Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mexikó már a vadnyugati...

Mexikó már a vadnyugati időszakban is ennyire veszélyes volt közbiztonság szempontjából, vagy csak jelen korunkra vált azzá?

Figyelt kérdés
engem még meglepett amik ott mennek és kerülnek videók napvilágra, korrupció, kartellek, véres leszámolások, olyan igazi senki sincs biztonságban érzés. ez mikor alakult ki, újkeletű dolog, vagy mélyen gyökerezik? tudom réghez nehezebb viszonyítani mert máshol is vad volt az a vadnyugat, na de hasonlóan?
2019. júl. 5. 21:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Semmi köze ennek a vadnyugathoz, Usa is vad volt, de ott mégsincs ilyesmi.
2019. júl. 5. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A droghoz van köze annak ami most ott van, nem máshoz.
2019. júl. 6. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Azért nem kell mindent pont úgy elhinni, ahogyan a sajtóban megjelenik. Én évek óta itt élek és kb a 80%-a a dolgoknak igen erős túlzás.

De van egy jó fordított példám. Kb 4 éve az egyik mexikói baráti házaspár Olaszországba utazott, majd írtak nekem egy e-mailt, hogy van szabad négy napjuk, Budapestre mennének, de látták a neten a sajtóban, hogy borzasztóan veszélyes hely, tele van bevándorlóval és magas a terrorfenyegetettség. Annyit mondtam nekik: “Biztos tudjátok, mi szokott megjelenni Mexikóról a nemzetközi sajtóban. Amennyi abból igaz, pontosan ez a helyzet a Budapestről szóló hirekkel is.” Nem is kérdeztek többet, boldogan átruccantak, azóta is egekbe dícsérik Magyarországot.

2019. júl. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
rajtad lepődtem meg utolsó a legjobban. évek óta ott élsz és nem vagy tisztában mi megy?nemkell elhinni? mi a... nem nemzetközi sajtóra gondoltam, hanem amik megjelennek videók a neten hogy kartellek darabolnak fel baltával nőket, és kínoznak halálra embereket miközben vidám zenét raknak be magnóról közben. ezek megtörténnek ott mai napig
2019. júl. 19. 23:29
 5/7 anonim válasza:
Kérdező: az utolsó megnyilvánulásod alapján elég egyszerű ember lehetsz, amik megjelennek Mexikóról annak a fele sem igaz!! Vagy csak fel van fújva az ott lakóknak semmi bajuk. Néha a drogbandák tagjai ölik egymást (akik amúgy nem mexikóiak) de amúgy nagyon boldogan lehet ott élni. 50 fős családom van kint. A legtöbbjük még egy kisebb lopás áldozata sem volt.
2020. máj. 4. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
tényleg egyszerű vagyok. nem tudom, ha Winkler Robi is ilyet szólt el hogy szívesen menne Mexikóba csak nem mer a kulturális helyzet miatt, jelenthet valamit (csak eszembe jutott egy példa) lehet csak túl sok kartelles leszámoló videót láttam azért dramatizálom túl
2020. máj. 4. 17:14
 7/7 anonim válasza:
Igen, nagyon túl van dramatizálod! Hidd el semmivel nem veszélyesebb mint itt. Mexikó egy nagyon nagy ország egész Nyugat-Európa elférne benne ahhoz képest meg nincs több gyilkosság, csak ott egy országon belül van itt meg ugyanakkora területen több országon belül.
2020. máj. 11. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!