Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Elhagytam a buletinem (személy...

A§Vi kérdése:

Elhagytam a buletinem (személyi igazolványom). Mi a teendő itt romániában ez esetben? Ha nem otthon hagytam el hanem más megyében, akkor az ottani rendőrségen kell jelenteni? Kell-e fizetni, ha igen mennyit?

Figyelt kérdés
Holnap lett volna életem első szavazása de ezek szerint elmarad..

2019. máj. 25. 16:05
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Be kell menni a helyi lakosságnyilvántartóhoz (Serviciul Public Comunitar de Evidența Persoanelor) egy születési anyakönyvi kivonattal (certificat de naștere), egy az állandó lakcímet igazoló dokumentummal, egy hivatalos, lehetőleg állami intézmény által kiállított fényképpel is ellátott dokumentummal (pl útlevél vagy jogozítvány) eredetiben és fénymásolva (mind a három irat esetében), le kell adni egy ilyesféle formanyomtatványt (nyilván kitöltve):

[link]

illetve be kell fizetni egy kisebb (ha nem tévedek nagyot egy vagy két számjegyű) összeget ott helyben.

Azt nem tudom így hirtelen megmondani, hogy a rendőrségen kötelező-e bejelenteni a dolgot.

2019. máj. 25. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Fizetned meg 7 lejt kell. Es kb egy het mire kesz lesz.
2019. máj. 25. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2019. máj. 26. 07:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!