Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Miért szeretnek sokan rajzolni?

Miért szeretnek sokan rajzolni?

Figyelt kérdés
Én is.. szerettem rajzolni, de aztán elkezdték mondani, hogy "legyen arányos, térbeli, úgy nézzenek ki a tónusok látszódjon, hogy merről jön a fény" (és ha nem akkor el van rontva?) és onnantól már nem élvezet nekem rajzolni. Elvész a kreativitásom. Mások szerint nagyon kreatívak, humorosak a rajzaim, de valamiért azzal a hozzáértőek nem tőrödnek. A Mona Lisa meg ilyenek nekem nem célom, én azt pl. nem szeretem.

2019. nov. 5. 18:46
 1/5 A kérdező kommentje:

De ilyeneket szeretek rajzolni.

[link]

2019. nov. 5. 18:57
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha nem megrendelésre (vagy suliban jegyre) rajzolsz, akkor ne foglalkozz senkivel, azt csináld, ami neked tetszik. Nekem pl semmi tehetségem, ált csak tekergő kígyóvonalakat “rajzolok”, de azt igenis szeretem, mert kikapcsol. Teszek rá, kinek milyen “művészi szempontból”, mert nem azért rajzolok, hogy másnak megfeleljen.
2019. nov. 5. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én szinte minden nap rajzolok. ennek ellenére nagyon béna vagyok. Ennek nagyrészt az az oka, hogy iszonyat rossz a szemem és nincs térlátásom sem. Meg az, hogy lusta vagyok megtanulni rendesen mindent :D

De a lényeg, hogy nem azért rajzolok, hogy másnak tetsszen, vagy lájkolgassa. Azért rajzolok mert szeretem csinálni. Szeretek létrehozni valamit, papírra vetni ami a fejemben van. Szeretem a papír illatát. A különböző eszközöket, ecseteket, tollakat. szeretek kísérletezni. És iszonyat jó érzés időnként elővenni a régebbi vázlatfüzeteket és visszaemlékezni a régi időkre. Minden rajz egy emlék és sokkal többet ad mint egy fénykép. Mert mikor ránézek nem csak a történések jutnak eszembe, hanem minden amit akkor éreztem, gondoltam. Én ezért szeretek rajzolni.

2019. nov. 5. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ugyan azok az emberek akik téged kritizálnak, istenítik Picasso-t és Van Gogh-t. Ne foglalkozz a véleményükkel. Ha nem a realizmus érdekel, akkor hajrá, alakitsd ki a stílusod.
2019. nov. 6. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha nem akarod mások véleményét hallgatni, ne mutasd meg nekik. Egy szakmabeli nyilván a fentebb leírtakat fogja figyelembe venni. Nekem pl. nem tetszik, amit linkeltél, de mindenkinek más a stílusa, ne azért rajzolj, hogy másnak meg a hozzáértőknek tetszenek, hanem, hogy neked.
2019. nov. 19. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!