Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Kultúra és közösség » Művészetek

A kérdés

Művészeti akvarell festékből, melyiket preferáljátok?

Ár / érték, azaz ár / minőség arányban, melyik a legmegfelelőbb szerintetek?

Keress kérdéseket hasonló témákban: akvarell, festék, vízfesték, festészet, alkotás, Sakura, Van Gogh, Petersburg, Finetec

szept. 11. 14:10  Privát üzenet  

A válaszok
Én még soha nem használtam drága művészeti kategóriába tartozó akvarell festékeket. Nekem teljesen megfelelő az átlagos árkategória. Leginkább a Faber-Castell-t kedvelem, de igazán kiváló a Pannoncolor is. Egyes színek vagy technikák estében hol egyik, hol másik a jobb választás.

A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/2Időpont szept. 12. 19:59 Privát üzenet

Avval egyetértek, a technikáktól és színválasztástól függ, milyen márkát jobb használni.

Nem feltétlenül a drágább a jobb választás! Vannak olyan alkotásaim, melyeket gyerek, ill. kamaszkoromban, majd fiatalon készítettem 20-25 éve és mai napig őrzik a színeket. De vannak 1-2 éves darabok, amik megfakultak. Sajnos még utóbbiakról sem tudom, milyen festékkel, milyen papírra készültek, nemhogy a régiekről. Manapság rá szoktam írni a képek hátuljára (ha nem felejtem el). Így pár év alatt majd kitapasztalom, melyik volt jó választás.

Persze, az alapanyagválasztást meghatározza az aktuális pénztárcaállapot, illetve hogy éppen mit lehet kapni. Pl. nyaralásnál elfelejtettem vinni magammal és a lidl-ben vettem ecseteket, akvarellpapírt festéket pedig egy írószerboltban. Az alkotás élvezete viszont így is meg volt! :) A papírtömb kicsit túlságosan össze volt ragasztva, nehezen vált el egymástól, de minőségre tök jó. Ecseteket már többször vásároltam lidl-ben, aldi-ban, a legtöbb megfelelő minőségű és tök jó árban vannak. Az olajfestékek viszont kegyetlenül pocsék minőségűek náluk! Gyerekeknek sem ajánlom!

Mint a legtöbb terméket, a művészeti anyagokat, kellékeket is olcsóbb Szlovákiában, Horvátországban megvásárolni. Sőt, Franciaországban is jutányosabban vettem, mint itthon. (kb. 30 százalékkal olcsóbban)

A drágább akvarellfestékekből leginkább a Sakura Koi a kedvencem. Kipróbáltam már a Talens Van Gogh-ot is, de csak egy-kettő színt. Szépek, élénkek. Kissé aktívabban voltak, mint amit megszoktam, de nem vészes. Van egy 12 darabos Derwent is, amit ajándékba kaptam. Szerintem, az is nagyon jó!

Nagyon izgatja a fantáziámat a Finetec Pearlcolors fémes hatású festékek. Szívesen kipróbálnám, de még nem tudom, mit lehetne alkotni ezekből, még emésztem az ötletet. :)

Tudtok olyan üzletet Budapesten, ahol ki lehet próbálni ezeket?

A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/2Időpont szept. 13. 10:54 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Milyen színes ceruzákat vegyek? (pasztell, akvarell vagy színesceruza)
Miért nincs saját ötletem festéshez?
Akvarell képek is lehetnek értékesek vagy csak az olaj? Tehát mi tesz értékessé egy festményt?
A tempera száradás után oldható vízzel?
Ha lealapozok feketére egy festővásznat akril festékkel, száradás után rá tudok festeni akvarell festékkel és foszforeszkáló festékkel?
Az enyves ragasztószalagot hogyan kell eltávolítani a papírról? Szimplán le kell húzni ha megszáradt az akvarell papír? Még sosem használtam de szeretném kipróbáln. (:

Kérdések a Kultúra és közösség rovatbólKérdések a Művészetek rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!