Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Gáznak tartjátok az olyan...

Gáznak tartjátok az olyan embereket akik külföldön alapítanak családot és nem tanítják meg a gyerekeiknek a saját anyanyelvüket?

Figyelt kérdés
2019. júl. 22. 13:20
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
66%
Inkább szomorúnak tartom.
2019. júl. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
19%
Én sokkal szomorúbbnak tartom azt, ha egy magyarnak itt, Magyarországon nem tanítják meg a magyar nyelvet, és ezért kénytelen argóban és hibásan beszélni.
2019. júl. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 A kérdező kommentje:

2-es, mi a baj a magyarommal? Már 31 éve beszélem, és éppen egy olyan munkám van ami ezzel kapcsolatos. Soha nem volt panasz a minőségre.

Illetve még az érdekelne, hogy mitől vagy olyan frusztrált, hogy úgy érzed, jól oda kell mondani egy random idegennek a neten. Valami baj van?

És ettől most jobb lett neked? Megkönnyebbültél? Mert akkor már megérte. Komolyan.

2019. júl. 22. 14:28
 4/47 anonim ***** válasza:
33%

3 hiba van a kérdésedben.

Nem rosszindulatból írtam, hanem azért, mert pont erre kérdeztél rá, és közben te is képtelen vagy normálisan beszélni magyarul.

2019. júl. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 A kérdező kommentje:

Én azért érzem a rosszindulatot. Az hogy képtelen vagyok normálisan beszélni magyarul, egy rendkívül rosszindulatú megjegyzés. Egyrészt nem ismersz, nem tudhatod hogy hogy írok vagy fogalmazok, amikor "tétje van", és nem egy komolytalan weboldalon írok, ahol a legtöbben úgy írnak, hogy ki sem lehet bogozni hogy mit akarnak, másrészt pedig abból hogy hogy írok, nem tudhatod hogy hogy beszélek. Nincs tájszólásom, tisztán ejtem a szavakat, tökéletesen beszélem az anyanyelvemet. A kérdés erre vonatkozott, nem a helyesírásra.

És az nem engem minősít, hogy azzal vezeted le a frusztrációt, hogy belém kötsz. Ha nem tudsz vagy nem akarsz a kérdéshez semmit hozzátenni, akkor mi értelme erre energiát és időt pazarolni?

Persze, mind csináltunk már ilyet, értem én hogy sok a stressz, de vannak ám sokkal jobb módjai is a levezetésnek. Ami nem destruktív.

Mindenesetre ha akár egy apró elégedettséget is éreztél miközben jól odamondtad, annak én csak örülök. Néha jól jön az embernek ha kicsit kiadhatja az elfojtott dühét, akkor is, ha pontosan tisztában van vele hogy nem arra irányult akire ráöntötte.

2019. júl. 22. 14:41
 6/47 anonim ***** válasza:
28%

Ha tényleg jól tudnál magyarul, akkor eleve képes lettél volna 𝐞𝐠𝐲 mondatot hibátlanul leírni.

Főleg akkor, ha pont erre irányul a kérdésed.


Az meg, hogy a weboldal mennyire komoly, ebből a szempontból senkit sem érdekel. NEKED MAGADNAK van egy normád, igaz?

Arról nem is beszélve, hogy komolytalan oldalon miért kérdezel? Miféle válaszokat vársz ott?


És még mindig nem javítottad ki a hibáidat, pedig már azt is tudod, hogy hárman vannak.

Van egy olyan érzésem, hogy te is egy olyan ember vagy, aki sose hibázhat. Mindenki más hibás (lásd a kérdésed is) - de te nem.


Ami pedig engem illet, ha már ilyen kíváncsi vagy rá: köszönöm, nincsen olyan problémám, mint neked. Én sem örülök a nyelvrongálásnak, de pl. veled ellentétben én azzal kezdem, hogy ÉN MAGAM is odafigyelek arra, hogy jól beszéljek.

Igen: komolytalan fórumon is.

Igen: akkor is, ha senkit sem érdekel.

Igen: még akkor is, ha +1 percet rá kell szánnom, hogy átnézzem, amit írtam.


És mint mondtam: most is 𝐜𝐬𝐚𝐤 azért írtam, mert kifejezettem erről szólt a kérdésed, és közben te magad is hanyagul kezeled a témát.

2019. júl. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
61%
Nem gáz. A magyar csak egy nyelv a sok közül, aminek akkor van haszna, ha Magyarországon élsz. Sokkal előrébb lesz, ha valami tényleg hasznos világnyelvet fog megtanulni, ami értelmes is. Senki nem kérte, hogy milyen nemzetiségű legyen...
2019. júl. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 A kérdező kommentje:

Akkor elmondom újra, hogy nem a helyesírásról szólt a kérdésem, értelmezni kéne. A magyar beszédről szólt. Ha van egy ismerősöd aki nem magyar állampolgár, de megtanult magyarul, akkor ő tud magyarul. Úgy, ahogy. Persze hogy nem tökéletesen, de érti és beszéli a nyelvet.

