Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért épp a sör a, , férfias''...

Miért épp a sör a, , férfias'' ital amikor alacsony az alkohol tartalma?

Figyelt kérdés
Én nem szeretem a sört, sokszor megkaptam már a barátaimtól, de még csajoktól hogy fiú létemre hogy lehet hogy nem szeretem a sört, pedig az a ,,férfias'' ital. Miért nem a tömény alkoholra mondják hogy férfias?

2019. ápr. 11. 21:05
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ennek több oka is van.

Egyrészt a sör keserű. A nők jellemzően nem szeretik a keserű italokat, ha alkoholt isznak, akkor is nagyrészt az édes borokat, édeskés koktélokat kedvelik. Tehát a keserű sör egyértelműen férfiaknak való.

Másrészt a sör férfiak között nem minősül szeszesitalnak. Az olyan, mint a víz vagy az üdítő, a szomjúság csillapítására is lehet inni, mer' há' nem erős az. Így pedig igazán férfias itallá válik: a Rendes Igazi Férfi ha nyáron, fűnyírás után megszomjazik, bedönt egy liter sört, míg ha anya a zöldségkapálás után ugyanígy kiszárad, egy liter vízzel hidratálja magát. De mivel apa italában van szesz is, ezért az férfias, anya meg csak igya a vizet, az az ő baja.

2019. ápr. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Mert szinte minden férfi szereti, míg a nők körében már nem annyira közkedvelt. Ahogy az egyes írta, a nők egy részének túl keserű.
2019. ápr. 11. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Te mindent elhiszel amit a divat diktál?
2019. ápr. 12. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!