Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hogy kezdjek olajjal festeni?...

Hogy kezdjek olajjal festeni? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Eddig akrilt használtam de sokat szenvedek vele mert nem kenhető és nem lehet keverni, blendelni a színeit mert megszárad, szőröz, túrósodik a festék.


- Mi a menete, mire kell figyelni? A vásznat lekenjem valamivel a festés előtt? Olvastam, hogy az ecsetről terpentinnel lehet leszedni az olajat, ennek a használatát teljesen mellőzni szeretném mert veszélyesnek írják és ismerem magam. Kell másra is használni vagy van alternatív cucc helyette?


- Mennyi ideig szárad, mikor tudom átadni ha elkészül? Olvastam 1 hetet 1 évet is a száradási időre


- Van egy vásznam amire elkezdtem festeni akrillal, lehetne erre rákenni az olajat, vagy el kell tűntetnem előtte az akrilt?


- ez megfelelő minőségű?

[link]


Köszönöm előre is!



2019. nov. 14. 22:11
 1/2 anonim ***** válasza:
Youtube
2019. nov. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A panon color szerintem elég jó festékeket gyárt. Bár van néhány szín amit szerintem ezeken kívük is érdemes lenne beszerezned mert nagyon macerás kikeverni (ha érdekel akkor megírom hogy miket)


Én terpentinnel szoktam hígitani a festéket

Szeretem mert nem csillog annyira mint a festőszer (nincs benne lenolaj)

És szèpen lehet lazúrozni vele.


Akril jó vászon alapnak. Vízzáró festèk szóval ez jó tulajdonsága. Viszont várd meg amíg megszárad és csak utána menj rá olajjal.


Ha magadnak feszíted a vásznat arról is tudok sokmindent írni. Majd ha érdekel akkor erről is írok neked


Az hogy mennyi idő alatt szárad meg az olaj festék az attól is függ hogy milyen vastag rètegben viszed fel a vászonra.

Átlagban 1-2 hét alatt teljesen megszárad

2019. nov. 22. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!