Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyen oldal a Scribd, legális...

Milyen oldal a Scribd, legális vagy nem, esetleg mindkettő? A Bioenergetic magyar oldalról jutottam oda, bele lehet nézni online az általuk kiadott könyvbe. Lent folyt.

Figyelt kérdés

Más könyvek viszont teljes egészében is fel vannak töltve.


Szóval ez legális vagy illegális oldal?


Elvileg 30 napig ingyenesen lehet használni. Ennek mik a feltételei?


Köszi előre is!



2019. júl. 23. 07:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

maga az oldal legális, és elég jól kiszűrik az illegálisan feltöltött jogdíjköteles anyagokat.

nyugodtan próbáld ki 30 napig, bármikor lemondhatod.

2019. júl. 23. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Kétségtelen, hogy van pár könyv, amibe belenéznék, viszont egyelőre nem szeretnék előfizetni.


Arról tudsz valamit esetleg, hogy ha regisztrálnék - meg kell adni számlaszámot - pl. akár 3 hét után is lehet törölni az accountot vagy hogy működik?

2019. júl. 23. 08:24
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

"Elég jól kiszűrik." Az évszázad humora, de hát még az elején vagyunk az évszázadnak, lehet még jobb sutka. Nézzünk szembe a tényekkel, alapos érvágás az a szerzői jogoknak. Én már nagyon sok mindent töltöttem le onnan, gonosz módon.

Pontosabban alapos érvágás lenne, ha az adott könyv valaha újra ki lenne adva. Szerintem ezrét nem nyomják nagyon a szerzők, vagy jogutódjaik. Például egy 1970-ben írt szakkönyv, aminek szerzője 2008-ban meghalt, már senkit nem érdekel annyira, hogy 500 példány elfogyjon belőle. A scribden meg letöltik harmincan, mert nekik szükségük van rá. Ez nagyon kultúrosan hangzik, de hát aa szerzi jog... Az IEC nagyon drágán adja a szabványokat, a magyar szabványügyi testület is féltékenyen őrzi a jogait, de a scribd tele van szabványokkal, még ha azok egy része a szerb vagy búr nyelvű változat is.


Amerikában a fair use kifejezés alá próbálják meg behúzni magukat a feltöltők, melyiknek egyik sarokköve az, hogy nem akar belőle pénzt csinálni a feltöltő, szakkönyvnél is kicsit más, mint regénynél, stb.


A scribd egyébként világosan leírja, hogy ha sípol a jogtulajdonos, akkor leveszi az anyagot (ha kétszer sípol, akkor ki is vág örökre), és egyébként meg békésen tökmagozva nézi, ha a feltöltőt esetleg perbe fogja a szerző.


Ne álnaivkodjatok itt.

2019. júl. 23. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszi a részletek, én tényleg ilyen vagyok, nem álnaívkodtam... nem vágom én az ilyesmit.
2019. júl. 23. 20:01
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Csak egy kérdés, neked a számítógépen minden szoftvered legáis, és minden kép, ami a gépeden megtalálható, a szerző engedélyével került rá? :)
2019. júl. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Pingom sincs... nemhogy gépem...Ez nem az én gépem. Amúgy Linux van ezen a számítógépen, annyit tudok.
2019. júl. 23. 22:14
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Scribd-en vannak kategóriák: Books, Audiobooks, Articles, Sheet Music, Podcasts, Snapshots, és Documents. A Documents között vannak a "szerzett" tartalmak.


Ingyenesen is simán lehet használni (eldobható e-mali címmel is enged regisztrálni). Könyv esetében 5 documentumot kell feltölteni cserébe (bár nem mindig van ilyen opció), documentum esetében megy csak egyet. Az viszont lehet az 5.-es Nobel-díjról írt esszéd is, vagy máshonnan "szerzett" tartalmak.

2020. ápr. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
5 documentumot kell feltölteni *egy letöltésért cserébe
2020. ápr. 23. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Bankszámlaszámot nem kötelező most megadni?
2020. ápr. 24. 03:25
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem. (Direct megpróbáltam neked).


Google-be beírod hogy "scribd".

Rámész az első találatra.

Itt írja a 30 napos triálját...

Fent, jobb felöl: Sign in.

Alul írja, hogy "New to Scribd? Sign Up". Itt rányomsz a "Sign Up"-ra.

"Sign Up with Email".

Kitöltöd ezeket: Name, Email, Password.

Majd "Sign in", s kész is.

Utánna előhozza, hogy "Activate your free trial", de azzal nem kell foglalkozni.

Rámész balfelől fennt a Scribd logóra (s névre), s indulhat a mandula. :)

Most tudsz könyvjelzőzni, letölteni, stb.

Ha ezt telefonon csináltad, pl a Samsung gyári böngészőben, akkor: 3 vonal -> Asztali verzió, s a jobb felső sarokban (ember kép, nyilacskával) tudod megnézni a mentett dolgaid, feltöltéseid, vagy a beállításokat. (Public Profile, Ducument uploads, Account Settings)

A "Public Profile" -> "Saved"-nél vannak amiket bekönyvjelzőztét.

Ha megtaláltad azt amit le akarsz tölteni, akkor rányomsz a "Download Now"-ra (címe alatt), Akkor előhozza a 30 napos triált (megint...), majd kicsit lejjeb írja, hogy "Upload a document to download for free", az alatt meg rányomsz a "Start Uploading"- ra, majd megint "Upload". Kiválasztod a fájlt (gépen be is lehet húzni egy mappából), majd "Submit"

Ez után meg előjön, hogy miben akarod letölteni azt amit le akartál (PDF, TXT, stb). Kiválasztod (pl "Download PDF" s kész.)

Ha nem indult el a letöltés akkor meg "Try again"


Regisztrálni TempMail-os e-mail címmel is lehet. (Ha nem akarod belekeverni az eddigi életed :) )


Ha törölni akarod a fiókod: emberfej -> "Account Settings" -> (legörgetsz) "Delete Your Account" -> "Yes, Delete My Account" -> "Submit"

2020. ápr. 24. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!