Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyen külföldre költözni?

Milyen külföldre költözni?

Figyelt kérdés

Mennyi idő után jelentkezik a honvágy?

Nem terveztek hazaköltözni?


(Főleg messzebb menők érdekelnének, nem Ausztria vagy ilyesmi.)



2019. júl. 11. 22:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez egyéntől és helytől függ. Illetve ugyanaz az ember is egyik helyen jobban érzi magát és nincs honvágya hónapok után se, máshol meg nem érzi jól magát és már 1 hónap után honvágya van. (és itt most magamra (is) gondoltam)
2019. júl. 11. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagyon simán ment minden, de jött a honvàgy kb 1év alatt. Addig azért nem, mert párkapcsolatban voltam, a szakítást meg nehezen viseltem... Barátok otthon vannak, itt nem sok van. Szóval néha nagyon elkap a magány, és ilyenkor megígérem magamnak, hogy hazakõltözöm. De aztán felrázom magam, megyek tovább az utamon.

London, Anglia

2019. júl. 11. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Skóciában vagyok egyetemista, és imádok itt élni.

Néha jó lenne átölelni a szüleimet egy nehéz nap után, de látogatok, amilyen gyakran csak lehet. A magyar barátnőim szoktak nagyon hiányozni, de szerencsére itt sem vagyok magányos.

Nem, már munka ajánlatot is kaptam egyetem utánra, nem vágyom vissza. Idekint jóval több lehetőségem van.

2019. júl. 11. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagyon hamar jelentkezett honvágy, rájöttem, hogy Írország egy gyönyörű hely, azonban teljesen más világ, mint Magyarország vagy Németország (Münchenben éltem 15 hónapot). Azonban rendesen a honvágy több hónap után jelentkezett: hiányzott a családom, a legjobb barátom, a környék és a régi iskolám.

Még nem tudom sajnos, hogy mit szeretnék és hol. Tervben van, hogy visszemegyek Münchenbe, azonban a haza költözést azért sem szeretném egy alternatív megoldásnak, mert kevesebb lehetőségem van Magyarországon.

Érdemes kiköltözés előt jobban megismerni az országot, az embereket és a legfőbb szokásokat.

- egy 18 éves diák Dublinból

2019. júl. 11. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Mihago ***** válasza:
96%
Nekem ugyan nem jelentkezett! Kanadában élek már harmadik éve. Egyáltalán nem hiányoznak az őrjöngő, idegbeteg magyarok a furkálódásaikkal, a szemétkedéseikkel, a koszos utcák, a húgypatakos budapesti aszfalt, a lopkodás, a cigánykodás, az okoskodó hülyék tömege, a bunkók a szolgáltatóiparban, a jog- és létbiztonság teljes hiánya.
2019. júl. 12. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Két év után jelentkezett. Én Angliába költöztem ki. Kezdetben még nagyban elterveztem, hogy legalább fél évente hazalátogatok, de rá kellett jönnöm, hogy tanulás és munka mellett örülök ha 2 évente tudok látogatóba menni egy hétre. Sokszor hiányzik a család és a barátok, illetve ha látok egy ismerős strandolós képét, akkor elfog pár percre az irígység. Bár az itteni 20 fokos nyarat jobban bírom mint az otthoni 30 fölöttit.

Egyébként az ember még szokja és egy idő után már nem érzi azt, hogy külföldön van. Én nemsokára angol állampolgár leszek és már tényleg otthonom ak érzem az országot.

2019. júl. 12. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

A legjobb, ha a szűk családoddal költözöl, úgy a honvágy nem igazán vészes. Legalábbis én a szeretteimhez ragaszkodok, nem magához az országhoz vagy a szülő varosomhoz

Anyagilag sokkal jobb és szerintem munkakorulmenyekben is. Illetve sokkal nyugodtabb az élet, nem nyomjàk a szülészető propagandàt meg a többi agymosást, mint otthon. Én szeretem, de persze jó ha biztos nyelvtudással jössz. Az szokta elvenni az emberek kedvét inkább, ha nyelvi akadályok vannak.

2019. júl. 12. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Az eleje nehéz volt a nyelv, középfokú nyelvtudással is. Honvágy nem igazán jelentkezett. Mostanában évente találkozok egykori spotrttársakkal, akkor nosztalgikusan gondolkodok az együtt töltött idöre, de csak bele kell olvasni egy Magyar fórumba, vagy a gyik-en egy-két fröcsögést, és egyböl felébred az ember.


Ez a sporttársasdi müködik egyedül, mert ott az ember csak azzal a kevés norm´lissal találkozik, aki nem tud mindent jobban, és nem politizál.

2019. júl. 12. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ja, kimaradt, Niedersachesn, 9 éve.
2019. júl. 12. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem mondanám, hogy kifejezetten honvágyam van, bár jó néha hazamenni, inkább azt, hogy Írország nem az én világom és csak egy köztes állomás a szülőföldem és a végállomás között. Már szervezem a továbbállást. Engem leginkább az zavar, hogy itt az emberek túludvariaskodnak mindent, de ahogy megismered őket rájössz, hogy sokszor ez nem őszinte.
2019. júl. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!