Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Norvégia tényleg olyan ország...

Norvégia tényleg olyan ország mint amilyennek a Skam c. sorozat leírja?

Figyelt kérdés
Tényleg alig van szegény,a muszlimok és melegek is békében élnek,a fiatalok egyedül laknak stb..(aki látta több példát is tud)

2019. jan. 16. 22:16
 1/3 anonim ***** válasza:
89%

Nem tudom, de mikor a legutoljára olvastam Norvégiáról, azt írták, hogy Svédország mellett itt van a legtöbb nemi erőszak Európában.

Szerintem filmek és sorozatok alapján nem lehet megítélni egy adott nép kultúráját és közösségét, mert mindenki a legjobb arcát akarja mutatni. Pl Amerikát sem a La La Land alapján ítéled meg, nem?

2019. jan. 17. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
84%

Nem, közel se olyan, mint ahogy a sorozat bemutatja.

Norvégia baromi drága hely. Nem csak a mi fizetésünkhöz képest, hanem a kinti, norvég fizetésekhez képest is. A legdrágább a lakhatás, így legfeljebb csak a gazdagok gyerekei azok, akik már fiatalként egyedül tudnak lakni. Csak, hogy jobban átérezd: Németországba költözéshez kezdő tőkének 350-400ezer forintot szoktak írni, ennyiből már ki tudsz venni egy kis albérletet, szobát magadnak és túl tudod élni a legelső fizetésedig. Norvégiába ugyanehhez 1 millió forintot tanácsolnak. Akkor belegondolhatsz, hogy milyen drága a lakhatás.

Muszlimok és melegek sose fognak békében élni egymás ellen. Az Iszlám vallásban alapból bűn a melegség, a muszlimok meg ugye az vallásos réteg az araboknál. Emiatt teljesen képtelenség. Legfeljebb nem valamennyire eltűrik őket, de béke sose lesz közöttük.

Meg az iskolai élet se annyira buli, mint ahogy a Skam bemutatta. A russ tényleg bulizásról szól, de közel se annyira party élet van, mint amennyit buliztak a sorozatban (legalábbis az első és az utolsó évadban, a második elkezdtem, de nem fejeztem be, a harmadik évadot meg elkezdeni se voltam hajlandó). Meg a russ se éppen olyan lightos időszak, mint ahogy éreztette a sorozat, hogy mennyire rajongással várják már az első évadtól. Elég jó példa erre a tavalyi eset, mikor a norvég kormány a Russ előtt hivatalos közleményben kérte meg a fiatalok, hogy 18ban kivételesen ne szexeljenek már a körforgalom közepén, mert baleset veszélyes.

Meg a szegénység is relatív dolog. Ott jobban megtudnak élni a fizetésükből az emberek, de közel se olyan gazdagok, mint ahogy a sorozatban van.

2019. jan. 17. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
79%

A baratom norveg, szoval valamennyire belelatok az ottani tarsadalomba.

A kerdesre a valasz roviden: igen, hasonlo.

A penzkerdesrol meg annyit, hogy ott a legtobben nagyon kenyelmes anyagi hatterbol jonnek (foleg Osloban, a Hartvig Nissen pedig egy elegge elit iskolanak szamit). Felsobb korokben pedig magyar szemmel elkepzelhetetlenul jol elnek (az egyik norveg baratnom 20 ezer eurot elkoltott egy egyszeru ruhavasarlasnal, itthon egy evben keresnek ennyit az emberek)

Ugye a Skam nagyon ra van epulve egy pozitiv hangulatra ami Norvegiat is jellemzi, de azert a valosag realisztikusabb, naluk is borzaszto sok a stressz, megfelelesi kenyszer, stb, mint ami altalaban itt is elofordul ilyen korban. Es vannak hatbatamado, alattomos emberek, raadasul nem is kevesen. :)

Szoval igen, Norvegia egy eleg jo orszag, de az emberek nemzetisegtol fuggetlen ugyanolyanok.

2019. jan. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!