Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az nem gáz, hogy a Notre-Dame...

Az nem gáz, hogy a Notre-Dame nagyobb figyelmet kapott mint a Srí Lanka 210 áldozata?

Figyelt kérdés
És a "nagy" összefogást sem láttam a Srí Lanka szörnyű eset után. Persze ha leég egy épület és még meg sem halnak 1000 millió Eurot még össze is dobnak. Szerintem ez szégyen!

2019. ápr. 24. 06:05
1 2
 1/12 lilla64 ***** válasza:
80%

De szerintem is gáz.A Notre-Dame-i tűznél nem volt emberáldozat,viszont Sri Lankán többen meghaltak,gyerekek is.

A média se verte úgy fel a port mint a székesegyház tetejének leégésénél.

Most kellene a nagy összefogás a sebesültek és a halottak hozzátartozói megsegitésére

2019. ápr. 24. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Amúgy is szegénység van arra egy temetés az is költség és valami 500-600-an megsérültek azokat is ápolni kellene ami szintén költség. De ügybár ez már nem annyira fontos pár embernek...... Mert a Notre-Dame az mégis csak egy világ örökség és fontosabb nekik. Sőt, a sok millió erurot arra is lehetne költeni, hogy ezeket a terroristákat lekapcsolnák. De sajnos Notre-Dame az első!!!! (...)
2019. ápr. 24. 06:44
 3/12 anonim ***** válasza:
45%
A Notre Dame mint világörökségi épület kapott figyelmet, mint kiemelt műemlék, egy jelkép, valamennyiünk közös öröksége. Ami, mint ilyen az emberiség számára pótolhatatlan. Sri Lankán (előre is bocsánat a kemény fogalmazásért) semmi olyan nem veszett oda ami az emberiség szintjén pótolhatatlan lenne, semmi olyan ami történelmi jelentőségű. Megöltek 210 ártatlan embert ami tragédia, és nem lett volna szabad így történnie, de ennek inkább “csak” az áldozatok családjai szempontjából van jelentősége, az emberiséget, a közös kulturális örökséget nem érte kár. Hat ezért fontosabb a Notre Dame.
2019. ápr. 24. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Koplárovics Béci ***** válasza:
91%
Srí Lankáról nem volt facebook live...
2019. ápr. 24. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
96%

Én meg azt nem értem, hogy egyes emberek miért nem tudják felfogni, hogy attól, hogy a Notre-Dame-nak pénzt gyűjtenek és segítenek, még nem fog több gyerek éhen halni és a bajbajutottaknak sem lesz rosszabb. Vannak szervezetek, akik ilyenkor mennek segíteni. Te is mehetnél akár, ahelyett, hogy a gyakorin prédikálsz.


Egyébként meg nagy port kavart a Sri Lanka tragédia, csak nem a magyar médiában, én legalábbis a magyar televízióban nem nagyon láttam. Külföldi portálok tele vannak vele.

2019. ápr. 24. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem a sajtó egyforma figyelmet fordított mindkét esetre, más kérdés hogy a közönséget jobban megmozdította a Notre-Dame. Ennek okát pedig 3-as már leírta.

Egy pótolhatatlan világörökség veszett oda, ha újjá is építik az már nem ugyanaz mint ami 800 évig állt.

Természetesen a halott ember is pótolhatatlan a családtagok számára, de azzal nem tud úgy azonosulni az olvasó.

Elég szomorú hogy így van, de kissé semlegessé váltak az emberek már a hírre hogy a tragédiában ennyi meg annyi ember veszett oda. Legfeljebb akkor, ha a saját hazájából is volt áldozat. Pl. ha épp ott nyaralt volna a magyar labdarúgó válogatott, akkor valószínűleg jobban tele lenne vele a facebook.

Tehát itt a fő kérdés az, hogy az ember mennyire tudja személyes veszteségévé tenni az esetet.

Már nem teljesen a kérdéshez tartozik, de nekem a Notre-Dame eset roppant gyanús. Az egyik az, hogy épp előtte szállították el a műkincseket restaurálás céljából máshova így "szerencsére" azokat nem érte kár.

És az is gyanús, hogy a gazdagok rögtön elkezdték bele tolni a pénzüket.

Épp ez utóbbi szült vitatémát, és ezért tűnik neked úgy, hogy nagyobb figyelmet kapott, mert ezen kezdtek el sokan csámcsogni.

2019. ápr. 24. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 lilla64 ***** válasza:
29%

"Semmi olyan nem veszett oda ami az emberiség szintjén pótolhatatlan lenne"

Nahát ez jó.Az emberélet az semmi, igaz?

Gyerekek haltak meg,de semmi gond,azok is pótolhatók.Ennek a hozzászólónak van gyereke,fel tudja fogni mit érezhetnek a szűlők?

De a Notre-Dame az világörökség ugyebár,a fatetőt azt sokkal nehezebb pótolni.

Felháboritó!

2019. ápr. 24. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
7! Ha adakoznak azoknak a szülőknek, akiknek odaveszett a gyerekük, akkor nekük jobb lesz , visszavásárolhatják az élő, egészséges gyereküket, vagy ugyanúgy gyászolnak, csak van párszáz eurójuk? Hülyeséget beszéltek. Engem a Notre Dame sem és Sri Lanka sem érdekel. Eleget harácsolnak még a gyarmatokról a büdös franciák, hogy legyen elég pénzük felújítani, Sri Lanka meg annak a földrésznek, tájnak a tragédiája. Egyiket sem sajnálom, mert egyik helyet sem ismerem, de nem is vagyok rá kíváncsi. Van saját dolgom, amivel foglalkozzak.
2019. ápr. 24. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 lilla64 ***** válasza:
92%

Itt nem az adakozásról és pénzről van szó,hanem,hogy melyik nagyobb tragédia érzelmi szinten.

Nekem a Sri Lankai,ez az én véleményem.Láttam képeket 4-5 éves gyerekekről a ravatalon,nagyon megrázott,ezért reagáltam így,elnézést,nem akartam senkit bántani

2019. ápr. 24. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem meg nem szégyen. 1:1. Puszta tény, amit lehet elemezgetni, de semmilyen törvény nincs arra, mikor mit érezzenek az emberek és jogos elvárás sem lehet senki részéről ezzel kapcsolatban.

Amúgy 310. De 100 ember ide vagy oda, ugye kit érdekel. Ezreket irtanak ki naponta, úgy hogy semmit nem hallunk róla.

2019. ápr. 24. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!