Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Maradt fent a németek által...

Maradt fent a németek által Sztálingrád elfoglalása alkalmára gyártott emlékérmekből?

Figyelt kérdés
2019. jan. 18. 00:24
 1/5 anonim ***** válasza:

Persze, bár nem pont emlékéremről van szó. Ezt osztogatták az ütközetet túlélt katonáknak.


[link]


Amint látod, nem is valami nagyon értékes dolog. Nyilván annyit csináltak, mint a szemét. Ha viszont kifejezetten győzelmi emlékérmet keresel, azt nem fogsz találni, mert bár megtervezték, de sosem gyártották le.


[link]

2019. jan. 18. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

én úgy hallottam, hogy legyártottak jó sókat mert úgy tűnt hogy elfoglalták, már csak 100 méter volt hátra. gondolták mire elfoglalják teljesen azonnal osztogathassák.

téves infó lenne?

2019. jan. 18. 00:57
 3/5 anonim ***** válasza:
Ennyire még én sem vagyok történelemhomoszexuális, lehet, hogy így van. Ami azt illeti, én már láttam olyan karjelvényt is, amit 1944-ben gyártottak az amerikai hadsereg magyarországi megszálló csapatai számára. Nyilván sosem használták fel, de létezett ilyen.
2019. jan. 18. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Csak annyiban pontosítanék, hogy csicskakutya által mellékelt Sztálingrád jelvényeket, a katonák zubbonyuk bal felkarján viselték volna (mint pl a Krím félsziget elfoglalásáért kiadottat).

[link]

[link]

Tehát ez nem kitüntetés volt/lett volna, hanem emlékpajzs. Fővárosunk esetében is tervezték, de sosem került kiosztásra.

[link]

2019. jan. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi! De az utolsó nem működik, pedig jobban is érdekelne, mint Sztálingrád
2019. jan. 22. 14:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!