Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nem keresztény emberek,...

Nem keresztény emberek, hogyan viszonyultok egy karizmatikus keresztényhez?

Figyelt kérdés

Akik kereszténynek vallják magukat ,de járnak bulizni ,szexuális kapcsolatot létesítenek stb ...(tehát nem a Biblia szerint élnek) Azok is válaszolhatnak.


Konkrétabban arra lennék kíváncsi,hogy milyen előítélettel fordultok egy ilyen emberhez és hogyan viselkedtek vele? Esetleg el fogadnatok barátként vagy elutasítóak lennétek vele?


A válaszokat előre is köszönöm!



2019. ápr. 20. 12:46
1 2
 1/19 Ozmium42 ***** válasza:
33%
A karizmatikus szóról a fetrengő, rángatózó neoprotestáns szekták jutnak először eszembe. Igyekeznék elkerülni a vallás témát egy ilyen emberrel társalogva, ami talán lehetetlen lenne, ha az illető egész élete e körül forog. Hosszú távon nem lenne gyümölcsöző kapcsolat, főleg, ha meg is akarna téríteni. A keresztényeknek alapból megvan az a kognitív torzítása, hogy minden rossz, ami nem ők, különösen ha ateista. Úgyhogy az ellenszenv nem is lenne egyoldalú.
2019. ápr. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Mondj kérlek egy karizmatikus keresztényt.
2019. ápr. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
83%
Alapvetően tisztelem az olyan embereket akik hisznek valamiben, részemről nincs ezzel gond. Ugyanakkor tartanám inkább a két lépés távolságot, mert elég messze esik egymástól a vilagnezetünk. Sem előítéletes sem elutasító nem lennék vele (legalábbis amíg nem kezd el téríteni), de közeli barátok aligha lehetnénk, előbb-utóbb úgyis az lenne a vége hogy egyik meg akarja változtatni a másikat. De ettől függetlenül én a hitet egy szép és becsülendő dolognak tartom. Csak ne akarja senki rám erőltetni a sajátját.
2019. ápr. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 Alain Delon ***** válasza:
Még ha amúgy tudnánk, hogy mi az...
2019. ápr. 20. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

A karizmatikus kereszténység ,a kereszténység azon fajtája,mely teljes mértékben a Biblia alapján álló egyház.Tehát a Biblia szó szerinti értelmezését vallja,magyarul be is tartja azokat. Ezért Isten szelleme munkálkodik az egész karizmatikus megmozduláson,amely valóban különböző jelenségeken is megmutatkozik. Akár ordításon,fetrengésen,szaladgáláson. VIszont azért lepődöm meg mindig,mikor az emberek ezen meglepődnek,mert ezt a jelenséget a Biblia is taglalja a Krisztus követőkre.


Mindenesetre gondolom kiderült,hogy én karizmatikus keresztény vagyok. Általában mi úgy "téritünk",hogy 1-2x beszélünk egy adott embernek erről az egészről ,aztán ha nem hallgatja szívesen,van leállít,akkor többet szóba se hozzuk ,ugyanis mi jobban szeretjük az életünk-kel vonzóvá tenni magát a karizmatikus kereszténységet.

2019. ápr. 20. 16:10
 6/19 anonim ***** válasza:

Az a véleményem, hogy a Biblia egy nagyon sok helyről összeszedett mű, amiben pont Jézus kapta a legkevesebb szót.

Ezért, ha valaki szó szerint kívánja követni, az szinte biztosan tévútra jut.

Mivel a karizmatikusok ráadásul fanatikusan ragaszkodnak is ehhez, ezért nagyon nehéz velük bármi értelmes vagy hasznos dolgot kezdeni a vallás területén.

2019. ápr. 21. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Alain Delon ***** válasza:
5: Tehát rabszolgát tart meg ilyenek?
2019. ápr. 21. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
59%

Az a véleményem, hogy beteg emberek, akik mindenféle nem létező dolgot tesznek meg az életük alapjának, különféle nem létező lények létezésében hisznek és az etikájuk ókori, nem a modern világba valók.

A hit eleve ostobaság, mert csak olyan dolgokban lehet hinni, amire bizonyíték nincs, így maximum feltételezés lehetne rá érvényes, nem pedig bizonyosság, ami a hit sajátja.

Viszont a feltételezést is illik megalapozni, éspedig nem egyszerű kijelentésekkel, amivel a Biblia operál, hanem valamilyen analítikus dologgal, mert hogy minden a levegőben lógjon és csupán egy irodalmi mű legyen annak a feltételezésnek az alapja, az édeskevés.

Mivel ez az általános véleményem, felettébb óvatosan kezelném, mert kiszámíthatatlannak tartanám, ahogyan más pszichiátriai beteget is.

Amúgy ha kellemes, jó humorú ember, akkor nem idegenkednék tőle, egy ilyen keresztény ismerősöm volt, bár azt nem tudom, mennyire volt karizmatikus, vagy nem, de az sosem hozta szóba előttünk a vallását, mert mindenki ateista volt körülötte, így aztán megvoltunk vele, mert mi sem abajgattuk.

2019. ápr. 21. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Bocsi, hogy keresztényként idepofátlankodok, amikor nem hozzám van címezve a kérdés, de vannak itt dolgok, amiket nem hagyhatok szó nélkül.


