Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Művészeti akvarell festékből,...

Művészeti akvarell festékből, melyiket preferáljátok?

Figyelt kérdés
Ár / érték, azaz ár / minőség arányban, melyik a legmegfelelőbb szerintetek?

2019. szept. 11. 14:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Én még soha nem használtam drága művészeti kategóriába tartozó akvarell festékeket. Nekem teljesen megfelelő az átlagos árkategória. Leginkább a Faber-Castell-t kedvelem, de igazán kiváló a Pannoncolor is. Egyes színek vagy technikák estében hol egyik, hol másik a jobb választás.
2019. szept. 12. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Avval egyetértek, a technikáktól és színválasztástól függ, milyen márkát jobb használni.

Nem feltétlenül a drágább a jobb választás! Vannak olyan alkotásaim, melyeket gyerek, ill. kamaszkoromban, majd fiatalon készítettem 20-25 éve és mai napig őrzik a színeket. De vannak 1-2 éves darabok, amik megfakultak. Sajnos még utóbbiakról sem tudom, milyen festékkel, milyen papírra készültek, nemhogy a régiekről. Manapság rá szoktam írni a képek hátuljára (ha nem felejtem el). Így pár év alatt majd kitapasztalom, melyik volt jó választás.


Persze, az alapanyagválasztást meghatározza az aktuális pénztárcaállapot, illetve hogy éppen mit lehet kapni. Pl. nyaralásnál elfelejtettem vinni magammal és a lidl-ben vettem ecseteket, akvarellpapírt festéket pedig egy írószerboltban. Az alkotás élvezete viszont így is meg volt! :) A papírtömb kicsit túlságosan össze volt ragasztva, nehezen vált el egymástól, de minőségre tök jó. Ecseteket már többször vásároltam lidl-ben, aldi-ban, a legtöbb megfelelő minőségű és tök jó árban vannak. Az olajfestékek viszont kegyetlenül pocsék minőségűek náluk! Gyerekeknek sem ajánlom!

Mint a legtöbb terméket, a művészeti anyagokat, kellékeket is olcsóbb Szlovákiában, Horvátországban megvásárolni. Sőt, Franciaországban is jutányosabban vettem, mint itthon. (kb. 30 százalékkal olcsóbban)

A drágább akvarellfestékekből leginkább a Sakura Koi a kedvencem. Kipróbáltam már a Talens Van Gogh-ot is, de csak egy-kettő színt. Szépek, élénkek. Kissé aktívabban voltak, mint amit megszoktam, de nem vészes. Van egy 12 darabos Derwent is, amit ajándékba kaptam. Szerintem, az is nagyon jó!

Nagyon izgatja a fantáziámat a Finetec Pearlcolors fémes hatású festékek. Szívesen kipróbálnám, de még nem tudom, mit lehetne alkotni ezekből, még emésztem az ötletet. :)

Tudtok olyan üzletet Budapesten, ahol ki lehet próbálni ezeket?

2019. szept. 13. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Én egy jó pár márkán túl vagyok már. Néha még visszanyúlok a több éves olcsó sulis festékeimhez. Koh-i-noor és Pelikán márkájúak. Főleg a Pelikán palettámhoz. Ilyen hatalmas kék és kb 22 szín van benne. Ezekhez inkább akkor nyúlok amikor nagyon tömör és erős színeket akarok használni. Ez a halvány és nagyon vizes technikákhoz nem jók.

Beruháztam drágább és minőségibb festékekre mert tény, hogy ezek az olcsóbb festékek azért mégsem valami jók.

Van egy fadobozos Umton szettem ami 54 darabos. Az ára elég húzós volt (25 ezer forint) Elég sokáig spóroltam rá. Szóval nagyon szép és tartós színei vannak. Bár nekem még sose fakult meg egyetlen festményem sem. Rengeteg szín van benne amit imádok, viszont van olyan ami olyan pigmentált, hogy agyon kell vizeznek ha halvány színt akarok, míg van benne olyan szín is amit egyszerűen nem tudok rendesen használni mert nem elég pigmentált, fakó, halvány. Ár-érték arányban rendben van, tekintve, hogy a szilkés ugye (kis tégelyben van és nem tubusban) a darabonkénti ára úgy 460ft-ra jön ki.


Aztán vannak Winsor&Newton festékeim. Ezek is szilkések. Van egy 12db-os szettem amit egybe vettem, járt hozzá egy kis ecset is. Vettem külön még 14 db színt hozzá. Szóval van 26db színem. A legtöbbet ezeket használom. Oda meg vissza vagyok értük. Rendkívül könnyű és jó dolgozni vele. Gyönyörű színei vannak. Ár-érték arányban szerintem ezek a legjobbak. Ezek is eléggé drágák viszont, ezekre pontosan nem emlékszem, hogy mennyibe kerültek sajnos. Ha beruházol egy drágábbra akkor én csak is ezt ajánlom.


Azt hozzáteszem, hogy ami másnak bejött, az lehet neked nem fog. Neked kell kitapasztalni ezeket. A minőségi festék mellé minőségi ecsetek és papír is kell. Kizárólag akvarell papírra dolgozz, abból a 300g-os a legjobb. Ecsetek terén nekem van 2db munkácsi ecsetem amiket agyonhasználtam már. A legjobbak amiket vettem. Van még lidlis ecsetem, ezek olcsók és ahhoz képest elég jók. Van wishől rendelt víztartályos ecsetem, és holland 100ft-osból vett ecseteim is amik szuperek.

2019. nov. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
St. Petetsburg White Nights drágának drága de mindenben tökéletes
2020. aug. 9. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!