Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Azok a cigányok, akik úgy...

Azok a cigányok, akik úgy érzik, hogy kirekesztve vannak, miért nem veszik tudomásul, hogy ők is annyira európai emberek, mint például a belgák, a dánok, a szerbek, vagy akár az oroszok?

Figyelt kérdés
Indiai vagyok, szóval tudom, hogy mi a különbség Európa és Ázsia között. A mulatós zene európai, a mi zenénk indiai. A cigány nyelvek rengeteg európai jövevényszót szívtak magukba, sőt olykor nyelvtanilag is hatással voltak rájuk a környező országok nyelvei. A gasztronómia is magáért beszél. A roma szinte ugyanazt eszi, mint a magyar, a román, a szlovák, stb. És még sorolhatom tovább...

2019. jún. 29. 17:30
 1/9 anonim ***** válasza:
85%
Nem vagyok az, de én úgy gondolom, hogy nem nyelvi vagy kulturális okok miatt érzik kirekesztve magukat, hanem nagyrészt társadalmi okok miatt.
2019. jún. 29. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
69%

Én roma lány vagyok, igen, kicsit kirekesztve érzem magam a magyarok közül.


DE!


Éppen ezért,mivel azt éreztették velem,hogy Magyarország nem az én hazám, egy időben rákaptam, hogy "visszatérek" az indiai gyökereimhez és felveszem az indiai identitást. Elkezdtem nagyon mélyen tanulmányozni az indiai kultúrát, a népmeséktől és irodalmi művektől kezdve a gazdaságig, politikai irányzatokat, történelmet, az aktuális híreket, mindent. És hát lassan rájöttem, hogy ez mégsem az én világom.


Pl.itt elszomorít a rasszizmus, de Indiában ott a kasztrendszer, amit igaz, hogy hivatalosan már eltöröltek, de akkor is egy barbár gyakorlat,amivel nem tudok egyetérteni. Aztàn ott van a nőkkel való bánásmód...Hát az döbbenet. Pl.nagyon sokáig, azt hiszem 1950-60-as évekig dívott az a szokás, hogy ha egy férfi meghal, a feleségének élve a máglyára kell feküdni a holttesttel!! És azzal indokolják, hogy ne lehessen hűtlen a férjéhez halála után sem!! Ők beleszülettek, számomra ez egy agyrém. A gyerekházasságokról nem is beszélek inkább...Én pedofíliának hívom az ilyesmit.


És igen,amiket említettél azok is nagyon idegenek. Pl.a hindi vallás érdekes, de komolyan venni vagy hinni az ilyen sokkarú, sokszemű stb.lényekben nem igazán tudok,mivel a kereszténységbe születtem.

2019. jún. 29. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!


És most akkor minek vallod magad? A cigányoknak a legközelebbi indiai rokonai a pandzsábiak. (Jómagam is az vagyok, ezt a nevem is tükrözi.) Ezek a pandzsábiak nagyrészt a mai Pakisztánban laknak. Felvehetnéd az iszlámot és ideje gondolkodnod azon, hogy akár az ő identitásukat is használhatnád...

2019. jún. 29. 18:04
 4/9 anonim ***** válasza:
57%

* És még folytatnám,hogy pl.az a színes,tarka,furcsa öltözék külső szemlélőként érdekes, de hogy én olyanokat hordjak...Nekem a farmernadrág,ceruzaszoknya,bőrdzseki stb.a ruha.


A zene. Igen,úgymond turistaként érdekes,de nekem Riahnna,Beyonce a kedvenc énekesnőim.


A gasztronómia. Töltött káposzta, rántott hús, túrórudi. A hagyományos indiai ételek nagy részét meg sem kóstolnám mert ezekhez vagyok szokva,nem tudok mit csinálni.


A nyelv. Egyszer eldöntöttem hogy megtanulom a hindi nyelvet. De egyrészt nehéz és idegen,másrészt jóformán használhatatlan. Szeretném végülis beszélni, de magyar anyanyelvűnek születtem,8 évig angolt tanultam.


Szóval tényleg európai vagyok, hiába sok magyar vitatkozik ezzel, sőt néha "megtiltják" hogy európainak érezzem magam,mondván menjek vissza Indiába. De nem azért látom idegennek a keleti kutúrát,mert európainak gondolom magam. Azért gondolom magam európainak mert idegennek érzem magam a keleti kultúrát.


23/L

2019. jún. 29. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
34%
Hogy mi? Én meg az iszlám... Fent részleteztem,hogy az a kultúra a miénk amibe születtünk és felnőttünk, nem az amit akarunk vagy ami származásunk alapján "illene". A kérdésed is erről szólt,nagyon jól összefoglaltad, hogy egy mai magyarországi cigány ezer szállal kötődik az európai kultúrához, ezért európai embernek szàmít. Én európai nőnek vallom magam és akkor is az maradok ha a magyarok utálnak az iszlámok szerint meg hozzájuk kéne tartoznom.Ez nem döntés,hanem sors kérdése. Az identitást nem lehet csak úgy használni,abba születni,nevelődni kell...Pl.ha már az iszlámnál tartunk. Az iszlám engedélyezi a többnejűséget. De az számomra elfogadhatatlan. Sőt, tulajdonképpen az én identitás- szótáramban nincs benne a " többnejűség" . Megcsalás,bigámia szavakat alkalmazom rá,mert az számomra megcsalás és kész. Ez csak egy példa volt, sorolhatnám még....
2019. jún. 29. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
49%
Azért mert buták, nem tudnak a cigányok integrálódni, ami nem feltétlen az ő hibájuk.Egy normális cigányt ismerek, az is csak addig rendes, amíg érdeke fűződik hozzá. Azért van ennyi rasszista, mert vidéken folyamatosan lopnak akár a szomszédtól is, a saját gyereküket verik meg ordítják le az utcán, koszosak, büdösek, a viselkedésük tragédia és még sorolhatnám. 3 városban éltem meg egy faluban eddig, és mindenhol ez volt a helyzet Pest megyében. A környező nagyobb városok még rosszabbak, mert ott drogoznak is és belekötnek a magyarokba. Birom mikor a magyart rasszistázzák le, mikor a cigányok ugyan úgy köcsög magyaroznak és megkeserítik mindenki életét még a saját fajtájukat is. Nem vagyok kifejezetten rasszista, mert alapjárat nem utálom őket sem, sőt már a melegeket is elfogadom, de mikor folyton azt tapasztalom, hogy minden ismerősöm életét megkeserítik meg egynél több rendeset nem ismerek, akkor jogosan érezhetik magukat kirekesztve. Hozzátenném azt is, hogy senki nem foglalkozik komolyabban a cigányok helyzetével, hanem elintézik őket annyival, hogy adnak nekik valamennyi pénzt azt menjenek amerre akarnak. Szerencsétlenek így nem csoda ha nem tudnak kiszakadni a középkorból és egy állandó körforgásban élnek. A rasszizmushoz még annyi, hogy Trianon és a második vh után nem csoda, hogy még jelen van.
2019. jún. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
55%
ez hülye kerdes söt rasszisa kerdes...
2019. júl. 2. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is indiai vagyok!

2019. júl. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én is!
ápr. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!