Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Magyarországon miért van...

Magyarországon miért van ennyi magabiztosan okoskodó buta ember?

Figyelt kérdés

Külföldi oldalakon (és kint a való életben) sokkal ritkábban futok bele olyanba, hogy valakinek félinformációi vannak csak adott témában, mégis okoskodik.

Tényleg akármilyen témát mondhatnék… legutoljára informatikai oldalon kérdeztem, de hamarabb rájöttem magamtól a megoldásra, mint hogy választ kaptam volna, és inkább lekezelőek voltak a hozzászólók.


Ezen az oldalon is ezt látom, a magukat diplomás nőnek valló 30+ os nők a kérdés kifejtését sem tudják értelmezni, a témához sem értenek, mégis nagyon magabiztosak és hevesen vitatkoznak.

Fotózás témában is kérdeztem, érdemben nem tudtak reagálni (végül szintén magamtól jöttem rá + különböző blogokról), de okoskodtak és belekötöttek teljesen más dolgokba.


Kint az utcán szintén azt tapasztalom, hogy olyan zömében idősebb emberek kötekednek, okoskodnak, akiknek utoljára 30 éve volt naprakész tudásuk bármiben is.


Tényleg nem tudom megértem, honnan ez a nagy magabiztosság.



2019. máj. 21. 09:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%
Azzal, hogy így rákérdeztél, kb azt hirdeted hogy mennyivel okosabb vagy másoknál. Te miért csinálod?
2019. máj. 21. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

1:


Ha nem tudsz érdemben hozzászólni, keress más kérdést, kösz.

2019. máj. 21. 10:47
 3/12 anonim válasza:
75%
Hát pedig az elsőnek nagyon is igaza van.
2019. máj. 21. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
egoizmusban élünk nem olyan meglepő. Ugyanaz a hülyeség forrása, az "én" védelme és táplálása. Neki mindegy mivel, valós-e vagy valótlan képzelődés...
2019. máj. 21. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
66%
Ez ilyen maradék az előző 50 évből. Majd idővel elmúlik
2019. máj. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Itt több dolog is lehetséges.

Először is: már a csapból is az folyik, hogy csak te vagy fontos, mindenki más elmehet jobbfelé.

A másik pedig, hogy idáig is kellett boldogulni, nehéz volt az élet.

Ez így együtt elég veszélyes keverék.


Jobb országokban jobban képzik az embereket, együttélésre is. Nálunk inkább arra építenek, hogy jobb, ha mindenki alulképzett és utálja a másikat, mert akkor lehet őt jól irányítani.

2019. máj. 21. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Viszont ez az irányítás mánia, az érdek stb.. szintén elmúlik. Ahogy megszűnik az alapja.
2019. máj. 21. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
De ahhoz fel kell borulni az itteni civilizációnak, és az se lenne jobb.
2019. máj. 21. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
58%
A diplomás ember nem a buta ember ellentéte. Egyébként én külföldi oldalakon is bele futottam hasonlókba. Az a helyzet hogy a klisé, miszerint az okos embereknek kétségeik vannak de a hülyék mindenben holt biztosak teljesen igaz. Amikor valaki lediplomázik is utána azt hiszi ő sz@rt@ a spanyol viaszt nem tartom elfogadhatónak, de értem hogy a végzettsége miatt hiszi magát okosnak, de arra hogy tanulatlan ember mitől annyira magabiztos mikor olyanba szól bele amit még csak nem is ért nincs magyarázatom, és feltételezem senkinek sincs.
2019. máj. 22. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
58%
Mert a buta emberek azt hiszik magukról, hogy mindent tudnak, és több buta, vagy mondjuk inkább úgy, hogy kevésbé képzett ember él a földön, mint okos. Mi lenne velünk, ha csupa okos ember élne körülöttünk? A nem egyetemhez kötött munkákat ki látná el? Örülj neki, hogy te az okosokhoz tartozol, ha oda tartozol...
2019. máj. 22. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!