Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ez miért tiszteletlenség a...

Ez miért tiszteletlenség a halottakkal?

Figyelt kérdés

Na jó, lehet hogy rosszindulatúnak tűnök, de valójában nem vagyok az. Nem provokálásból kérdezem, lehet hülye vagyok de nem értem tényleg. Bocsi


Szóval: több helyen olvastam/hallottam hogy valaki kiakad azon hogy egyesek elmennek katasztrofaturistáskodni a Dunához. Mert hogy ez megalázó meg tiszteletlenség hogy valaki látni akarja ahogy kiemelik a Hableányt, esetleg még halottakat is lát.

Persze én sem szívesen látnám, főleg nem vinném ki a gyerekemet(ha lenne) megnézni mint egyesek, de ezt csak a saját lelki nyugalmam miatt. Aki megnézi az kinek árt ezzel?

Én úgy vagyok vele hogy nem zavar ha halálom után bármi történik a testemmel, addigra nekem már mindegy lesz, úgyis csak a testem stb...

Tényleg bocsi biztos én vagyok tájékozatlan (persze azt tudom hogy etikátlan halottakat fotózni stb) csak azt nem tudom hogy mi ennek a háttere. Esetleg valami hagyományból ered vagy miért van ez így?

Arra tudok gondolni hogy esetleg a beteg perverz emberek miatt nem szép dolog képeket közzé tenni. Valaki erősítsen vagy cáfoljon meg ebben! De hát ők a tàrsadalom nagyon kis százalékát teszik ki, a többiek csak kiváncsiak.

Légyszi valaki írja le hogy honnan ered ez a dolog.


2019. jún. 9. 11:07
 1/10 anonim ***** válasza:
94%

Nagyon egyszerű:

Más halálát, és megint mások gyászát a te szórakoztatásodra (pl fotózgatás) felhasználni tiszteletlen és undorító.

Ha meghalna egy ismerősöm, én a helyszínen sírva gyászolnám, szerinted milyen lenne, ha valaki ott fotózgatna, és óbégatna, hogy "nézd, leszakadt a karja is!"?

2019. jún. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%

Nem a halottakkal szemben nem szép, hanem a hozzátartozókkal szemben nem az.

Szóval nem teljesen ugyanaz, hogy ha a katasztrófa és a mentés érdekel, mint az hogy a halottakat tartod jó bulinak és látványosságnak. (esetleg még örülsz is, hogy megtörtént a kasztrófa, vagy ha tehetnéd már előbb megidézted volna).


Meg egyébként is milyen ember, akkor halottakról posztol képeket a facebookra smile jelekkel?

Neked szimpatikus ember?

Vagy nem régen volt egy videó, amiben egy fiatal lány öngyilkos lett élőben. Állítólag ott is voltak olyan kommentek, hogy lehetne több ilyen videó, mert xy kiverte alatta. Szerinted az ilyen ember jópofa?

2019. jún. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
20%

Ez nettó képmutatás -mármint azok részéről, akik ezt tisztességtelennek tartják!


Az embereket mindig is érdekelték a katasztrófák, és a halál. Tömegesen jártak kivégzésre, a holtakat közszemlére tették, sőt voltak akik fotózkodtak is velük, mivel a rokonról ez volt az egyetlen emlék, főleg a viktoriánus korban!


A legtöbb lap, hírmagazin ezzel a hírrel kezd, ez a vezető hír, pontosan azért, mert eladható! Ez érdekli az embereket.


Nem ered ez sehonnan, belénk van kódolva.

2019. jún. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
50%

Képzeld el, hogy egy közeli hozzátartozod is a hajón volt.

Szerintem van különbség aközött, hogy valaki kimegy, nézi, hazamegy és más aki ki egy fotóz, "élvezi", előadásnak, szórakozásnak, programnak fogja fel.

2019. jún. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
86%
Undorító! El sem tudom képzelni ezeknek az embereknek a gondolkodását. A híradót néztem, ott álltak a rakparton és fényképeztek. Mit fog csinálni a képekkel otthon, majd nézegeti őket, vagy mi a fa@? Vagy hírt akar közölni, majd megosztja gyorsan facen, hogy most emeltek ki egy újabb hullát? Na, ne már...
2019. jún. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Értem, szóval inkább a hozzátartozók miatt.


Egy szóval sem mondtam hogy örülök neki vagy jó bulinak tartom. Csak azért merült fel bennem ez a kérdés mert sokan nagyon kiakadnak azon hogy mennyi ember kíváncsi ilyenekre.

Persze biztosan az áldozatok családjának rosszul esik amit pl az 1. is írt. Meg az hogy valaki kiveri egy halálesetre az szerintem is undorító. Az ilyen embereknek pszichiàtriàn lenne a helyük, akik erre élvezkednek.


A másik eset, amikor valaki nem kiabálva meg tiszteletlenül csak egyszerűen kíváncsiságból körülnéz. Én nem megyek el, messze lakom és nem utazom el csak azért hogy bámészkodjak, ez fura is lenne. De ha valaki amúgy is ott megy el minden nap szerintem nem kéne rajta felháborodni, legalábbis nem ennyire, mint amilyen véleményekkel találkoztam, amik miatt megfogalmazódott bennem ez a kérdés.

2019. jún. 9. 12:36
 7/10 anonim ***** válasza:
87%

De igenis felháborító, mert a kíváncsiskodásnak sok helyzetben nincs helye egyszerűen. Engem is nagyon érdekel pl. egy szülés menete (nő vagyok, még mielőtt perverz pasinak gondol valaki), mégsem sétálok be a szülőszobára egy idegen nőt bámulni. Mellesleg nem feltétlen a belvárosiak tódulnak ki a rakpartra, rengeteg utaznak oda kifejezetten a bámulásért, még vidékről is.

Egyébként pár hete láttam egy videót. Németországban készült, épp arról szólt, hogy kedves magyar honfitársaink megálltak egy balesetnél az autópályán fotózgatni az egyébként szintén magyar sérülteket, halottakat. Az egyik rendőr megbüntette őket és le is cseszte, hogy nem szégyellik-e magukat, segíteni nem tudnak, de ott bámulnak, mint a moziban, miközben a saját honfitársaik szenvednek?

Teljesen igaza volt, én szégyelltem magam helyettük.

2019. jún. 9. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
85%
Kiegészítve a 7#-est (akinek igaza van), a bámészkodók rengetegszer akadályozzák a mentést és ellátást.
2019. jún. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
82%

Egyszerű:

Képzeld el, hogy valamelyik szeretted ott lett volna a hajón. Neked jól esne, ha mások bámészkodva, telefonnal a kezükben várnák, hogy hátha látnak valamit? (Adott esetben egy holttestet.) Szerintem undorító.

2019. jún. 9. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ok, köszi mindenkinek !
2019. jún. 9. 20:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!