Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyen a jó regénycím?

Milyen a jó regénycím?

Figyelt kérdés

Írtam egy könyvet. A címe Pogácsa, de a kiadóm szerint ez nem jó.

Kivel szúrok ki, ha erre változtatom?


…mindeközben Pogácsa elvtárs sercintett egy nagyot, majd egyébként is mocskos ingujjába beletörölte a pálinkától bűzlő száját, majd így szólt…


2019. jún. 21. 10:54
 1/5 anonim ***** válasza:

Lelkesen idekattintottam, hogy segítséget nyújtsak egy kezdő írónak... de ez is csak egy újabb trollkérdés. :(

Nehéz az élet.

2019. jún. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem az! Történelmi parabola. Be van tördelve, 264 oldal. Borítóterv kész, ezzel a címmel. Láttam már nagyon hosszú címet pl. amerikai könyvön.
2019. jún. 21. 11:47
 3/5 anonim ***** válasza:

Mert unalmas a címe.

Egy jó cím figyelemfelkeltő, hossztól függetlenül (bár én a hosszabb címeket szeretem).

A pogácsa egy általános szó, semmi nincs benne, amitől felkeltené valaki érdeklődését.

Amit alá írtál, az nem cím, hanem egy mondat. Hogy sikerült megírnod egy regényt, ha ennyire nem érted a kettő közti különbséget?

2019. jún. 21. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nem én lennék az egyedüli, ami hosszú címet ír:

[link]


Nem gondoltam véresen komolyan a hosszú címet, csak bosszant, a dolog. Harmadik könyvem lesz ez, korábban nem volt semmi gond. Olasz mamám szerint az lehet a gond, hogy a pogácsát nem lehet lefordítani, de hát nem is kell. Ez egy családnév.

2019. jún. 21. 12:27
 5/5 anonim ***** válasza:

Amiket linkeltél, azok érdekes címek. Valamire rá is mentem, mert megtetszett és felkeltette az érdeklődésem. Szóval köszi az ajánlást.

Gyakran egy keresztnév a cím, lehetne nálad is az.

2019. jún. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!