig hogy !menj vissza! Magyarorszagra?

Megis hogy?

2019. jan. 11. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
78%

Valóban , Trianon azért örök időkig nyomot fog hagyni a két ország kapcsolatan, de ne felejtsük el a románok szisztematikusan magyargyulolok voltak mindig is . Többek között a 48-as szabadságharc idején is fejszekkel és egyéb finomságokkal irtottak az erdélyi szinmagyar falvak lakosait .

Ezeket a dolgokat nem kell elfelejteni , de viszont együtt kell élni velük.

Felesleges ellenségeskedés , csak visszahúzza mindkét országot , ha tovább akarunk lépni , márpedig előbb utóbb tovább kell akkor a megbocsátás elengedhetetlen , meg úgyis hogy tudjuk mindkét fel rovasan vannak elég csúnya dolgok.

2019. jan. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
54%
Nem egy népnek van baja egy másik néppel, hanem bármely népből a soviniszta, primitív, szemellenzős kreténeknek van csak baja komplett nemzetekkel.
2019. jan. 11. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
35%

8


Te is ugyanúgy gyűlölködsz, csak nem nemzetekben gondolkodsz. :)

2019. jan. 11. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 TappancsMancs ***** válasza:
54%

Egy dolgot emelnék ki ebből, az egyik válaszból idézem az egyébként jól kimondott tényt.


"Az egész trianoni béke diktátum igazságtalan volt és még is elvették tőlünk azt a földet és az embereket."


Itt az az "érdekes", hogy ezt néhány ember csinálta és nem A ROMÁNOK! Semmi értelme a két népnek összeugrani. A magyaroknak azért értelmetlen a román népre fújni, mert nem ők csinálták a trianoni dolgot. A románoknak meg azt lehetne megérteni, hogy a magyaroknak valójában Trianon esetében nem a román néppel van bajuk.


De ezt előbb a magyaroknak kellene belátni.


Gondolom lesz aki lepontozza.

2019. jan. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!