Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Vannak/voltak olyan kultúrák,...

Vannak/voltak olyan kultúrák, ahol a feminizmus megjelenése előtt is egyenjogúak voltak a férfiak és a nők?

Figyelt kérdés

2019. jan. 12. 15:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%

Nem.

Néhány nőjogú kultúra létezett.

2019. jan. 13. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
10%

Régen senki nem hisztizett, hogy jajj, egyenjogúság kell, mint ahogy most. Persze kötelesség nulla.

Ennyit ér a feminácizmus.

2019. jan. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
87%

Istenem.. Mikor tanulják már meg egyesek, hogy ez nem egy egyszerű hiszti? Persze biztos szuper lehetett szavazati jog nélkül élni és vagyontárgyként létezni a nagyvilágban. És na vajon miért nem volt "hiszti"? Mert a nők félelemben voltak és nem fogtak előtte össze, az elnyomás mindig is évszázadosan jelen volt.


Nem vagyok femináci. De a feminizmusnak sokat köszönhetnek a mai nők. A mai értelemben vett feminizmus lehet túlzás,de hagyjuk már ezt az ókori felfogást. A média megjelenésével egyidőben tudni lehetett, hogy ez a titkolózás/elszigeteltség a nőkkel szemben nem maradhat így.

2019. jún. 27. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

"Mert a nők félelemben voltak és nem fogtak előtte össze"


Ezzel lényegében azt állítod, hogy a nők valójában évszázadokon keresztül szerettek volna egyenlő jogokat a férfiakkal, de az "elnyomás" miatt ezt nem tudták elérni. Erre bizonyítékot tudnál mondani? Én személy szerint nem látom azt, hogy a feminizmus megjelenése előtt bárminemű törekvés lett volna a nők egyenjogúsítására, nekem úgy tűnik, hogy ez az egész egyenjogúsdi egy feminista kreáció.

2019. jún. 28. 22:07
 5/13 anonim ***** válasza:
79%

"nem látom azt, hogy a feminizmus megjelenése előtt bárminemű törekvés lett volna a nők egyenjogúsítására"

Viccelsz, ugye?

Egy nagyon durva elnyomás volt. Úgy fizikai, mint lelki is.

Mondjuk az igaz, hogy a férfiakat is elnyomták, ill. az egész rendszert isteni hatalomra vezették vissza.

Ez ellen pedig nagyon nehéz tiltakozni.

2019. jún. 28. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

"a férfiakat is elnyomták"


Tehát akkor az elnyomás (alapvetően) nem nemi jellegű volt, ha jól értem. Az tény, hogy főleg Európában, a középkorban egy rettenetes tekintélyelvű rendszer működött, de ebben én továbbra sem látom azt, hogy kifejezetten a nőket, akaratuk ellenére, pusztán nemi okokból elnyomás érte volna.

2019. jún. 28. 22:21
 7/13 anonim ***** válasza:
58%

Ha ilyen szinten nem érted, akkor fölösleges is magyarázni.

Pl. a keresztény hit egyik alapköve az, hogy a férfi irányítja a nőt.

Kész, pont.

Nők évezredeken keresztül pl. nem szavazhattak, nem vehettek részt a politikában.

2019. jún. 28. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Itt te vagy az, aki nem érti, hogy mit írok.


"a keresztény hit egyik alapköve az, hogy a férfi irányítja a nőt"


Ez így tényszerűen nem igaz.


Az, hogy a nők évszázadokon/évezredeken keresztül nem szavazhattak Európában az tény, ezt én nem vitatom. Azt sem vitatom, hogy a feminizmus szerint ez egy probléma. Arra viszont még mindig nem tudtál semmilyen érvet/bizonyítékot hozni, hogy a feminizmus megjelenése előtt lett volna bármilyen törekvés is arra, hogy ezen a helyzeten változtassanak. Igaz, hogy a nőknek teszem azt nem volt szavazati joguk, de akartak egyáltalán szavazati jogot? Benne volt a kor átlagos nőjének gondolatiságában az, hogy akár szavazhatna ő is? Ha igen, akkor erre szeretnék látni valamilyen hiteles forrást, mert ez az, amit te még továbbra sem voltál képes megadni.

2019. jún. 28. 22:29
 9/13 anonim ***** válasza:
72%
Nem tudhatunk semmi ilyesmiről. A feminizmus előtt valószínű azért nem voltak ilyen feljegyzett információk, mert a kutyát se érdekelte mit akarnak a nők és az akkori társadalmi helyzet abszolút nem kedvezett ahhoz,hogy erre lehetőségük nyíljon. Jól írták az előttem szólók, ez bizony az elnyomásuk miatt volt, melyet valamilyen formában Te is beismertél (pl. szavazati jog). Kellett idő, hogy a társadalom modernizálódjon, éles példa, de rabszolgaság is ezért nem elfogadott már napjainkban.. Ők is tudtak volna bármit tenni? Háát..
2019. aug. 30. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
44%

Azért "bármit" tudtak tenni.

Lehetett gyötörni a férfit, amíg az bírta. Lehetett sugallni, ha fogékony volt.

Vagy, végső esetben ott volt a méreg.

2019. aug. 30. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!