Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A ti hangulatotokat is negatív...

A ti hangulatotokat is negatívan befolyálja az átlagos, lepukkant, avitt „falusi” környezet?

Figyelt kérdés

Itt most nyilván nem a nádtetős, tornácos, paraszti kultúrában gyökerező házakra gondolok:D Hanem a kádárkockákra, amiken még azok a múltszázadi sárga redőnyök vannak. Vagy a csotrogány, légszennyező Ifával közlekedő önkéntes tűzoltókra. A limlommal tarkított udvarok, kertek látványa is ilyen.

Ha sokáig teszem ki magam ennek, jönnek a negatív gondolataim az elmúlásról. És fojtóan szűknek érzem a világot.

Nekem ez a tapasztalatom. Ti hogy vagytok ezzel?



#község #falu #vidék #kisváros #progresszivitás hiánya
2019. máj. 20. 21:50
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen egyetértek, végre valaki megfogalmazta. :D Nekem tetszik az igényes, rendezett falusi környezet, de amit leírtál, az engem is mindig lehangol.
2019. máj. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Az is, a lepukkant házak, a lomos udvarok, de engem főleg a katasztrofális utak, járdák, a gondozatlan zöldfelületek(gaz pl, vagy csak úgy nő a vakvilágba minden, nyilván nem egy erdőben hanem egy lakott területen.) zavarnak. Olyan balkáni az egész, totál lepusztult a települések többsége.
2019. máj. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
42%
Ja, a szemét tűzoltóktól én is agybajt kapok, hát nem tudnának legalább egy csendes és szuperzöld lovaskocsit beszerzeni??
2019. máj. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

„Ja, a szemét tűzoltóktól én is agybajt kapok, hát nem tudnának legalább egy csendes és szuperzöld lovaskocsit beszerzeni??”


Mert ugyebár teljesen normális dolog az IFA 2019-ben. Egyébként pedig nem a hivatásos tűzoltókról beszéltem... Ezek mellett az emberek mellett hulladékot égetnek a lakosok és tesznek rá magasról:D Nem kell itt a szarkasztikus beszólogatás a védelmükben.

2019. máj. 20. 23:20
 5/24 anonim ***** válasza:
76%
Nem feltétlen. Ha okkal keresel nyugalmat, egy kis faluban eltöltött néhány óra is megváltás lehet
2019. máj. 20. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 Metionin ***** válasza:
82%
Igen, plusz a leselkedő pletykás emberek hozzáteszik a magukét.
2019. máj. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Önmagában a Kádár-kockával nincs bajom, nagyszüleim is ilyenben laktak. Ha rendben van tartva a porta meg a környék, akkor nem lehangoló. Gazosan, elhanyagoltan meg minden az.


(a kérdés előhozta belőlem a látens másodgenerációs faluból elszármazottat, szerintem húsz éve nem írtam le azt, hogy "porta" :D)

2019. máj. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

Ha a bennük élők undorító igénytelensége kívül is látszik akkor igen. Eléggé. A virágos kert annyira nem zavar, bár én a sima zöldet preferálom. Olyan mintha leragadtak volna 1960-ban. Szellemileg is..

Engem is eléggé elöntenek a negatív gondolatok, bár inkább úgy, hogy félek, nem tudok hathatósan elhatárolódni az igénytelenségtől és rám ragad. Tudom hülyeség de akkor is.

2019. jún. 18. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

előző vagyok

visszaolvasva elég panelprolisra sikerült, nem ez volt a célom, én is kertes házban élek, és nem arra gondoltam, hogy aki ilyenben él az is (bár akit ismerek és Kádárkocka házakban él az az :()

2019. jún. 18. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Szintúgy kertesben élek. Szükségem van a természettel valamiféle kapcsolatra.


„bár inkább úgy, hogy félek, nem tudok hathatósan elhatárolódni az igénytelenségtől és rám ragad. Tudom hülyeség de akkor is.”


Ezzel egyébként én is hasonlóképpen vagyok.

2019. jún. 18. 19:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!