Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha egy könyv alapján készül...

Ha egy könyv alapján készül film és először a filmet látjátok, akkor elolvassátok utólag a könyvet is?

Figyelt kérdés

2019. febr. 14. 18:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ritka, de előfordult már. Legtöbbször lusta lennék hozzá.
2019. febr. 14. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 zebulon66 válasza:
100%

Szia

Én el szoktam olvasni ugyanis az a tapasztalatom a könyv sokszor messze jobb. Egy filmben nem tudják visszaadni azokat az érzéseket amik a könyvben oldalakon át irodnak.

2019. febr. 14. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Tudnátok írni egy-két példát is, amikor a könyv jobb mint a film?
2019. febr. 14. 18:59
 4/11 anonim válasza:
100%

Christopher Paolini: Eragon

Darren Shan: Rémségek cirkusza

2019. febr. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 chtt ***** válasza:
100%
Könnyebb olyan példát írni, amikor a film jobb volt, mint a könyv, az ugyanis az sokkal ritkább (számomra legalábbis). Nekem ilyen volt a Kramer kontra Kramer, amit filmen nagyon szerettem, könyvben viszont alig tudtam végigrágni magam rajta, annyira taszított. A Kóma kicsit jobban tetszett filmen, pedig Cook könyveit nagyon szeretem. Tetszett könyvben is, de mégsem fogott meg annyira. Ezzel úgy nagyjából végére is értem. Olyan van, hogy filmen is, könyvben is tetszik valami, ha előbb látom a filmet, és roppant ritka, hogy a film kielégítő élmény legyen, ha jó volt a könyv, és azt olvastam előbb.
2019. febr. 14. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
Nem.
2019. febr. 15. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Alex Fly ***** válasza:

Persze. Legalábbis ha a film alapján érdemesnek tűnik elolvasni.

Az esetek többségében jóval többet ad, mint a film.

Kivételként egy példát tudok mondani; ez a jó öreg Ready Player One -de itt sem azért, mert a film jobb lett volna, hanem a kettő teljesen eltér egymástól; így ezek együtt igazán élvezetesek...

2019. febr. 16. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Mindeg van elteres a konyv es a film kozt. Erdemes elolvasni a konyvet (az hamarabb jelenik meg) aztan megnezni a filmet.
2019. febr. 20. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Jónási Anita válasza:
Hát...ha már láttam a filmet akkor utánna nem igazán érdekel a könyv
2019. febr. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Imrici válasza:

A könyv általában jobb szerintem.

Itt magad képzeled el az alakokat, a helyszínt, a mondanivalót. A filmben meg azt látod, amit a rendező eléd varázsol. A könyv, mindig részletgazdagabb mint a film.

Mondok példát: Indul a bakterház. Mindenki röhög rajta, ami érthető, de aki olvasta a regényt, annak hiányérzete támad a filmmel kapcsolatban.

Vagy hogy klasszikust mondjak, a Nyomorultak.(Hemingway).

Eleinte nehéz olvasmánynak tűnik, de aztán magával ragad. Egyetlen egy filmfeldolgozás sem adja vissza azt a hangulatot, és érzést, amit a szélesen hömpölygő regény eléd tár.

Szerintem, mindenképp' el kell olvasni a művet is, amiből a film készült. Ettől csak gazdagabb leszel. Akár, ha utólag olvasod is el.

2019. febr. 21. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!