Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Ki számít intelligensnek/...

Ki számít intelligensnek/ okosnak és milyen szellemi csemegéket fogyasztanak az ilyen emberek?

Figyelt kérdés

Mindig gondolkodok hogy a környezetemben mindig mindenkit idiótáznak meg bolondnak tartanak. De akkor kik az intelligens ill. okos emberek ha mindenkit kirekesztenek a balgák táborába.


Illetve hogyan lehet az ilyen embereket felismerni?

Milyen filmeket, zenéket vagy egyéb művészeteket fogyasztanak?



2019. nov. 10. 21:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Általában az intelligens embereknek meg van a véleményük a világról, amit használható érvekkel is alá tudnak támasztani. Valamint a problémamegoldó képességük is jó.
2019. nov. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 hollófernyiges ***** válasza:
13%
Rick és Mortyt.
2019. nov. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem a ,,mindeki más hülye csak én nem" vagy az ,,akinek nincs diplomája azt lenézem" felfogású emberek pont hogy a hülyék táborát gyarapítják. Egy valódi értelmiségi bár határozott véleménnyel és kritikus gondolkodással rendelkezik, mégis nyitott a lehetőségre hogy talán nincs igaza valamiben, és nem nézi le a többi embert csak azért mert nem értenek egyet valamiben vagy mert alacsony a végzettségük.
2019. nov. 11. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
58%

Megoldàscentrikusan,optimizmussal telve éli mindennapjait,alàzattal,nem elfeledve,honnan érkezett,azaz,milyen megpròbàltatàsok révén fejlõdött kellemes természetûvé személyisége.

Hatékony kommumikàciòs és konfliktuskezelési technikàkkal rendelkezik valamint ismeri a testbeszéd jeleit illetve jelentését ezàltal nagyon hamar kiismeri a màsik embert.

2019. nov. 11. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy szeretned tudni?
2019. nov. 14. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

5#


Persze, csak hogy legyen viszonyítási alapom.

2019. nov. 14. 14:19
 7/8 anonim ***** válasza:
80%

Okos szerintem az, akinel jelen vannak az ismeretek.


Az intelligens meg az, aki nagyon jo tajekozodo, eligazodasi kepesseggel rendelkezik az eletben. Ez nem az ismeretekhez kotheto. Ez valamifele belso allapot, szokas, hozzaallas.


A taplaleknak igazabol itt nincs jelentosege.


Szerintem, a valodi intelligencianak, mindenre kikene terjednie, ha mar egy hatterben levo valami. Tehat, nem muveltseg.


Nagyon ritka az intelligens ember. Viszont sok okos ember van.

2019. nov. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Az intelligenciat akkor lehet tetten erni, mikor olyan dologgal talalkozol, aminel nem rendelkezel hatter ismerettel.


Az okossag, bar hasonlit az intelligenciahoz, szerintem, a jo felfogo kepesseghez van koze. Gyors megertesi kepesseg.


Nagyon arnyalt dolognak tartom az okos/intelligens szot.

2019. nov. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!