Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyen mangát vegyek a barátom...

Milyen mangát vegyek a barátomnak?

Figyelt kérdés
Most lesz a szülinapja, és szeretném meglepni egy mangával, de sajnos egyáltalán nem értek a témához. 16 éves.

2019. jan. 12. 17:39
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
Azt mondd, hogy milyen műfajt szeret, ne azt, hogy hány éves.
2019. jan. 12. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
32%
Hát mangát pont nehéz eltalálni, mivel sokszor előfordul, hogy aki szereti az egyiket, az nem szereti a másikat. Pl. a Naruto kapott hideget-meleget is, én mondjuk szeretem. De egy hentaival nem foghatsz mellé ;)
2019. jan. 12. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Azért nem vennék neki hentait...:D

Az a baj, hogy annyira nem értek hozzá, hogy azt se tudom, milyen műfajok vannak... Sport animéről szokott beszélni, robotoktóll, meg valami olyasmiről, hogy a csaj megette a srácot, mikor randiztak, vagy valami hasonló...😅

2019. jan. 13. 00:45
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Magyarul, angolul, japánul, esetleg más nyelven? Magyarul elég kevés manga van, nagy részük pedig ex-Animax/A+-os animék alapjai, új sorozatokat pedig nem nagyon licencelnek. Angolul már jobb a helyzet, de a szállítás akár 2 hét is lehet (ha mondjuk bookdepóról rendeled), japánul meg akár 1-2 hónap is (de lehet, több, japánul még nem rendeltem).

Ha nem ismered a mangákat, honnan tudod, hogy amit vennél, nincs meg a barátodnak?

Illetve a mangák többnyire sorozatok, kevés 1 kötetes manga van (és nem is nagyon van még angol kiadásuk se, mert nem érné meg), hogy gondoltad, megveszed az első kötetet, vagy csak egy random kötetet, a többit szerezze be, ahogy akarja?

Aranyos tőled meg minden, de szerintem nem érdemes mangát venni, ha azt se tudod, mik vannak, miket szeret, megvan-e neki, stb.

Ha maradsz manga-anime vonalon, valami kiegészítővel jobban járnál (poszter, bögre, kitűző, plüss, figura, akármi), de itt is legalább egy kedvencét ki kéne derítened. Én pl. ha egy általam nem szeretett vagy nem ismert animéből kapnék valamit, nem tudnék mit kezdeni vele.

2019. jan. 13. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
"a csaj megette a srácot, mikor randiztak, vagy valami hasonló..." ez nekem gyanúsan Tokyo Ghoul, a szüleivel esetleg nem tudsz titokban egyeztetni, hogy mi van meg neki, mi nincs? :D
2019. jan. 13. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
39%
Persze... mert a szülők egy tini minden apró cseprő gyerekes dolgát követi, és azt is, hogy milyen mangákat olvas... bár megeszem a kalapom ha van szülő, aki ilyen szinten érdeklődik a gyereke iránt, hogy tényleg a lényeget leszámítva a lényegtelen dolgokat is részletesen tudja... ;)
2019. jan. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
#6 van szülő, akit érdekel mit szeret a gyereke, ha mégse, akkor barátai biztos vannak, a lényeg hogy csak van valaki aki ki tudja segíteni így a kérdezőt. ha a témához nem tudsz hozzátenni, semmi szükség választ írni, pláne nem ilyen hangnemben.
2019. jan. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
#4 az animés kiegészítők a B tervem, csak előbb ennek akartam kicsit utána járni:D
2019. jan. 15. 18:44
 9/9 sonynarancs válasza:
Death Note mangának szerintem mindenki örülne
2019. márc. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!