Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért ilyen tapintatlanok az...

Miért ilyen tapintatlanok az emberek egymással? Még az is fáj hogy 2 dolgot kifizessenek előttünk?

Figyelt kérdés

Előre bocsájtom, hogy egyáltalán nem várom el senkitől hogy maga elé engedjen. Csak annyi, hogy nem gondoltam volna, hogy tényleg ennyire semmit nem néznek az embereket. 27 hetes kismama vagyok és most valahogy szembetűnőbb. Ha beállok a kilométeres sorba 2 dologgal inkább rám sem néznek az emberek. Konkrétan egyszer rosszul is lettem a boltban, de az se érdekelt senkit. Én eddig mindig ha valaki mögöttem keveset vásárolt előre engedtem. Sose néztem ki az, csak hogy 2-3 dolog van a kezében.

Sok elnézi, hogy mögötte 2 dologgal idős néni alig áll a lábán, aztán meg ott beszélget a boltban 1 órát.

Miért olyan nehéz ez?


2019. máj. 22. 10:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez a téma egy megoldhatatlan probléma, csakúgy mint, hogy ki kinek adja át a helyét a tömegközlekedési eszközön, vagy ott ki álljon az ajtóban?


Ez nem tapintatlanság, hanem mindenkinek van dolga, és mindenki a sajátját tartja fontosnak (a munkás a sajátját, a nyugdíjas is a sajátját), másrészt pedig az optimalizációs gondolkodás nem a mi népünk műfaja.


Ellenben én is elmondok 2 pl.-t:

1, Nemrég voltam egy boltban, kisebb sor volt, erre kérdezés nélkül a pénztáros elém enged egy kissé hátrébb lévő nőt gyerekkel. Mint kiderült ismerősök voltak. Lekezelte az esete, pofáztak egy cseppet, majd elment a nő, a pénztáros meg megköszönte... Amit ő, önhatalmúlag eldöntött;

2, Én mozgássérült vagyok. Az embereket nem érdekli a dolog a megfelelő helyeken, csak akkor, amikor nem kellene vele foglalkozniuk (értsd: beszólogatni "jó"). A tömegközlekedésin sokszor átadom a helyemet a kisgyerekeseknek, az időseknek, és épp akkor a kutya f×át nem érdekli, hogy mozgássérült vagyok.

2019. máj. 22. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
60%
Lehet ez nem fog tetszeni. Én is kivárom a soromat, várd ki te is! Neked miért fáj, hogy megvárj mást? Még mielőtt rákérdeznél, igen, én is voltam olyan helyzetben, hogy jól esett volna, ha előre engednek. Mégsem vártam el másoktól, hogy meg is tegyék. Honnan tudod, hogy aki előtted volt nem sietett? Hidd el nem akarom őket sem védeni, mert annyi lassú ember van, hogy az hihetetlen. De amikor elindulsz vásárolni te ezt tudod. Tudod, hogy valószínűleg sokan lesznek mégis elmész. Menj el egy kisboltba, ahol nincsenek sokan és máris meg van oldva a problémád. Nem az interneten kell szítani a népet (köztük engem), hogy szegénykét miért nem engedték előre a bunkó, tapló, csúnya, rossz bácsik.
2019. máj. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

2

Légy oly bűbájos olvasd el mégegyszer az első mondatot amit leírtam!

"Előre bocsájtom, hogy egyáltalán nem várom el senkitől hogy maga elé engedjen"

Próbáld értelmezni aztán fuss neki mégegyszer.

1 Elég szomorú hogy rád sincsenek tekintettel az emberek. 🙁

2019. máj. 22. 11:04
 4/12 anonim ***** válasza:
64%

Ez többek közt az, amiért jobb Németországban élni.

Itt teljesen természetes dolog, hogy egy-két valamivel elöreengedik a másikat, akkor is, ha nem terhes, nem mozgássérült.

Éppen tegnap volt, hogy két fiatal (16-18 éves) lány állt be a sor végére egy-egy üdítövel a kezében. Elöttük legalább 5-6 tele bevásárlókocsis valaki volt, mégis mindegyik elöre engedte, úgyhogy kb 5 perc múlva már készen is voltak.

De ez a természetes, egyszerüen itt az emberek a másikat is emberszámba veszik és nem önzöen csak magukra gondolnak.

2019. máj. 22. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Mansour ***** válasza:
69%

# 1:

Sajnos a mozgássérültek ebben a tekintetben a mai torz, túltolt szemlélet áldozatai. Az emberek mindenhol azt hallják, hogy a sérültek és fogyatékosok is egyenértékű emberek, és ez úgy jön le nekik, hogy ha egyenértékűek, akkor miért kellene udvariaskodni velük? Ráadásul néhány mozgássérült is nagyon el van szállva, és megsértődik a segítő szándékon.

2019. máj. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Rohanò világot élünk, mindenki siet valahova, vár rá valaki, megy a busza, időre kell mennie stb. Nem szívesen engednek előre az emberek sehol másokat.

Elhiszem, hogy rosszul esik, főleg, hogy te fordított helyzetben előre engednéd a hozzád hasonlókat.

De nem nagyon tudsz mit kezdeni ezzel és nincs is jogunk számom kérni másokat emiatt. Lehet aki miatt bosszankodsz is rosszul van, alig bír állni a talpàn, menne már stb.

A megoldás a több kassza és az önkiszolgáló pénztàrak lennének. +vannak gyorskasszàk pl a nagyobb spàrokban, ahova direkt csak azok mehetnek, akik néhány db terméket vettek.

Ez kéne mindenhova, tényleg kellemetlen kivàrni a nagybevàsàrlòkat, amikor csak 2 kiflit meg egy vizet vennél.

2019. máj. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
53%
Tehát nem érted miért fáj az embereknek, hogy maguk elé engedjenek, de nem várod el tőlük, hogy megtegyék. MIVAN???
2019. máj. 22. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

7.

Látom neked is lejött a lényeg. Csak azért mert az x példa között magamat is beírtam mert épp kismama vagyok. Nem csak erről írtam. Idősekről és keveset vásárlókról is. És igen ha úgy van én még most is nagy pocakkal is előre engedem ezeket. Elég szomorú, hogy e miatt különcnek számítok.

2019. máj. 22. 11:45
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Sokan vannak akik olyanok mind Te, de sokkal többen akik nem.Úgy kell elfogadni amilyen.
2019. máj. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Most ilyen egocentrikus világot élünk éppen.
2019. máj. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!