Először is:

Mi az, hogy kereszténynek vallja magát, de jár bulizni? Keresztényként miért ne lehetne bulizni, ha kultúráltan teszi az ember? Mondom ezt úgy, hogy én már a gondolatától is rosszul vagyok annak, hogy buliba menjek, én inkább olyan otthonülős, sorozatnézős típus vagyok. De teljesen normális az, hogyha egy keresztény elmegy szórakozóhelyre, ez még nem jelenti azt, hogy ott a sárga földig leinná magát, és egyéjszakás kalandokba keveredne.

Szerintem ez a Biblia tanításával tökéletesen összeegyeztethető, tekintve, hogy az Úr Jézus is részt vett a kánai mennyegzőn, még a vizet is borrá változtatta, és feltétlezhetjük, hogy táncolt is, merthát egy lakodalomban akkor is, most is szokás a tánc.


Másrészt pedig arról szeretnék beszélni, mi is az, hogy karizmatikus keresztény, mert szerintem sokaknak nem egyértelmű és a kérdezős is egy elég fals definíciót adott meg.

A karizmatikusok annyiban különböznek a többi kereszténytől, hogy nagyobb hangsúlyt fektetnek a Szentlélek ajándékaira, mint pl. prófétálás, nyelveken szólás, lelkek megkülönböztetése, stb... sokkal nagyobb szerepe van az érzelmeknek, jobban átélik az emberek a dicsőítést, és kísérhetik csodás jelenségek az alkalmakat, pl. betegek meggyógyulnak.

A katizmatikus megújulás a történelmi egyházakban, pl. katolikusoknál is jelen van, de főként újabb alapítású protestáns gyülekezetekben figyelhető meg. Ezeknek van egy nagyon fundamentalista, szektás ága, amelyek magukat egyedüli igazságnak könyvelik el, szerintük csak ők élnek a Biblia tanítása szerint, és csak ők értelmezik helyesen a Bibliát. Náluk elégge furcsa, ijesztő jelenségek is megfigyelhetők, amiket nem igazán tudok hova tenni, nem hiszem, hogy Istentől származna.


Hozzám közel áll a Katolikus Karizmatikus Megújulás, szerintem ha az ilyen dicsőítések megfelelően és méltóan zajlanak le, le, vihet közelebb Istenhez, viszont a neoprotestánsoknál vannak számomra elég taszító furcsaságok. Valamint azt tapasztalom, hogy sok helyen ez az egész felszínes, egyfajta "érezzük jól magukankat dolog" lett, viszont hogyha mély lelkiség van mögötte, akkor nagyon hasznos.


Tudom, nem hozzám szólt a kérdés, bocsi. :)


Áldott húsvétot mindenkinek!

2019. ápr. 21. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

6: Attól függ,hogy melyik szövetséget nézzük. Az Újszövetségben - ami jelen pillanatban is érvényben van - Jézus kapta a legtöbb szót és a legnagyobb jelentőséget. A szó szerinti értelmezés az újszövetségre vonatkozóan pedig természetes. Az olyan ember nem értelmezi szó szerint a Bibliát ,aki nem szeretné/tudja betartani az adott dolgot ,ezért nyilván azt állítja,hogy képletesen lett írva. Ez kb olyan,mintha ezt az írásomat sem kéne szó szerint értelmezni csak valami elvont titokzatos dologként. Persze van nagyon sok példázat is a Bibliában,azt nyilván nem is lehet szó szerint értelmezni.


7:Ezzel mire célzol?


8:A hit a Biblia szerint a nem látott dolgokban való meggyőződés és a reménylett dolgok valósága és a hitet a mai világ is így definiálja. Ezért lehet hit-nek nevezni a karizmatikus kereszténység álláspontját. E mellett fizikai módon Isten nem létezését sem lehet igazolni ,tehát a te érveléseddel ,te magad is egy pszichiátriai beteg vagy,mivel az ateizmus is egy hit. Gondolom tudod,de az ateisták abban hisznek,hogy nincs Isten. Eddig még senki sem tudta egyik álláspontot sem bizonyítani,viszont a hívőknek ,akik keresik Isten országát azoknak bizonyságot tesz Isten önmagáról.


9:Pál apostol szerint ,mindent szabad de nem minden használ. Itt az az egyik fő kérdés ,hogy lesz-e annyi akaraterőd, hogy helyesen kezeld a helyzetet. Ehhez reális önismeretre van szükség, arra, hogy tudd, hol vannak a határaid. Legyél őszinte magaddal.


Bárhogy is döntesz, tudnod kell, hogy mit csinálsz. Az ittas emberek nagy hülyeségeket képesek tenni. És ez nem csak arra vonatkozik, mikor már offon vannak, és a hányásukban fetrengenek. Ott van például az egyre gyakoribb ittas vezetés, az alkohol miatti nemi erőszakok vagy a drogokkal megspékelt italok veszélye.


És ha mindenki ivott, azt akarják majd, hogy te is igyál. Vagy elég erős ahhoz, hogy mikor körülötted mindenki részeg, te józan maradj?


A Rómabeliekhez írt levél 12:3 emlékeztet bennünket arra, hogy ne gondoljuk magunkat sokkal erősebbnek, mint amilyenek vagyunk, hanem józanul, az Istentől kapott hittel gondolkodjunk.


“Mert a nekem adott kegyelem által mondom mindenkinek közöttetek, hogy feljebb ne bölcselkedjék, mint ahogy kell bölcselkedni; hanem józanon bölcselkedjék, amint az Isten adta kinek-kinek a hit mértékét.”


Egyébként ha adhatok még egy tanácsot, nézz utána ,hogy mennyire Biblia alapú a Katolikus egyház..

2019. ápr. 23. 14:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!