Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Előfordult, hogy "rádhúztak"...

Előfordult, hogy "rádhúztak" olyan nézetet/izmust/vallást, amihez semmi közöd? Hogyan kezelted?

Figyelt kérdés
Például ha azt mondom, támogatom a meleg házasságot, "libsi" vagyok. De ha azt mondom, hogy gyereket viszont ne fogadjanak örökbe, akkor már "konzervatív". Ezek csak példák, nem igazi vélemények, de ilyesmik alapján gyorsan sorolják be az embert bizonyos nézetek táboraiba. Már olyan sokszor mondták rám, hogy ez vagy az vagyok, hogy kíváncsi lettem, mással is történik e ilyesmi.
2019. jan. 17. 21:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Engem kinézet,öltözködés és beszédstílusom alapján is volt hogy vallásosnak hittek, nem is egyszer, hol katolikusnak, hol buddhistának, hol reformátusnak.Igaz, hogy Istenhívő vagyok,de vallásos az nem.


Nézeteket tekintve, párszor megkaptam, hogy konzervatív vagyok melegfronton.

Pedig nem ítélem el őket,csak nem érdekelnek az intim dolgaik.

2019. jan. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Külsőm, ruháim alapján kérdezték páran, hogy nem vagyok e véletlenül sátánista. Mivel ateista vagyok, így a sátánban sem hiszek, tehát nem. Amúgy meg nem érdekel, hogy ki mit pletykál rólam.
2019. jan. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

És hogy hogyan kezeltem?

Előbbit könnyen és kedélyesen,utóbbit nem annyira.

2019. jan. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
53%
Én sokszor megkapom, hogy fideszhívő vagyok, pedig amúgy balos vagyok, csak nem ultraliberális.
2019. jan. 17. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
74%

Igen a címkézgetés, jelzőragasztás nagy divat. Megtörténik az ilyesmi. Hogyan kezelem?

Sehogy, egyszavas jellemzésekkel és skatulyázásokkal nem érdemes vitatkozni.


Rám gyakran azt mondják, hogy "liberális" vagyok, pedig inkább konzervatív (konzerváre - érték megőrző értelemben) csak nem szeretem, ha az állam vagy a közszféra beleavatkozik az emberek magánéletébe. Nem mondom meg másnak, hogy hogy éljen, de ragaszkodom hozzá, hogy nekem se mondja meg senki.


"Migránspárti"-nak szoktak mondani pedig csak a tisztességes bánásmódhoz ragaszkodom mindenkivel szemben és alapvetően a jogegyenlőség elvét vallom. Egyáltalán senkit sem hívtam, biztattam, vagy küldtem sehová migrálni. Igaz, magam jártam külföldön és munkát is vállaltam több helyen.


"Baloldalinak" is mondanak ugyanezen elv mentén, ami röhej, mert kifejezetten centrista vagyok minden szempontot figyelembe véve, a politikai teszteken is ez jön ki.


"Radikális zöld"-nek mondanak, pedig technokrata vagyok a tudományos és műszaki fejlődés megrögzött és tevőleges híve, csak szeretném ha az unokáink számára is élhető maradna ez a bolygó, ráadásul kifejezetten mérsékelt vagyok, nem szeretem a hirtelen felindulásból meglépett gyökeres átszervezéseket.


Neveztek már "zsidóbérenc"-nek, pedig semmi közöm az ószövetségi néphez csak természetesen antifasiszta, antirasszista, antiszexista vagyok, mint minden tisztességes ember.


Sokan "globalistának" bélyegeznek pedig kifejezetten patrióta, sőt lokálpatrióta vagyok, csak észrevettem ami nyilvánvaló, hogy vannak súlyos globális problémáink, amiket 195 független nemzetállam külön-külön soha az életben nem fog megoldani és az életben nem fognak hatékony egyezményeket kötni. Ezért nyilvánvalóan szükséges egy a jelenleginél hatékonyabb ENSZ-szerű szervezet, amelynek komoly központi költségvetésre, és nemzetközi jogalkotói felhatalmazásra van szüksége és ez nyilvánvalóan azzal jár, hogy a nemzetállamoknak közösbe kell dobniuk szuverenitásuk egy részét. Ettől a nemzetállamok csak megerősödni fognak, saját belügyeiket maguk intézik, kulturális és igazgatási autonómiájukat megtartják, identitásukat megjelenítik.


Neveztek újabban "Sorosistának" pedig a miniszterelnökünkkel ellentétben soha sem volt Soros-ösztöndíjam, és egyetlen Soros által alapított vagy támogatott szervezettel sem volt soha semmilyen kapcsolatom. Az öregúr munkásságát nem is igazán ismerem. Igaz amit tudok róla az pozitív benyomást keltett bennem, bárcsak más milliárdos is ennyit jótékonykodna, függetlenül politikai nézeteitől akármilyenek is legyenek azok.


Neveztek már "egészségmániásnak" is, pedig kissé elhízott és lusta vagyok, csak mert esténként sétálok egyet, hetente elmegyek uszodába, nem dohányzom, nem alkoholizálok, nem kávézom, nem élek kábítószerekkel és nem eszem húst, csak ha nagyon megkívánom, vagy ha udvariatlanság lenne a tányéron hagyni vendégségben. De nem számolgatok kalóriákat, nem rohangálok orvoshoz vagy természetgyógyászhoz, és nem esem kétségbe ha megettem valamit amit nem szoktam.


Hát az emberek már csak ilyenek.

2019. jan. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat, főleg ezt a szép hosszút a végén. Természetesen a továbbiakat is szívesen olvasom
2019. jan. 20. 02:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!