Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogy szerezzek vallásos élményt?

Hogy szerezzek vallásos élményt?

Figyelt kérdés
Egy időben jártam 1.5-2 évig egy keresztény közösségbe, de nem tudtak megérinteni. Szeretném átérezni azt a "végtelen isteni szeretet", amiről beszélnek, de még sosem tapasztaltam semmi ilyet. Most városban tanulok - az egyetemen, és megismerkedtem egy másik keresztény közösséggel, de ők olyan fanatikusok voltak, hogy csak még jobban elhidegültem. Számomra a vallásos érzelgősség irracionális dolog. Kemény materialistának vallom magam, és még nem találtam semmit, ami a materializmusomat tudná überelni. Attól félek, hogy van valami még ezen kívül az életben, és nem akarok lemaradni róla.

2019. máj. 4. 23:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
30%
Időt spórolok neked: nincs semmiféle isteni szeretet. Szeresd az embereket (azokat, akik méltók rá), a szeretet az emberekben keresd, ne illúziókban.
2019. máj. 5. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
63%
Miért akarod magadra erőltetni a vallást?
2019. máj. 5. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
60%

Isten bennünk van, és a teremtményei vesznek körül minket. Tanulj meg örülni mindennek, ami körülvesz minket. Mert minden értünk van. Lásd hogy milyen csodálatos Isten világa. Szeresd magad és másokat, mert a problémák is a fejlődésünket szolgálják, tehát értünk van. Légy olyan mint a gyerekek, ők pont olyanok, mint ahogy az elején írtam.

Ha szeretetet sugárzunk, szeretetet fogunk kapni. Fogadd el magadat és a világot olyannak amilyen, így a világ is elfogad téged. Gondolataiddal teremtesz, ezért a céljaidra és a boldogságodra koncentrálj. Ami lehangol űzd a gondolataidból. Próbáld távolról érzelemmentesen szemlélni, ne tégy bele sok energiát. Tudd hogy nincs vesztenivalód. A halállal sem veszítesz semmit. Ahogy Jézus is büszkén vállalta a halált a saját igazáért, önmagáért. Mert csak így lehetett önmaga.

2019. máj. 5. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
85%
Miért nem keresgélsz más felé? Más vallások is vannak, nem csak a keresztény. Én például minden hitemet elvesztettem nemrég, de tényleg mindet, és most próbálom magamnak összerakni, hogy mi az ami az én elképzeléseimnek legjobban megfeltethető, és kezdem megtalálni azt hiszem. Javaslom te is olvass, fedezz fel másfajta látásmódokat stb.
2019. máj. 5. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Alain Delon ***** válasza:
26%
Nincs olyan, ne is keress ilyet.
2019. máj. 5. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
43%
"Hogy szerezzek vallásos élményt?" vs "materialistának vallom magam, és még nem találtam semmit, ami a materializmusomat tudná überelni" Sehogy, kedves Kérdező, sehogy! Hogy ne érezd magad szánalmasan erőköldőnek, a viselkedésedet pedig teljesen következetlennek, közlöm veled, hogy a hit kegy kérdése. Te nem érdemelted még ki ezt a kegyet. Ennyi. Csak az idődet pocsékolod és nevetségessé teszed magad.
2019. máj. 5. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 lilla64 ***** válasza:
77%
Ami nem megy azt ne erőltesd.Keressél más elfoglaltságot
2019. máj. 5. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
31%

Nagy erejű ima ! (tapasztalom). Ezért érdemes sokszor használni !

Lassan olvasd !

és Tudd és Érezd, amit olvasol ! :


Az Eredeti "Miatyánk" :


"Kozmosz Anyja s Atyja,

te teremtesz mindent,

ami a Fényben mozog.


Gyűjtsd egy pontba fényedet

mibennünk !


Teremtsd most meg

egységed uralmát

tüzes szívünk s készséges

kezünk által !


Hogy a te vágyad

a miénkkel cselekedjék,

miképpen minden fényben,

aképpen minden alakban is !


Minden nap add meg nekünk,

amire szükségünk van,

kenyérben és szellemi látásban !


Oldd ki hibáink szálait,

melyek kötve tartanak minket,

amiként mi is eloldozzuk

azokat a kötelékeket,

melyekkel másokat tartunk kötve !


Ígérjük önmagunknak,

egyesítjük mennyet és a földet.

Teljesítjük igazi célunkat.


A hatalommal és a tenni vágyás

szeretetével, amely korról korra

megújul bennünk.

Hittel és bizalommal megpecsételve,

egész lényünkkel megerősítjük mindezt.

Legyen így most !"


Forrás : Ezt az imát Villás Béla adta mindenkinek az egyik tanfolyamán, és mondta hogy feltehetjük a netre. Elmondása szerint attól a titkos rendtől kapta, aminek ő is a tagja, és aminek keresztelő János is a tagja volt.

2019. máj. 5. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
58%
Maga a nagy Villás Béla??? :DDDDDD
2019. máj. 5. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Csak élj meg mindent érzelmileg ami elér téged! Kellemeset és kellemetlent is.


A többi jön magától!

2019. máj. 5. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!