Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért nem jönnek haza Magyaror...

Miért nem jönnek haza Magyarországra pl. a felvidékiek, erdélyi magyarok?

Figyelt kérdés
Ha annyire ide húz a szívük, miért nem jönnek?

2019. máj. 31. 22:13
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Talán , mert ahol élnek, az az otthonuk.
2019. máj. 31. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
91%
Túl sokat ittál!
2019. máj. 31. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
68%
Felvidékről idejönni életszínvonalban csökkenés lenne.
2019. máj. 31. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
94%
Nekik Felvidék/Erdély a hazájuk.
2019. jún. 1. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 meszike91 ***** válasza:
100%
Jézusom.
2019. jún. 1. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
97%
Ők mindig ott laktak, a felmenőik is, többi rokonuk-barátjuk is; csak közben átrajzolták fölöttük a határokat. De ők nem vándoroltak el. Egyébként meg szerintem bármikor át tudnak ugrani ide:) Jöjjenek csak nyugodtan , az tök jó dolog, de ők nem itt laknak:) Meg még pl nem olyan jó érzés itt lakni se, hogy megérne tőle nekik elhagyni a szülőföldüket. Meg amúgy itt egész Kárpát-medencében ez itt mind a szülőföldük; tökmindegy; hogy hogy húzgálták át fölöttük a határokat. :) Végülis, gondolom, magyar területen vannak; nem számít, hogy gazdaságilag most más országhoz tartoznak. De ők ittvannak. :) Tehát nem kéne elmenniük sehova. :) Ők itt szóval tényleg , gondolom, az egész Kárpát-medencében otthon vannak:) Végülis tényleg nincsenek messze, meg még gondolom, az is magyar terület, attól , hogy elcsatolták. Ott nőttek fel, tehát minek mennének el? Meg tényleg amúgy itt sem fényes annyira élni, ott más helyeken nem tudom, milyen a helyzet. :) Ha kicsiben nézzük, nem ide tartoznak Mo-hoz, de ha nagyban, akkor meg az egész Kárpát-medencében, aki meg idevaló, itthon van:) Meg végülis magyar terület az magyar terület; és itthon-otthon:) Tehát őknekik az a "Haza." Ők nem mentek el innen sehova:) Próbáld követni kérlek:)
2019. jún. 1. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
*próbáltam jól megfogalmazni:)
2019. jún. 1. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 lilla64 ***** válasza:
87%
Mi itt vagyunk itthon.Elszakadtunk a Trianon miatt,sajnos.
2019. jún. 1. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
90%
Jönnek, de nem jönnek el mind. Közösség. Van, aki itt tanul, dolgozik, de nem fogadják be őket magyarként. Azt mondják, hogy szlovákok, románok.
2019. jún. 1. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
49%

Igazából utálom a fajtádat... Osztod az észt anélkül, hogy lenne valami fogalmad a dolgokról. Éltem pár hónapig Magyarországon de a szemükben mindig is szlovák voltam itthon a szlovákok azért néznek le mert magyar vagyok.

Semmi közöm nincs a hülye országodhoz, ha pedig itthagynám drága felvidékemet biztos nem egy olyan országba mennék ahol ilyen az életszinvonal és ahol kevesebbet keresnek mint itthon.

Nagyon tévedsz ha azt hiszed húz valakinek a szive Magyarországhoz.... max az aljanép aki 15 év tanulmányai soran nem volt képes megtanulni az államnyelvet.

2019. jún. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!