Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mi a véleményetek a megzenésít...

Mi a véleményetek a megzenésített versekről?

Figyelt kérdés
Arra vagyok kíváncsi, hogy mit gondoltok arról, ha egy népdalt, régebbi verset modernizálnak és pop vagy rap műfajban korszerűsítenek?

2019. nov. 15. 21:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem nem tetszenek se ma, sem régen.
2019. nov. 16. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Kevés olyat hallottam, ami igazán tetszett volna, pop és rap műfajban legalábbis. A legtöbbször szerintem nem sikerül jól eltalálni, a szöveg és a zene idegen marad, máskor meg egyszerűen elveszik az eredeti szöveg lényege (lásd a népszerű Redbull Pilvaker, amitől én a falra mászom). De biztosan van sok jó is, butaság lenne általánosítani.


Bár nem rap/pop, de a Misztrál együttes szerintem zseniális feldolgozásokat csinál. Vagy Siklósi Örs Karóval Jöttél feldolgozása is remek.


Kérdező, neked mi a véleményed, mik a kedvenceid?

2019. dec. 21. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Rendben van, ha az jó minőségű, normális feldolgozás. Például ismerek népdal feldolgozásokat játszó zenekart ami nagyon jó, de pop, rap műfajban ez már igen igénytelen lenne.
2019. dec. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 veterán vas ***** válasza:

Szerintem egy népdal, vagy egy vers nem igényli, hogy modernizálják, és azt sem, hogy korszerűsítsék.

Talán van akinek tetszene, de én borzasztó nehezen tudom elképzelni pl. a "Tavaszi szél vizet áraszt" vagy az "Anyám tyúkja" rap-verzióját.



...én kérek elnézést... ;)

2019. dec. 21. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
#4: [link]
2019. dec. 21. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 veterán vas ***** válasza:

Nagyon jó példa .... ;) lenne!

Csakhogy a kérdés nem az egyedi előadásmódról vagy egy átdolgozásról szól, hanem arról, hogy egy népdalt "pop vagy rap műfajban korszerűsítenek".

Az említett klipben én nem sok pop vagy rap elemet találok.

2019. dec. 22. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Pop meg rap müfajban még nem igazán hallottam jó versfeldolgásokat csak külföldieket.

Ám punk meg metál zenekarokra tudok pár jó példát. A P1CSA dolgozott fel József Attila verseket vagy az Echo of Dalriada a walesi bárdokat.

febr. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!