Komolytalan weboldalon azért kérdezek, mert én nem vagyok olyan önérzetes, szorongó, karót nyelt mint amilyennek téged látlak, én szeretek komolytalankodni :) Sem magamat, sem az életet nem veszem olyan komolyan, és semmiképpen nem húzom fel magam a magadfajta trollokon :) Sőt, még azon sem, ha valaki tényleg nagyon érthetetlenül ír, mert tudok magyarul, ha nagyon akarom, ki tudom bogozni hogy mit akar. És ha már itt tartunk, te miért válaszolsz egy komolytalan weboldalon egy komolytalan kérdésre? Főleg ha csak felhúzod magad rajta?

És nem, nem fogom kijavítani a hibáimat, ha annyira zavar akkor nyugodtan megpukkadhatsz tőlük. Nézegesd csak, amíg az őrületbe nem kergetnek :)

Tudom hogy te tökéletes vagy, egyszerűen nem tehetsz róla. De tudod mi többiek nem vagyunk azok. Hibázok (lényegtelen hogy ezért vagy azért) és vállalom, na erre varrjál gombot :) Azért nehéz lehet egy ilyen tökéletlen világban egyedüli tökéletesként élni a sok hülye között.


Azért meg külön köszi hogy ezzel a kis hisztiddel kinyírtad a kérdésem :D

2019. júl. 22. 15:05
 9/47 anonim ***** válasza:
28%

E szerint te úgy gondolod, hogy ha valaki nem tudja jól a saját anyanyelvét, az sokkal kisebb probléma, mint az, aki külföldre kerül, és a gyerekének ezt nem tanítja meg.

Én ezt másképp gondolom.

Lássuk:


- aki külföldre kerül, és ott meg tudja vetni a lábát, abban biztos lehet, hogy a 2. generációtól kezdve az életben soha senki nem fog visszakerülni ide.

Ezt nyugodtan veheted 100%-nak.

Tehát akkor 𝐞 𝐦𝐢𝐚𝐭𝐭 biztos nem lesz szüksége a nyelvre.

A másik dolog, ami még szóba jöhet, hazánk jó hírének a terjesztése.

Ebben viszont sokkal fontosabb az, hogy valaki milyen ember, hogyan viselkedik, és főleg: hogyan vélekedik a szülő országáról?

Milyen hírét terjeszti?


Abban biztos lehetsz, hogy aki mostanában megy ki, az nem kifejezetten jó képet fog alkotni erről az országról.

E mellett meg már annyira mindegy, hogy a gyereket megtanítja-e a nyelvre...


és még egy dolog: tegyük fel, a gyerek megtanulja. Használni azt már nem igazán fogja, legfeljebb néha, hobbiból, magyar közösségekben.

És az unokának már nem tanítja meg, mert addigra már maga is alig beszéli.

Tudod, a nyelvnek feleződési ideje van, és az kb. fél év, ha nem használják.

Úgyhogy akármit is teszel, max. 30 évre tolhatod ki a magyar nyelv elmúlását az adott családban.


- Lássuk a másik oldalt: 𝐮𝐠𝐲𝐚𝐧𝐞𝐛𝐛𝐞𝐧 a kérdésben mennyit számít az, ha valaki hanyagul és rosszul beszéli az anyanyelvét?

ÉG ÉS FÖLD!

És hiába mondod az, hogy "de még így is érthető".

Nem.

Te még érthető vagy, mert a te szüleid még nyilván odafigyeltek magukra.

De a te gyereked már olyan lesz, mint a hülyék paradicsomában:

[link]

Mivel a TE rossz szintedről romlik majd le még tovább.

És ennek a folyamatnak NINCSEN vége!

Van már itt az oldalon is néhány ember, akinek egyszerűen nem lehetett megérteni a kérdését, annyira nem tudnak magyarul.


És igen: ÍGY fog kipusztulni a magyar nyelv és a nemzettudat is. Már félig ki is pusztult.

Nézd meg pl. az erdélyieket: már ők is jobban tudnak magyarul, mint a hazaiak.

Mert ott még őrzik a hagyományokat.

Téged meg már ez nem érdekel.


Csak akkor tudnám, hogy a külföldre szakadt hazánkfiai miért zavarnak?

Elárulnád?

2019. júl. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 A kérdező kommentje:

Ne haragudj, de hol mondtam hogy zavarnak? Megint nem értelmezed amit olvasol. Feltettem egy kérdést, nem foglaltam állást.

Nem tudhatod hogy én mit gondolok az ilyen emberekről. Az is lehet hogy elítélem őket, de az is lehet hogy külföldön vagyok, kicsi gyerekeim vannak, és azon gondolkodom hogy bezavarjam-e őket második nyelvvel.

2019. júl. 22. 15:42
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!