Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mi a kulcsa egy jó fantasy...

Mi a kulcsa egy jó fantasy világ kiépítésének?

Figyelt kérdés

Írok verseket, zenéket, de most nagyon megfogott a könyvírás. Egy saját világ kiépítése, teleírni a saját történeteimmel. Olyasmit szeretnék mint a League of Legends meg a Gyűrűk ura világának kereszteződése. Mindkettőnek nagyon kiterjesztett, mégis összetett és érthető a világa egy középkori köntösbe bújtatva. Egyedül arra nem jövök rá, hogy ezt mivel érik el.

16/f

(ha rossz a kategória akkor elnézést)



2019. nov. 7. 19:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Egy jó fikció, ami mozgatja a világ történelmét és motiválja a benne élő karaktereket
2019. nov. 7. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A fantázia, és erre épül rá a kitartás (utóbbi belőlem hiányzik, de próbálkozok :P)

Világot építeni nagyon nehéz és hosszú folyamat (ezt tapasztalatból mondom), és ha nincs meg a fantáziád, hogy saját (és érdekes) kultúrát, vallást, társadalmat találj ki, ehhez nincs meg a kitartásod (mert ha hiteles akarsz lenni és el akarod kerülni a logikai hibákat, akkor bizony kutatnod, olvasnod kell valós népek kultúráiról, régi társadalmi berendezkedésekről, szokásokról, életmódokról, ami nem kis időt igényel), akkor nem fog menni.

Ugyanis egy jó világhoz mindent meg kell tervezni, hogy kerek egészet kapj. Vallást, társadalmat, kultúrát, törvényeket írni, szokásokat, életmódot, földrajzot (ide tartozik, főként magadnak segítségként egy térkép rajzolása, növénytermesztés, állatvilág stb.), esetleges mágiát kitalálni (+ emberek ehhez való hozzáállását, s hogyan hat ez a társadalomra), gazdaságot, a népeket, mit nem mondtam még? Történelmet, de még az infrastruktúrával is jó, ha tisztában vagy (hogyan oldják meg a szemétszállítást, a vízellátást?). És még ide lehetne sorolni kismillió dolgot ami fontos, kezdve attól, hogy egy országnak milyen kapcsolata van a szomszédos országokkal és miért egészen odáig, hogy a falvakban milyen egy átlagos nap.

A másik dolog, hogy mindig keress miérteket. Ha a király felemeli az adó mennyiségét, miért? A nemesek utálják a parasztokat, miért? A nép éhezik, miért? Mindenre hihető okot kell találnod, hogy logikus maradj.

2019. nov. 8. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
én is kb 16 évesen kezdetem el építeni a "világomat" a földrajza, népei, vallásai és azok történelme nagyjából megvan, és a mágia is kezd valamennyire értelmet nyerni. jókat lehet koppintani a valós történelmünk személyeiről eseményeiről és csatáiról, valamint érdemes átnézni néhány filozófusnak az ideális társadalmakról szóló gondolatait. ha ez meg van akkor jön a legnagyobb kihívás hogy találj ki egy történetet a világba. nekem ez a mai napig nem sikerült
2019. nov. 8. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én 12 évesen kezdtem el fejben építeni a saját fantasy világomat, felhasználtam benne a törtènelmet, irodalmat, filmek inspiràltak, rajzfilmek, és rengeteg-rengeteg dolog. Jelenleg 19 éves vagyok, és azt hiszem, hogy hamarosan papírra is vethetem az egészet.
2019. nov. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hát ha konkrét célod van vele, akkor azt kell nézned mi a releváns.


Kezd kicsiben, legyen meg a történet, és aköré építkezz. Tök feleseleges neked kitalálni a hely agrikultúráját ha a történet pl a királyfi napi életérõl szól. Kb olyan ez, mint egy filmes díszlet, ami látszik a karmerán az legyen 120%, ami meg nem, az nem releváns.


Gyûrûk urában se tudjuk meg Elrondék hol termesztik a pasztinákot vagy hogy az orkoknál a tritikálé vagy az árpa a fõ élelmezési cikk. Ezeknek az infóknak szerepe van, a Megyében ez ad a hangulathoz, répa földek, egyszerû élet, rusztikus,, lassú.


Szóval igen, legyen történet, legyen konfliktus. Mi az ami nem tûködik a világodban?

Mi az ami változik, merre tart a történelem?


Kicsiben gondolkozz, és a történet mentén kezdj építkezni, így nem írsz egy csomó olyan dolgot amit az életbe nem hasznälsz 😉


Tolkient már nagyon sokan megrágták és visszakérõdzték. Mindegyik teljesen más eredménnyel, a Trónok harcától az Eragonig minden fantasy erre épül. Mitõl lesz a te világod egyedi, mi az amit te tudsz ehhez hozzátenni?

2019. nov. 16. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!