Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Miért ilyen ocsmány a modern...

Miért ilyen ocsmány a modern művészet?

Figyelt kérdés

2019. szept. 23. 21:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
30%

A mai tömegbirkának nincs már igénye a szép, igényes, elgondolkodtató dolgokra, csak a szarra. A megélhetési művészek pedig ennélfogva szart fognak gyártani.

Kereslet-kínálat törvénye.

2019. szept. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Azt hallottam azért, mert már a posztmodern kornál tartunk. Én nem értek az ilyesmihez, de lehet benne valami. Képzeld el, hogy akarmekkora művész is lennél, az embereknek csak te számítasz és nem az amit teszel. Vagyis akik utálnak azoknak minden amit odaraksz szar lesz, akik szeretnek, azok meg akkor is kitüntetnek ha odaszarsz valahova. Kire, mire reflektálnál a műveiddel úgy, hogy az eldobott labdád soha nem pattan vissza, csak repül ki a semmibe, és neha leköpik, néha megtapsolják? Talán ezt látjuk most "ocsmánynak" talán ez inkább csak a semmilyen válasz a semmirre.
2019. szept. 23. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
29%

Az ocsmány szó nehezen értelmezhető, na meg a modern művészet kifejezés is :)


Szerintem pl. ez a 2014-es kép nem ocsmány. Szerinted?


[link]

2019. szept. 24. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 tgt ***** válasza:
96%
A művészetnek nem az a célja, hogy a szobád falát szép képek díszítsék, összhangban a kanapéd színével, vagy hogy vacsora közben lágy, andalító zene varázsoljon el. A művészet a világra reagál, hatni akar rád, provokálni, felkavarni, elgondolkodtatni. Ezért lehet, hogy néha nem „szép”, hanem felkavaró, nehezen emészthető. De ez a dolga.
2019. szept. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 33/6 válasza:

Ha észrevetted, a hazugság, vagyis inkább a megtévesztés korában élünk. Még a háborúk is a nagy megtévesztés-meccs részei, és a gyógyászat is az egészségiparnak engedve torzult. Miért pont a művészet lenne kivétel?

A művészetek is kamuznak, csak azokba legalább nem hal bele senki.

Az első néhány ocsmány kunszt után (ami még valóban kunszt volt, főleg a bátor fricska miatt, amivel meghökkentette a világot, nekem Duchamp meg Warhol ilyen, meg még azért többen is) gondolhatod hányan gondolták, hogy ó, ilyet én is tudok, ha a hülye közönség beveszi, akkor nosza, gyártsunk sokat! Nem merik elhinni, hogy értékes? Próbáljuk akkor kapásból mocsok drágán!


De egyébként is tök uncsi lenne az egész, ha kizárólag hiperrealista, esztétikus látványok jellemeznék a művészeteket. Nekem tetszenek például Jackson Pollock képei, csak éppen milliószorosan túlárazottak, hülye aki ennyit áldoz rájuk.

2019. szept. 25. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
entartere kunst, már megmondta egy légybajszos bácsi is előttem.
2019. szept. 26. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
2019. szept. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Szávai István ***** válasza:
47%
Ez olyan, mint ha azt mondanád, milyen ocsmányak az állatok. Van ocsmány is, meg gyönyörű is. Művészetekben hasonlóképpen. Kinek mi a szép és mi az ocsmány. Két hasonlattal élnék. Ami az egyiknek a szeretkezésben orgiasztikus élmény, az a másiknak undorító, soha nem tenné. A másik: Van olyan dolog, ami nélkül nem tudnál élni, természetes része az életednek, de ha kiköpöd magad elé az asztalra, undorodsz tőle. ( A nyálad) Hát, valami ilyesmi a modern művészet egynémely alkotása is.
2019. szept. 29. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
# 8 Nézd, vannak nagyon tehetséges modern művészek, de általában a legtehetségtelenebb üres sz@rokat támogatják és finanszírozzák a művészeti létesítmények. Mélyebb jelentést akarnak belelátni valamibe ami nem jelent egyáltalán semmit. A modern művészet szó szerint szemét. Színes négyzetek vagy körök vagy foltok festése nem művészet. Ha egy balett táncos szándékosan elzanyál az nem művészet. Egy szikla nem minősül művészetnek akkor sem ha 10 millió dollárt ér. Egy hullahopp karika alakú utcai lámpa nem művészet akkor sem fél milliót dollárt ér. A modern művészet nem gazdagítja a kultúránk, épp az ellenkezőjét teszi, és azok akik ezt a fajta modern művészetet támogatják ellehetetlenítik számukra, hogy olyan modern művészi alkotásokat élvezzünk, amiket olyan emberek készítettek akiknek tényleg van tehetségük.
2019. szept. 29. 20:33
 10/15 anonim ***** válasza:
Röviden és tömören, azért mert lélektelen. Azok az alkotók akik szívüket, lelküket beleteszik a munkájukba, azok csodákat teremtenek. Akik viszont lelketlenül dolgoznak, azoknak a munkája egy rothadt gyümölcs. Ez mindenre igaz, nem csak a művészetekre. Egy angyali világban minden szép és jó, egy ördögi világban minden lepusztult és halott.
2019. szept. 30. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!