Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Miért nem jó érzés írni?...

Miért nem jó érzés írni? [novellát]

Figyelt kérdés

Nagyon szerettem írni, és most is nagyon szeretek. Élvezem hogy bárhova kerülhetek, bármit létrehozhatok és alakíthatom, és maga az érzés hogy alkottam valamit valami természetfeletti.


Viszont mostanában nem megy. A laptopon és telefonon egy jegyzet programban szoktam írni, egy "alkotások" című mappába. És ahogy egyre többet írtam, egyre kevesebb kedvem lett újra írni.


Úgy érzem a következő mű csak egy lesz a sok közül, csak egy értéktelen semmi, hisz annyi másik alkotás is van a világon. Úgy érzem nem számít az én alkotásom...


Gondoltam kezdek weboldalt ahova kiraknám, de nincs erőm, mert talán sok ember nézné idővel, de akkor sem.. Akkor sem érzem, hogy számítok. Hogy számít a sok emlék, érzés, gondolat, hisz elmúlik, és úgyis újra és újra igyekezném őket megörökíteni, de a végén már felhalmozódik, és értéktelen lesz az egész. Vagyis.. Hát nem igazán értem én sem saját magam. Csak ezt érzem.


Szeretném érezni, hog, számítok, és számít amit én alkotok.


Bármilyen segítséget szívesen fogadok.

Köszönöm.



2019. aug. 20. 22:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Alkotói/magánéleti válság?
2019. aug. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A valódi alkotókból - értsd: akik annak születtek - mint a gyöngykagylóból a gyöngyszemek úgy születnek a műveik. Tudják, hogy a műveik jók és akkor is írnak, ha csak az asztalfióknak írnak. Létezik alkotói válság, létezik depresszió, de ha tudod, hogy a műveid jók, akkor túl is tudsz ezen jutni. Soha ne másoknak vagy mások kedvéért írj, csak belülről. Ami jön. Az az igazi alkotás.
2019. aug. 20. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%

Szia!


Szerintem a problémádra az lehet talán a legjobb megoldás, hogyha megmutatod az írásaidat a legközelebbi barátaidnak, esetleg a családtagjaidnak. Előbb-utóbb lesz egy kis közeli olvasói bázisod, akikkel akár meg is tudod akár tárgyalni az írásod cselekményét, és ha már 1-2 embert leköt az írásod, akkor az szerintem már fog adni akkora lelki energiát, hogy tovább folytasd ezt a tevékenységedet, ez talán megadja a számodra hiányzó "számítok" érzést.

2019. aug. 20. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mutasd meg pár embernek az írásod, vagy tedd fel valahová, biztos lesz valaki, akinek számít.

Esetleg ha van rá lehetőséged,akkor menj el egy jobb agyféltekés kreatív írás táborba/tanfolyamra. Ott jó a közösség,meg magadból is kihozol valami nem vártat. (Tapasztalat :D)

2019. aug. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
100%

#Kerdezo


Miert ne szamitana? ahogy irtak masok (valaszolok) is, ha teged boldogit irasod akkor maris szamitott

de barki mast is boldogithatott - akkor is szamitott

az ido, az elmullas meg ne zavarjon, minden elmullik ez az orokkevalosag resze, ahogy a maradandosag is, bizony keresd meg ujra ha elvesztetted volna, de ezt nem lehet igazabol csak elfordulni Tole


Xy4

2019. aug. 22. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszotokat.
2019. aug. 22. 10:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!