Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Megtudná nekem határozni...

Megtudná nekem határozni valaki, hogy mi számít rasszizmusnak és mi nem?

Figyelt kérdés
Van egy antifasiszta barátnőm és nem értem nagyon. Ha azt mondom, hogy a négerek a fejlődési körülményeik miatt sokkal sportosabbak és sorra nyerik a versenyeket, az rasszista. Ha azt mondom, amikor valaki megvesz előlem valamit, amit nekem kínáltak eredetileg, hogy feltámadt benne a zsidó, az rasszista. Ellenben ha ő azon nevet ahogy az oroszok beszélnek angolul az nem rasszista. Ha arról beszélünk, hogy négerek elhízásának köze van a vörösvérsejtjük alakjához az nem rasszista. Komolyan nem értem mi az és mi nem.

#fasizmus #rasszízmus #meghatározás.
2019. máj. 14. 10:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
75%

Ez mindig is így lesz.

A rasszizmus nálam ott kezdödik, hogy a cselekedet, beszéd jó vagy rossz indulatú.


Mivel a néger szó eleve az amerikai szóhasználatban szinte csak negatívként használatos ezért a néger szó rasszismusra utal ha kiejtik.


Mivel a magyar szókincs is óriási simán lehet ezer féle szót használni mindenre. A lényeg, hogy jó vagy rossz indulattal ejteted ki.


Eltudom képzelni, hogy a barátnöd a hangsúlyodból ítéli meg, hogy amit kimondasz negatív vagy pozitív képben ábrázolja akikröl beszélsz.

2019. máj. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 lilla64 ***** válasza:
39%
A rasszizmus az amikor gyülőlettel beszélsz egy más etnikumú emberről
2019. máj. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
49%

#2, Rasszista megjegyzései miatt kutatóintézete megfosztotta minden címétől a Nobel-díjas James Watson professzort. A rasszista megjegyzés annyiból állt, hogy egy magánbeszélgetésben (!) elmondta, hogy a feketék ugyanolyan körülmények között alacsonyabb pontszámot érnek el az IQ teszteken.


Én nem látom, hogy hol van ebben a gyűlölet, kérlek segíts kitalálni, hogy hol van. Én úgy látom, hogy egyszerűen nem lehet kimondani azt a tényt, hogy a fehérek genetikai állománya előnyösebb a feketéknél, már ami a kognitív képességeket illeti. Azonban azt a tényt ki lehet mondani, hogy ebben a kínaiak genetikai állománya előnyösebb a fehéreknél. Na ez mégis hogy van?

2019. máj. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
0%

"antifasiszta" haha.. ezen jót nevettem. :D

antifasiszta :D.. áh nem bírom.

2019. máj. 14. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
Amúgy itt egy jó videó ami elmondja hogy mi magának a szónak a jelentése. És a barátodnak is megmutathatod akár. :D
2019. máj. 14. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
2019. máj. 14. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:

És már hogy antifasiszta, komolyan mondva nevetséges.

Olyan értelemben hogy nem tudják a szavak jelentését, de közben az egész mozgalmukat erre építik.

"Fasiszta az rasszista", és egyéb téves felfogás miatt is.

"A fasiszta az náci", és még sorolhatnám.

De ha egy poénon vagy, csak egy vicces beszóláson nem tud egy jót nevetni. Akkor hagyjad. Nyilván ilyen téren nagyon be van fásulva.

2019. máj. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 lilla64 ***** válasza:
0%

#3

Magának a rasszizmusnak ez a meghatározása.

Hogy egyesek tulzásba esnek,mint pl.amit te is leirtál az más dolog.

2019. máj. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
21%

Rasszista és fasiszta/náci az, ami a genetikailag fehér/európai ember érdekeit képviseli, érdekeit védi, illetve azokat végrehajtani igyekszik. Minden dolog rasszista, ami arra hivatkozik, hogy a fehér/európai embereknek egyáltalán >vannak< saját érdekeik, illetve különösen(!) az, hogy azokat védeni vagy azok szerint cselekedni kellene. Minden rasszista és fasiszta továbbá, ami a második világháború utáni világot negatívan bírálja, illetve minden, ami a fehér/európai ember túlélését hivatott biztosítani, vagy ami már csak felveti, hogy

1. ilyenről lehet/kell beszélni,

2. az európai ember veszélyben van,

3. ha veszélyben is lenne, meg kellene menteni, vagy érdemes lenne megmenteni.


Nem európai ember nem lehet rasszista, ezt is mutatja az az amerikai mondás, miszerint "reverse racism does not exist", azaz "fordított(!) rasszizmus nem létezik" (ahol amikor például egy fekete "rasszizmusa" merül fel fehérekkel szemben, ott már nem pusztán rasszizmusról, hanem "fordított" rasszizmusról van szó, ami utal az eredeti definícióra is: rasszizmus az, amit fehér ember követ el).


Röviden összefoglalva, minden rasszista, ami a fehér/európai ember túlélését biztosítja a jövőben, vagy ami azt mondja, hogy ezt érdemes vagy kell.


Amíg ilyet nem követsz el, és csak bámulattal vegyes érdeklődéssel tekintesz minden idetévedő kisebbségre, illetve elismered, hogy történelmileg bűnös vagy velük szemben és azonnal végrehajtod minden kívánságukat, addig szerintem nem lesz probléma a barátnőddel.

2019. máj. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
36%

A rasszista az, ha rassz alapján hátrányos megkülönböztetésben részesítesz egyes embereket.

Az orosz például eleve nem egy rassz.

2019. máj. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!