Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hogyan megy, ment ez a filmes,...

Hogyan megy, ment ez a filmes, szinhazi "muveszi" meztelenkedes a magyar szineszek, filmesek, rendezok reszerol?

Figyelt kérdés
Gondolok most a sok meztelenekdos regi magyar filmekre,mondjuk mint Jancso rendezes,ahol szinte kotelezo volt a meztelenkedes.Milyen erzes lehetett mondjuk Nyako Julia,Safar Anikonak,Cserhalmi Erzsi... egy csomo kollega,forgatostab,diszletervezo elott teljesen kiszolgaltatottan,ezerzszer meztelenul vegijatszani ugyanazt a jelenetet? Persze mindig ott van a menekulo "muveszileg indokolt" mondat.De megis ezeket a noket milyen belszo inditatas kenyszeritette ezekre a vegtelensegig puceran filmezeshez? Ma azt mondhatnam,hogy a penz,de abba a korba talan ezzel hiresek akartak lenni? vagy a diktatorikus rendezo ellott (mint Jancso) nem mertek nemet mondani?,mert nem indult volna be a karierjuk.Most mind azt nyilatkozza,hogy muveszileg indokolt volt,persze egy szep duma,lehet aki benne van maskeppen latja,de azert nem tudom,hogy barkinek ez olyan konnyu lenne,peldaul,hogy mint csalados no,elmegy a munkaba es naponta a kollegai,fonoke elott tljesen meztelenul el kel hogy jatsza a raosztott szerepet.Sot ezen tul meg unokai is fogjak latni,ha megnezi a nagy regi filmejeit.Mi a velemenyetek errol?

2019. nov. 17. 12:14
1 2
 1/19 Alex Fly ***** válasza:
75%
Ez a munkájuk.
2019. nov. 17. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 exronin ***** válasza:
91%
Én igazából nagyon irigylem azt, hogy ez a legnagyobb probléma az életedben. Hanem tetszik, ne nézd. Harminc- negyven éve történt.
2019. nov. 18. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Azért nem mindenki tette,pl Töröcsik Mari,szóval nem hiszem,hogy a munkába feltétlenül benne lenne.
2019. nov. 18. 12:07
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem azért mondom, de:

- egyrészt ez nem olyan óriási probléma. A meztelenség normális helyeken természetes.

- másrészt pedig olyan sok és annyiféle megaláztatás létezett akkor, és létezik még ma is, hogy ezek mellett...

2019. nov. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

#4 es,mondod

"ez nem olyan óriási probléma. A meztelenség normális helyeken természetes"

Akkor szerinted az egész stáb,rendező,kollégák előtt ez normális.Te megtennéd?

2019. nov. 21. 21:27
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ez normális, képzeld.

Normális helyeken, megfelelő nevelés esetén. Értem ezalatt, hogy ha az egész stábot is így nevelték volna, fel sem merülne a probléma.


Ha még mindig nem értenéd, akkor gondolkozz el azon, hogy muszlim vidéken, ha egy nőnek kivillan a haja a kendő alól, akkor a férfiaknak bizony feláll a szerszámuk... ez egészen pontosan ugyanolyan dolog, mintha nálunk egy nőnek a melle villan ki.


Másrészt viszont Afrikában mindenki szabadon mutogatja a mellét, és a kutyát nem érdekli.

Mondom: teljes egészében a neveléstől függ.

2019. nov. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Újra 4es.

Ha neked ennyire normális,te is így csinálod? A kollégáid ellőtt elszavalsz egy verset meztelenül? Vagy ha a főnököd kéri,hogy egy meetingen vetkőz le és a jelentésed meztelnül mutasd be,mert normális,akkor megteszed? Ahoogyan sok színész tette,teszi. Akkor miért nem minden színész tette meg?

2019. nov. 22. 09:37
 8/19 anonim ***** válasza:
82%

Kérdező:

ugye szórakozol velem?

Amit mondtam, arra tudsz mondani valamit?

Ha nem, akkor ez az igazság, te is elfogadod.

2019. nov. 22. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Te #8as,Kötöd az ebet a karóhoz,hát persze neked igazad van.

Normélisan meztelenül kellene a szerpeket játszani,Jancsónak talán igaza volt.Én vélaszoltam,de te voltál az aki nem válaszolt,hanem csak mondod a magad verzióját.

2019. nov. 25. 10:19
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

De, válaszoltam.

Amit mondtam, arra nem tudtál semmit mondani, tehát szerinted is igaz.

Az más kérdés, hogy most miféle világban élünk.

De a középkorban vagy akár 100 éve még ennél is sokkal rosszabb volt ebből a szempontból.

2019. nov. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!