Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy bár a...

Miért van az, hogy bár a technológiai lehetőségek adottak arra, hogy jobban élünk, kevesebbet dolgozzunk és boldogabbak nyugodtak legyünk mint az előző generáció, mégis ellenkező folyamatot látok?

Figyelt kérdés

Azt látom, hogy az albérlet árak megfizethetetlenek lettek, a 30 forintos (ipari áron) levő alma gyakran 300 forintért kerül a polcokra, és ez ugyanúgy igaz az összes többi élelmiszerre. Rengeteget kell dolgozni szerintem sokkal többet és keményebben mint az előző generációk.

Az 1900-as évekbeli romantikáról pedig ne is beszéljünk ég és föld!

Egyre rosszabb minden. Nem találni nyugalmat. A politika az ember arcába csap minden nap az interneten keresztül akkor is, ha nem érdekli, a multicégek folyamatosan reklámoznak, egyre nagyobb a kosz a városokban.


Egyszerűen már nem is érthető az a hangulat, amelynek maradványait a budapesti régi palotaszerű épületek tükrözik. Nem fogható fel, nyomulnak be a helyünkre a gazdag külföldiek és itt nem a menekültekről beszélek, hanem kínaiakról, oroszokról, olyan nemzetek tagjairól akikről 150 éve nem is nagyon hallottunk.


Értem én, hogy bizonyos szempontból jobb lett minden de nem érzitek azt, hogy sok? Hogy valamitől egyre nagyobb a tömeg, a forgalom mindenhol? Egyszerűen nem érteni honnan jön ennyi ember.

Ráadásul arról beszélnek, hogy fogy a népességünk! Én ezt nem értem. Fogy a népesség, mégsem jut lakás az emberek feje alá. Albérletekbe kényszerülnek.


2019. márc. 22. 18:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mert túlidealizálod a múltat. A technológia pénzbe kerül, a pénzt az általad végzett munka piaci értéke után kapod, az átlagember munkájának az értéke pedig nyilván nincs akkora (ahogyan soha nem is volt), hogy a technológia nyújtotta mindenféle kényelmi lehetőséget megengedhessen magának.
2019. márc. 22. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mert a jóból is megárt a sok, sokan nem tudják, hogy mi, mennyi az elég, ez pedig egy idő után rombolásba vezet.

Volt a neten valahol egy kimutatás, hogy pl.: Romániában az EU-s belépés után hirtelen elkezdett nagyon sok ember jelentősen elhízni, Azért lett ez, mert ugyan nem lett ettől kőgazdag az ország, de jobban bejutottak egyes nem igazán egészséges ételek, amik elfogadható áron megvásárolható lett az egyszerű embernek is, és ugye az újdonság varázsa miatt elcsábultak, aminek a következménye a mértéktelenség, annak a vége pedig a megbetegedés, az elhízás.

2019. márc. 22. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
2019. márc. 22. 19:57
 4/4 anonim válasza:

Na nézzük:


""Azt látom, hogy az albérlet árak megfizethetetlenek lettek"


Akárcsak egész Európában, a kapitalista gazdaságban van egy görbe, most felívelő szakaszban vannak a gazdaságok, így nőnek a reálbérek, így több pénz van olyan dolgokra mint autó, lakhatás, nem alapvető dolgok. A válság alatt illetve több évig meg lejjebb mentek az árak. Előbb-utóbb egy recesszió úgyis adott lesz.


"levő alma gyakran 300 forintért kerül a polcokra, és ez ugyanúgy igaz az összes többi élelmiszerre. "

A mezőgazdaságban egyre kevesebb ember van, főleg a mi hazánkban. Egy alma eladásához kell 1 termesztő, kell 1 fa ahol megterem, kell víz, kellenek permetező szerek, majd kell napszámos aki leszedi, kell 1 fuvaros aki elviszi, annak kell jármű és gázolaj, majd a boltoknak kell az eladó, és a bolthelyiség. Tudom, ez hosszú felsorolás, de ha egyik dologból hiány lesz, vagy pedig valaki többet szeretne keresni, akkor ott drágulás lesz, és az általában rántja magával az egészet. Ezt hívják inflációnak. Persze hogy a fuvarozó cég is szeretne több bevételt, ha már a többi piaci szegmensen is nőttek már.


"Rengeteget kell dolgozni szerintem sokkal többet és keményebben mint az előző generációk."

Régen is ugyanúgy gürizni kellett, ráadásul sokkal komolyabban vette a munkáltató a jogait, sőt szeretett vele visszaélni, a munkaügyi bíróság meg magasról tett rá.


"Egyre rosszabb minden. Nem találni nyugalmat. A politika az ember arcába csap minden nap az interneten keresztül akkor is, ha nem érdekli, a multicégek folyamatosan reklámoznak, egyre nagyobb a kosz a városokban."


Akit annyira zavar a kosz a városban, annak nem kötelező ott élnie, vannak olyan falvak amik nincsenek kint a semmiben, hanem kicsi távolságra van 1 központtól, és még nagyobb rend van mint 1 városban. Ott van nyugalom, de szerintem már 1 kertvárosban is megvan. A politikával ma nem kötelező senkinek se foglalkoznia, régen mondjuk illet belépned a KISZ-be vagy az MSZMP-be mert kinézhettek, vagy hátrányba kerültél.


"Nem fogható fel, nyomulnak be a helyünkre a gazdag külföldiek és itt nem a menekültekről beszélek, hanem kínaiakról, oroszokról, olyan nemzetek tagjairól akikről 150 éve nem is nagyon hallottunk."


Na annyira rosszul megy nekünk, de azért jönnek hozzánk a külföldi gazdagok. Talán akkor azért annyira mégsem lehet rossz.


"Értem én, hogy bizonyos szempontból jobb lett minden de nem érzitek azt, hogy sok? Hogy valamitől egyre nagyobb a tömeg, a forgalom mindenhol? Egyszerűen nem érteni honnan jön ennyi ember."


Akkor mégiscsak jó hogy vannak emberek, nem tűntek el maradéktalanul, hanem még több is.


"Ráadásul arról beszélnek, hogy fogy a népességünk! Én ezt nem értem. Fogy a népesség, mégsem jut lakás az emberek feje alá. Albérletekbe kényszerülnek."


Na a végén a legdemagógabb kijelentés. Aki otthon van statisztikában tudja hogy a fogyó népesség relatív, lehet Kelet-Mo és a Dél-Dunántúl erősen fogyóban van, de pl. Budapesten nagy a belső migráció, és stagnál a népesség, míg a nagyobb ipari területeken évről-évre többen élnek. Ráadásul a nagy fejlett nyugaton a legtöbb országban többségben vannak azok az emberek akik bérházban, albérletben élek nem pedig saját tulajdonban.


Egyébként milyen technológiai lehetőségek? Azonkívül hogy történt egy elektronikai forradalom, ugyanúgy szükség van ételre, italra, humán erőforrásokra. Szóval sok minden nem változott. A jelenlegi robot technika még messze nem kiforrott, nem tudnak kizárólag még helyettünk dolgozni, és még jó fél évszázadig nem is fognak.

2019. márc. 22. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!