Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Kanadai állampolgárságot...

Kanadai állampolgárságot mennyire macerás megszerezni?

Figyelt kérdés

Még egyelőre nem vagyok kint, viszont ha jól látom, csak 3 év ottartózkodás a feltétel.


Szóval 3 év után beadnám, kb 1-1,5 alatt reális, hogy elintéződjön?


5-6 évre tervezek kint dolgozni, nem végleg. Viszont ha lesz gyerekem, neki nagy lehetőség lenne, ha a születésekor a magyar mellé kapna egy kanadai útlevelet is.



2019. márc. 31. 20:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A cigók már elintézték, hogy oda se legyen egyszerű menni.
2019. márc. 31. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem nehéz elintézni. Ha már ott vagy és dolgozol, megfelelsz a követelményeknek, viszonylag gyorsan le lehet papírozni. De szerintem még ne ezen gondolkodj, hanem hogy eljuss odáig.
2019. ápr. 1. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Kanadában ius soli van ervenyben, nem ius sanguinis mint altalaban Europaban, tehat, ha ott születik a gyermek, akkor automatikusan kanadai allampolgar lesz. De ha allampolgar szeretnel lenni, akkor az termeszetesen nem egy masfel hetes procedura, hanem altalaban tobb honapot igenybe vevo rengeteg intezkedessel jarp hosszu folyamat. De egyebkent a magyar utlevel jelenleg a vilagon a 5. legertekesebb irat, tobb lehetoseggel mint a kanadai, ha csak ez szamitana.
2019. ápr. 1. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nemcsak ez számít, hanem később kinti egyetemhez, munkához, ösztöndíjhoz, nyári sulihoz stb neki.
2019. ápr. 1. 17:14
 5/8 anonim ***** válasza:
Az ottartózkodás nem azt jelenti, hogy kiutazol, aztán elvagy 3 évig, hanem a letelepedéstől (PR státusz) számított 3 év. Azt viszont nem olyan könnyű megszerezni. Csak munkavízum után nem jár. Mi 4 éve jöttünk ki work visaval (ezt a munkáltató tudja neked biztosítani), 15 hónap után kaptuk meg a PR státuszt (ennek nagyon szigorúak a feltételei), és most nyáron adjuk be a kérelmet az állampolgárságra. Kb. 1 év a lefutás, de majd kiderül.
2019. ápr. 2. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

" [link]


Itt tudod megnézni, hogy egyáltalán van-e esélyed a kijutásra. A romáknak ehhez semmi köze, ők menekültként mentek, neked pedig bevándorlóként kell, teljesen más eljárás, semmi hátrányunk nem volt belőle, hogy magyarok vagyunk, az amerikai barátnőmnek is ugyanannyi időbe tellett.

2019. ápr. 2. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

A CRS pontszámomat már korábban kiszámoltam az ExpressEntry-hez és 500 feletti pontszámot ad ki.


Elvileg 440 szokott lenni a cut-off. Szóval így lenne esélyem szerintem.


Egyébként az ExpressEntry az invitation-nön keresztül PR-t ad, nem?

2019. ápr. 2. 16:24
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen, úgy tudom az már eleve PR-t ad, mi Provincial Nominee-val jöttünk.
2019. ápr. 2. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!