Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Ti mit gondoltok a tetovált...

Ti mit gondoltok a tetovált lányról? Millennium trilógia? Az első rész után azt hittem a főszereplő drogos, azért követeli a 6000 koronát, és nem lesz a második részben.

Figyelt kérdés
film, Sigorney, thriller, skandínáv, violance, francia, film, játékfilm,

2019. nov. 6. 10:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Èn nem rég olvastam az elsö részét el, most a második közepénél járok.


Kérdésed elég kusza nem is értem teljesen.

Ki a föszereplö? Mert, hogy az elsö részben mind Blomkvist és mind Salander föszereplöként van. Nem tudnám megmondani, hogy ki a kevésbé föszereplö.

Ès a könyv egy ici picit sem említi, hogy drogos lenne. Talán valahol van benne, hogy néha kipróbált ezt azt, de drogosnak egy kicsit sem nevezhetö. Igazából egy speciális személyisége van, és ez lesz majd a második részben részletezve.

Milyen 6000 koronát? A laptopra? Ami miatt megeröszakolják brutálisan? A saját pénzéért könyörgönie kell?

Habár a filmet nem néztem de a könyvben ezek a dolgok amiket kérdezel, leírsz mellékesen szerepelnek.

Nem a 6000 korona a lényeg, hanem, hogy megeröszakolják brutálisan. Ès nem a drogozás a lényeg, hanem, hogy más mint egy átlagos ember...

2019. nov. 6. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A nő, (sigorney, most nem ugrik be a neve) zsarolja az ellent 6000 koronáért, amit meg is kap az első végén. A másodikban inkább azt helyezik ki, hogy leszbikus, és agyon is veri a fickót. Nem annyira kp-znek ez után - már a hétköznapokhoz képest a filmben. Na mindegy franciasmink, baseball ütő láttunk már ilyet. - Gondolom a jogi dolgokra kell neki, ahogy a 3.ikat végig szenvedtem, ámbár nem ismerem a svéd dtb. jogrendszert, de mintha ilyen esetben nem ő rendelné ki az ügyvédet stb. ámbár majd mindig vannak alternatívák. Jogi filmek stb. játszik a cica, csak ha nő a főszereplő? Ő is jól játszik csak nem tudom hova tenni egészen.
2019. nov. 6. 11:01
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom ki az az ellen, ilyen a könyvben nincsen.

Salandernek egy ügyvéd a gyámja(vagy jogi képviselöje), mert problémás gyerek volt... EZ a gyám hírtelen meghal, és egy másik ügyvéd kapja meg. Habár Salander évek óta rendesen dolgozik, éli életét, és oda figyel ne csináljon hülységet, a régi ügyvéd ebben hitt is, és mindenben Salander maga dönthetett, a pénzét is maga kezelte.

Az új ügyvéd viszont él hatalmával a lány vagyona felett is ö dönt, a lány nem nyúlhat maga a pénzéhez. Elromlik a laptopja és szeretne pénzt. Elmegy az ügyvédhez, az elöször orális sexre kényszeríti, és mikor másodszorra csöbe akarja húzni, hogy csinál egy videót a sexuális kényeszítésröl, akkor a férfi brutálisan megeröszakolja(nem tuidja, hogy videózva van), és ezzel zsarolja a lány, hogy bizony az ügyvéd tegye le a kezét mindenröl, hogy neki ne kellejen többet könyörögnie a pénze iránt. Ès pár év múlva a férfi jelentései alapján ne kelljen többet neki gyám.


Amiket leírsz az nekem kicsit úgy tünik, hogy te úgy állítasz be egy nöt akit megeröszakolnak vagy sexuális aktusra kényszerítenek, hogy ö a rossz ember.

2019. nov. 6. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nekem egy darab beállításom nincs ebben a filmben. AZ ellen természetesen a prostituálásra kényszerítő fickó, és az elnyomó, gaz kihasználó stb. világ és figurái, visszatetszést keltő jogrendszere. Tisztában vagyok vele ki a főhős, és persze a nézők szeretik a lázadókat. Nem a karakterrel van elsősorban problémám, itt a történetvezetés, a konfliktusok, stb. egyszóval maga a forgatókönyv produkál olyan érdekes helyzeteket, szituációkat, ami azért nem egyértelmű - teljesen értelmezhető, csak itt ott, nem tis tudom pl. a naturális ábrázolás öncélúan esztétikailag elvileg hiba. Persze rá világít milyen vagány punk a mi főhősünk, de a társadalmi szerepeket könnyen rá lehet húzni kényszeríteni másokra, tehát a nő problémája és az enyém valahol azonos. De ugyanakkor, tom ez kis logikai ugrás, de nem kell ötven és a halál közötti unszimpatikus ügyvédnek lenni, hogy konfliktus támadjon egy beachel. - Másodkérdés, hogy miért csinálja, gondolom minden ilyen karakternek van volt más elképzelése, és itt a felelősökig jut el, de ezzel a haszonélvezetet, ami sanyarú sorsát helyzetét övezi nagyon ráverik egy karakterre. nem tom ebben a konfliktusban olyan egál van bennem, Múltban rossz-fiú! rossz csaj és a gaz akit utol ér a végzet. Nekem kicsit elvont ez az erőfitogtatás, ami most nekem szól vagy az esküdtszéknek bíróságnak?
2019. nov. 7. 11:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!